betty

Traim in jungla?

43 posts in this topic

Daca s-a intamplat asa cum sustine acel om, si nu m-ar mira, este chiar interesant. Din pacate idioti sunt din ce in ce mai multi si astfel mai vizibili, iar noi trebuie din pacate sa convietuim cu ei. Eu n-am patit asa ceva pana acum dar sunt sigur ca aceasta intamplare nu este un caz singular

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca sunt iritat ca poate fi posibila o astfel de actiune in RO.

Personal nu am avut parte de asa ceva, si nici nu am dorinta sa experimentez.

Oricum  nici cu viteza cu care a mers tipul nu am de gand sa alerg.

Iar cu prostii nu ma pun NICIODATA. Educatia mintii mele nu concepe sa se coboare la nivelul lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La naiba..mai aveam oleaca si ajungem ...

Eu am patit altceva acu ceva timp..ma duceam la piatra neamt si in fata aveam 2 masini de it un bmw si un audi.Normal ca am vrut sa i depasesc ,fiind linie discontinua..da aia au accelerat si nu m au lasat sa intru in fata, ca deh mai aveam juma di "bot" ,venind masina dp contrasens am intrat pe standa fiind refugiu / stiatie de autobuz.Daca nu aveam unde intra acuma nu mai eram in acest club..De atuncea is lamurit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu inteleg ca "sicanare in trafic" nu exista in lege...Dar asta e tentativa de omor. Reclamatie, obtii adresa lor si ii dai in judecata. Ceri daune morale cat se poate maxim si ii linistesti. Astia trebuie loviti la bani ca de vorba buna cred ca este exclus sa discutam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum "obtii" adresa lor, ala din cazul de mai sus a vorbit cu politia si a zis ca nu are ce sa faca ?!?!?!....Asa obtin si aia adresa ta si atunci sa vezi iures...Margelatu` scrie pe tine  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, se pare ca traim in jungla. Ceva asemanator am patit acum vreo 2 luni in Bucuresti. Mergeam pe Ion Mihalache de la Victoriei spre Chibrit si la un moment dat am vrut sa virez stanga pe o straduta. Toata lumea mergea linistita pe banda a doua ca pe banda intai erau masini oprite (mai mult sau mai putin aiurea, dar asta e ceva normal in Bucuresti). Aveam in fata 3-4 masini si tot cam atatea in spate. Ok, ajung unde vreau sa virez la stanga, ma asigur, semnalizez si virez. In timp ce viram ma trezesc pe linia de tramvai cu un smecherasi cu Golf GTI ca sa ma suna la greu si imi da flashuri (daca nu era atent si ma lovea cred ca, la ce viteza avea, ma baga in spital si masina o faceam praf). Totul s-a intamplat extrem de repede, a iesit din coloana pe linia de tramvai. Timp in care ma injura la greu. I-am facut numai din cap ca "ce vrei, ce cauti pe linia de tramvai?" Normal ca tipul s-a simti f lezat ca m-am legat de el si nu va spun ca m-a urmarit pana nu stiu cum, am ajuns pe strada (sau bulevardul) Turda, timp in care venea in spatele meu pana la mai putin de o jmatate de metru, se punea paralel cu mine si ma impingea spre margine. Noroc ca am nimerit o masina de politie si am mers langa ea iar ala s-a potolit. A trecut cu viteza pe langa mine si pe langa politie (normal ca "melitienii" nu au reactionat in nici un fel). Sa va spun sincer, chiar mi s-a facut frica. Asa ceva nu am mai patit. E drept ca am si condus destul de putin.

De remarcat tipul cu BMW-ul ca nu s-a pierdut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU! scoateti puscociurile nici macar pentru intimidare.

FITI CALMI! nimic nu-i enerveaza mai rau pe melteni decat "durutu'n p... de ei".

NU RASPUNDETI LA PROVOCARI! Decat sa va luati cu un astfel de biped, mai bine va opriti si fumati o tigara.

DACA INSISTA SUNATI-MA! POATE AU NOROCUL SA FIU PRIN PREAJMA!!

MAma lor la toti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obligatia lor este SA INREGISTREZE orice reclamatie. Tipul probabil ca era prea stresat dar trebuia sa spuna ca au scos pistolul pe geam la el si ca i-au pus viata in pericol. Aici nu exista "n-am ce face"! Si sa stii ca astia sunt grozavi in trafic si bat din gura, cand e vorba de dosar penal se c...a pe ei.

Am caz concret cu un prieten care a patit ceva similar, numai ca el a si incasat-o. L-au amenintat ca ii fac si ii dreg daca spune ceva...si rahaturi din astea. A depus plangere si i-a adus politia la sediu pentru confruntare. Sa vezi atunci ce indrugau ca nu stiau ce fac...ca isi cer iertare....Tipul nu a renuntat si a cerut bani de la ei. Au venit cu banii si whiskey la el. Acuma il saluta pe strada ei prima data!

