bogdan wst

sa trec de la bmw la volvo?

56 posts in this topic

@bogdan wst ai reusit sa faci ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce resuscitezi subiecte moarte?

Nu ma obliga lik sa tin prelegerea mea cu cocalarii si BMW. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum depinde de ce BMW vorbim, eu nu as da un E60 pe un S80 nici mort ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu as da volvo pe bmw niciodata! si nu numai din cauza masinilor ci si dintr-un motiv mult mai... pitoresc! am un s40 si un bmw e46...

de pe bmw se fura tot! la un moment dat te lasa si nervii...

bilantul pe ultimele 6 luni: 2 geamuri sparte, 2 cd player original bmw, schimbator M, 2 perechi trimuri de carbon, emblema portbagaj, apartori pt proiectoare(probabil nu a putut sa le ia cu totul si a luat numai aparatorile)...

de oglinzi si bandouri nu mai spun nimic... astea sint... la ordinea zilei si nu numai la mine!

masina e buna, merge impecabil numai ca imi doresc sa o vand cat mai repede pt ca in ritmul asta ori saracesc ori innebunesc!!

iar ca masini... e mare diferenta! bmw-ul pur si simplu e o masina neprietenoasa... are cutia f stransa, nu stai comod in ea la drum, directia e rigida iar ambreiajul e ca de camion...

asta ca minusuri, ca are ea si plusuri dar neinteresante! mie unul nu imi place... ( e a nevestei  :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bmw e masina exclusivista, foarte buna. e pentru alergat , pentru cunoscatori. nenorocirea e ca merg cu ea numai (cu mici exceptii) oameni care h-abar n-au ce au sub sezut.

toata lumea (iarasi, cu mici exceptii) si-o ia ca sa epateze si-atit. pentru un sofer obisnuit care are bani de bmw recomand mercedes sau volvo (cel mai bun compromis intre calitate si performanta). pentru cei impatimiti de calitate, jaguar sau audi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bmw e masina exclusivista, foarte buna. e pentru alergat , pentru cunoscatori. nenorocirea e ca merg cu ea numai (cu mici exceptii) oameni care h-abar n-au ce au sub sezut.

toata lumea (iarasi, cu mici exceptii) si-o ia ca sa epateze si-atit. pentru un sofer obisnuit care are bani de bmw recomand mercedes sau volvo (cel mai bun compromis intre calitate si performanta). pentru cei impatimiti de calitate, jaguar sau audi.

f bine punctat, cu un singur amendament: nu e neaparat o masina pt alergat! cel putin in cazul meu... 316, motor 1,9 105cp consum minim 8 afara 11 in oras! si consuma... nici nu fuge! la fel si 318 si 320... de la bmw nu apreciez decat motoarele pt ca sint fiabile si transmisia, mai precis grupul cardanic. astea sint excelente!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now