kadudu

VIDA

32 posts in this topic

Am reusit in final sa-mi instalez VIDA 2008D, dar n-am gasit nici un crack pe torrents. Daca cineva de pe forum are asa ceva as fi mai mult decat recunoscator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu patch-ul dar de la VIDA 2010A. Eu l-am instalat si functioneaza. Imi lipseste cablul ca sa pot sa testez masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kadudu din pacate 2008D este prea vechi, de ce nu incerci 2010D ? Pt ala am eu patch .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mai trebuie exact, in afara de soft-ul VIDA, pentru a putea conecta un laptop la masina si a o testa???

Share this post


Link to post
Share on other sites

dice sau vct 2000

is cam scumpe

Share this post


Link to post
Share on other sites

dice sau vct 2000

is cam scumpe

Nasol.

Care este diferenta intre VIDA si VADIS???

Care ar fi mai bun, mai complet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu patch-ul dar de la VIDA 2010A. Eu l-am instalat si functioneaza. Imi lipseste cablul ca sa pot sa testez masina.

Cablul ala lipseste la multi dintre noi !!! :lol::lol::lol:;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Volvo244 versiunea 2010A este ultima versiune de VIDA care mai poate folosii VCT2000.

Versiunea 2010D poate folosii si scule de diagnoza "after-market", adica se pot folosii scule compatibile standardului PassThru (J2534).

Cablul ala indiferent ca este de la Actia sau un amarat noname tot costa niste sute de euro .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Volvo244 versiunea 2010A este ultima versiune de VIDA care mai poate folosii VCT2000.

Versiunea 2010D poate folosii si scule de diagnoza "after-market", adica se pot folosii scule compatibile standardului PassThru (J2534).

Cablul ala indiferent ca este de la Actia sau un amarat noname tot costa niste sute de euro .

da asta ii pina la un final tot iau ceva care sa fie 100 compatibil si cu ale noastre:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

da ii ultima versiune care merge cu vct ; am citit un comunicat de la volvo despre treaba asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau si eu un VIDA care sa mearga.....cine imi da si cat ma costa? multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru 2010 A te costa cam asa:

1.o plimbare pana la CT,ca vad ca stai in Medgidia

2.un dvd

3.o tura cu D5ul

Suna-ma cu o zi inainte sa ai drum pe la CT ca sa caut dvdul...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te plimb cu d5 ul meu primesc si eu un dvd? :thumbsup2: :thumbsup2:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU.vreau d-astea mai noi :D ...glumeam...maine sper sa am timp sa il caut si sper sa gasesc si fixul pt el...ne auzim

Share this post


Link to post
Share on other sites

are cineva crack sau patch pentru VIDA 2011D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti deja 2012D-ul pe net... Dar vezi ca are nevoie de 2.5GB RAM liberi minim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti deja 2012D-ul pe net... Dar vezi ca are nevoie de 2.5GB RAM liberi minim.

Sau nu :glasses9:

La cererea lui Mr. G de acum cateva saptamani am investigat putin si aveti mai jos solutia prin care puteti sa "manipulati" cerintele minime de RAM, etc pentru instalarea oricarei versiuni de VIDA.

Totusi asta nu inseamna ca o sa mearga fluent cu 512MB RAM, atentie.

Deci faci asa :

Iei ISO-ul si il dezarhivezi cu WinRAR, 7zip sau orice alt soft de dezarhivat.

Mergi in ISOdezarhivat\Install\DVD\Vida_dvdheader\ si aici gasesti un fisier .INI numit Compinfo. Deschizi fisierul cu Notepad si cauti mai spre sfarsit sectiunea

[RAM]

XPMinValue=1945

Win7MinValue=1945

ErrorMess=Computer Memory (RAM) is below the required

Modifici numarul 1945 cu ce numar de memorie RAM minim in MB vrei sa aiba setup-ul. La tine din cate ai zis cere acum 3GB deci pui acolo un 1000 si totul e ok.

XPMinValue e pentru Window XP

Win7MinValue e pentru Windows 7

Dupa ce ai modificat fisierul (poti in el sa modifici mai multe cerinte daca te uiti prin el) refaci ISO-ul cu Magic ISO, PowerISO sau orice alt soft.

Credca merge sa il instalezi si fara sa il mai faci ISO direct ruland \Install\DVD\Vida_dvdheader\Main\setup.exe

Succes !

Edited by Roberto
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rob, pt. multi e mai usor sa tranteasca 2GB de RAM care costa 40 de lei decat sa modifice scripturi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rob, pt. multi e mai usor sa tranteasca 2GB de RAM care costa 40 de lei decat sa modifice scripturi ;D

Da, un modul DDR3 e atat, dar cine are DDR2 sau mai rau, PC3200 DDR ce face ? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice are o rezolvare.. Sunt și în situația asta și am luat din USA 2GB cu 150ron. Dar ne depărtăm de topic...

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si La Multi Ani!

Ma chinui de 2 zile sa instalez vida 2012A pe un calculator si nu reusesc, de fiecare data cind rulez setup.exe imi spune ca una sau mai multe componente ale calculatorului nu respecta cerintele minime de instalare.

Conform instructiunilor de instalare, computerul este recomandabil sa respecte urmatoarele cerinte:

-procesor mai puternic decit un dual core de 1,5 GHz

-RAM mai mare de 3 Gb

-hard liber mai mare de 80 Gb

-networking (nu stiu ce inseamna) >10/100 TP LAN

-OS: Win. XP Professional cu SP3 sau Vista Business cu SP1

-browser: IE 7 sau IE 6 cu SP1

-file sistem (banuiesc ca e vorba de partitia C) sa fie NTFS

-rezolutie ecran mai mare sau egala cu 1280x800

Eu am procesor i3, RAM 4 Gb, IE 8, Win. 7 Home Premium iar rezolutia ecranului este de 1366x768. C-ul e NTFS.

As zice ca nu respecta rezolutia ecranului si am vazut in fisierul mentionat de Roberto un mesaj de eroare ' ErrorMess=The operating system on this computer is not supported. VIDA only supports Windows XP Pro SP3 (32-bit) and Windows 7 Pro (32-bit and 64-bit versions) '.

De aici trag concluzia ca mi-ar trebui un Win 7 Professional.

Sa fie astea cauzele (rezolutia ecranului si sistemul de operare)?

Credeti ca se poate modifica ceva in acel fisier ca sa 'pacalesc' programul de instalare?

Multumesc!

Felix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca merge. Scrie clar în readme ca e nevoie de xp pro sau 7 PRO.. Rezoluția e ok.

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai incercat si n-a mers. Imi da aceeasi eroare.

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windowsul e de vina...nu te mai chinui...Iti trebuie Windows Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now