parola

Made in Romania

17 posts in this topic

www.liveleak.com/view?i=a09_1266313933

Io inca nu m-am prins daca e comic sau tragic.  :owned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare tragic timpul de reactie al politistului, daca aia avea o arma era mort prostu' de 3 ori pana reusea sa-si trezeasca neuronii la viata. Dar de, la scoala de organe ii invata... chiar ce i-o invata, din moment ce asta nu-i in stare sa reactioneze prompt la o situatie relativ banala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare tragic timpul de reactie al politistului, daca aia avea o arma era mort prostu' de 3 ori pana reusea sa-si trezeasca neuronii la viata. Dar de, la scoala de organe ii invata... chiar ce i-o invata, din moment ce asta nu-i in stare sa reactioneze prompt la o situatie relativ banala.

Eu zic ca a ramas socat .. ca la plesnit o profa .. si cred ca a incercat sa-si calmeze nervii ca sa nu o loveasca , dar nu a reusit  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Habar nu am ce zice legea, dar cred ca o putea baga la ultraj. Din cate stiu e nasol daca sari la un politist... Daca e asa atunci i-a facut un bine, a ales varianta cea mai ieftina  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda pai imaginati-va cam ce facea cu copii daca cu politia se comporta asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti tare la faza asta Roberto! Cel mai fain raspuns la situatie,(dupa parerea mea).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E doar vina lor, a politistilor pentru ca prin comportamentul lor indiferent, corupt si cate si mai cate si-au pierdut autoritatea si in special in fata cretinilor si infractorilor.

In filmulet se vede clar ca aleia i se falfaie de politie......

Ma bucur pentru palma care i-a dat-o profei si chiar o merita insa nu asa tb sa procedeze pentru ca si-a facut rau lui.

Sunt sigur ca toata lumea il aproba insa legea il acuza..... iar asta e inca un mic razboi pe care il castiga infractorii.

Cred ca ar fi trebuit sa ii intoarca mana la spate sa dea cu ea de pamant si sa ii puna catusele. In cadere putea sa ii dea usor si cu capul de asfalt. "deh s-a opus arestarii"

Daca sunt politisti pe aici.... d-lor.... e vina voastra.

Nu aveti autoritate.... Asta e o dovada vie ca si o femeie isi permite sa ii traga o palma peste ochi politistilor.......

E f trist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se par aiurea comentarile. Nici nu le-am citit decat printre randuri.....

Politistul trebuie sa reprezinte dreptatea si legea.

Trebuie sa aiba autoritate si respect, desigur, respect reciproc.

......

Nu avea dreptul sa dea in politist. Nu mi s-a parut ca a bruscat-o atunci cand a vrut sa o ia la sectie deci nu avea dreptul sa riposteze ca i-ar fi fost incalcat vre-un drept....

In strainatate stai in pozitie de drepti in fata politistului,

La noi..... il injuri si il faci in toate felurile.....

Vina e a lui si a superiorilor.

I-a dat o palma pentru ca nu a fost invatat cum sa reactioneze in astfel de cazuri sau daca a fost ii e frica sa puna in aplicare ce a invatat din cauza ca justitia e corupta si nu cunoaste urmarile......

E adevarat, sunt si multi prosti, vezi ultima intamplare cu Treistariu cand i-a facut dovada pana pe 29 aprilie.... dar..... asta e tot vina lor pentru ca nu dau si un examen minim de inteligenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De vina sunt cei de la conducerea scolilor care au tinut-o contrar comportamentului ei pentru ca cica a fost la mai multe scoli de unde a fost trimisa...mai de departe si a ajuns la scoala respectiva din clip.

Chiar colegii ei profesori au chemat politia, deci in primul rand de ce dracu' nu au dat-o afara ?

A, dar defapt suntem in Romania si aici trebuie sa moara cineva, sa fie prins in flagrant la ProTv sau sa pice ceva de pe cer ca sa se faca ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau probabil are rude/relatii sus puse care o tin acolo.daca era la o scoala de cartier unde sunt ''baietasi'' in devenire eu cred ca o potoleau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La efectuarea examenului psihologic,necesar pt incadrare,invatatoarea a primit drept de practica,dar cu obligativitatea consultarii unui psihiatru si repetarea examenului psihologic!De ce nu s-a intamplat asa...si de ce nu a verificat-o nimeni..nu stie nimeni!Acum ea are dosar penal pt ultraj.Inca nu s-a luat decizia daca ea va mai preda sau nu!Cat despre politist..el e suspendat 2 ani de la orice promovare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred totusi ca este o problema GRAVA de educatie si mentalitate specifica tarisoarei noastre. Asa cum ne batem pe la semafoare ca n-am plecat pe galben, batem soferu' de autobuz ca n-a oprit in statie, soferu' bate calatoru' ca nu stiu ce..., asa cum totul se cumpara in tara asta (de la educatie, cultura, diplome) nu ma mira deloc acest episod. Sad but true!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Examenul psihologic e ala in care stai 1 ora la coada ca sa iti dea ceva foaie apoi zice "Gata, atat !" ?

Ca eu altul nu stiu  ;D

Probabil testul psihologic e rabdarea 1 ora pana sa iei foaia gata facuta, ca altceva nu se testeaza !

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ioi, du-tie ma!" a durat ceva pana sa riposteze  ;D doamne, am ras cu lacrimi  :laughing7:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii ce-i trist? Ca politistul ala probabil a fost tras la raspundere pentru palma pe care i-a inapoiat-o profesoarei. Are dreptate Roberto, cine stie cum se comporta cu elevii. Este trist ce se intampla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now