Alt caz, pe Valea Oltului la "Dada". S-au asezat spate in spate cu noi si au furat 8 milioane de la un coleg din buzunar. Am sunat la Politie si au facut filtre si spre Sibiu si spre Calimanesti. I-au oprit la Calimanesti si ne-au chemat la confruntare. Intre timp ei s-au certat cu Politia si pana am ajuns acolo erau toti in curul gol si in camere separate. Au amenintat ca ne omoara pe drum ca...etc.... Noi nu am putut sari la bataie in sediul Politiei, dar Politistii i-au batut in sediu ca pe caini! Banii nu i-am recuperat ca nu puteam dovedi seriile dar ne-am intersectat iara-si pe drum cand ne-am intors la OMV. Stii cum au "disparut in ceata"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-nteleg ca sunt fostii tai prieteni :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai destept cedeaza ;D

Vorba lui @Ursu48....tragi pe dreapta, te linistesti, tragi o tigara si iti vezi de drum in continuare ;)

Doar stiti proverbul ala: "Prostul nu e prost destul, pana nu e si fudul"....Pam, Pam :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ala saracul a tras pe dreapta, dar au venit cu batele la el...Doar nu era sa stea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

se intampla lucruri asemanatoare si in constanta ... si totusi cred ca singura solutie o mama sanatoasa si zdravana de bataie ar remedia cel putin pe cateva luni comportamentul "ciudat" al unora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-nteleg ca sunt fostii tai prieteni :D :D

Nu insa nu am nici un regret in a -i face prieteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"tragi pe dreapta, te linistesti, tragi o tigara si iti vezi de drum in continuare"

Saracul om ar fi tras pe dreapta, dar il trageau nemernicii pe dreapta definitiv pana sa-si fumeze tigara. Ma gandeam ca poate nemernicii or fi strans prea multa ura impotriva bmw-istilor, s-au strans mai multi si au plecat la disciplinat. Prea s-au luat degeaba de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe la noi se intampla una alta dar nici chiar asa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu as fi de parere ca in astfel de cazuri sa se procedeze in felul urmator: sa se incerce pe cat posibil filmata actiunea si tot ce se petrece...si pe urma chiar si sa se opreasca undeva intro benzinarie unde e supravegheata video... nu garantez ca scapi de vreo bataie dar ai mai multe sanse sa recuperezi ceva de pe urma acestor giboni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am patit-o si eu acum cativa ani cand aveam Oltcit, coboram podul de la Europa si in masina eram cu prietena insarcinata pe atunci si o prietena de-a ei. Oricum nu provoc specimenele (e adevarat ca blestem in barba), asadar cu atat mai mult ca nu am provocat gibonii care m-au fugarit pana aproape de sectia 7. Tot asa, mers in paralel, tras frana de mana in fata- erau cu o Dacie rosie cu numar de IF. Am luat toate semafoarele se rosu, mers vorba aia, pe trotuarul de vis-a vis si pana la urma m-au pierdut.

Sincer va zic, si in ziua de azi daca as vedea masina cu soferul inauntru (unul oxigenat) i-as da foc. Poate mi-ar parea rau de benzina  >:(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da cam urat ce li se face bietzilor bemveishti dar sincer unii o merita grav de tot.. erau sa ma arunce dupa autostrada soarelui cand am "INDRAZNIT" sa-i depashesc.. so .. kill them all nu-mi pasa majoritatea's marlani parvenitzi!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca o fana Metallica... IIIIIIIIII LIKE IT ! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta cu parvenitii este cel mai adevarat. chiar daca cazul este unul cu BMW cred ca putea fi orce alta masina nu cred ca marca a fost cea care a influentat comportamentul. Si ca s-o sustin pe noua colega DeeDee aseara pe la 9 la rond la Universitate un bmw-eu X6 cu un parvenit cu okelari de soare sa ma bage pe bordura vezi doamne nu are el loc, si nu ma vazut (si na am si masina mica) oare chiar atat de rau am ajuns ca la volan sa urce orice idiot - ca altfel nu stiu cum sa le mai spun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DeeDee

Eu iti dau perfecta dreptate :) Numai ca mai sunt si exceptii. Din cum se exprima "victima" parea a fi o exceptie. E foarte probabil sa se fi strans un grup si sa fi iesit la disciplinat BMW-isti. Numai ca trebuiau sa-l astepte sa greseasca (de ex sa dea un flash  ;D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Traim in jungla?..bineinteles ca nu.In jungla sunt legi/reguli, chiar si repect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai rau poate ca-n jungla ai vrut sa spui

   Traim in jungla?..bineinteles ca nu.In jungla sunt legi/reguli, chiar si repect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now