ateo

XC60

40 posts in this topic

In cazul asta ma indoiesc puternic c-o vei lua in noiembrie. Pana in saptamana 47 exista restrictie la plafon panoramic. Adica, fabrica nu produce XC60 cu plafon panoramic pana in saptamana 17-24 noiembrie. Asadar, in cel mai fericit caz, daca ai noroc si masina ta intra pe linie in prima saptamana de productie ai o sansa s-o ridici in prima sau a doua saptamana din decembrie

Bafta,

H

posibil..cel putin asa scrie in contract..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cand va ganditi ca de fapt la baza XC60-ul ala e un Ford Cuga...  :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa-i Alex...

Cand te gandesti ca la origine Terra e doar praf cosmic si  Boeing 747 doar o cioara pe cer.

s zice totusi sa nu exageram cu comparatiile

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce ati adus culoarea asta ?

cea de prezentare e superba.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am inteles de la H, ar fi trebuit sa fie 2....iar a 2-a (de fapt prima...) trebuia sa fie cea din toate materialele de marketing ....culoare Terra Bronz, cu motorul T6 - 285 CP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....A venit si a doua

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici nu ar fi exclus sa vedem si Volvo produs in Romania la Craiova daca tot se merge pe aceleasi platforme....i mean..Ford Focus sedan=S40, Mondeo =S60 si Cuga-XC60...lol..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici nu ar fi exclus sa vedem si Volvo produs in Romania la Craiova daca tot se merge pe aceleasi platforme....i mean..Ford Focus sedan=S40, Mondeo =S60 si Cuga-XC60...lol..:))

De fapt Land Rover Freelander II=Ford Cuga=XC60, ceea ce inseamna o platforma OK, una dintre cele mai bune la clasa respectiva, testata si imbunatatita suficient incat sa nu mai apara surprize neplacute in primii ani de productie.

Chiar daca nu sunt oltean....

Eu am avut Cielo oltenesc (din 2002 deci nu corean) si am mers 67000 km pana am vandut-o si NU I-AM FACUT NIMIC in afara de ulei, filtre, etc.

Poate daca le fac aici s-ar inmulti ca Loganii sau Sandeii  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am impresia ca si Mazda CX-7 e tot pe aceeasi platforma cu XC60...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now