Midnight Caller

Unde ne intrunim si cand ?

Unde si cand ne intrunim ???   66 votes

  1. 1. Unde si cand ne intrunim ???

    • Sibiu si imprejurimile (Cisnadioara, Paltinis, Ocna Sibiului)
      16
    • Bran, Moeciu
      7
    • Cheile Gradistei
      4
    • Sambata de Sus (complexul Floarea Reginei)
      4
    • Cheile Butii
      6
    • Valea Prahovei (Sinaia - Busteni)
      10
    • Popasul Darste (la intrarea in Brasov)
      4
    • Balvanyos
      3
    • Obarsia Lotrului
      0
    • Baile Olanesti
      3
    • Balea Lac
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

140 posts in this topic

nu ar fi bine sa spuna fiecare cam ce pret de cazare ar fi dispus sa plateasca? si asa gasim imediat o cazare.eu care stau in Bucovina, cred ca e o zona care nu mai are nevoie de prezentare.e intr adevar mai departe dar e f frumos aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate avem si impatimiti cu corturile. Deci daca se gaseste un loc unde poti sa-ti pui cortul e ok.

Daca e scumpa cazarea vii cu cortul si pt. o zi sau doua nu e asa problema, nu?

Eu is nou pe aici, deci astept deciziile celor mai vechi. Oricum vreau sa vin sa vad ce a-ti facut din masinile voastre  :iroc:

:beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o propunere pentru intalniri, poate s-ar incadra chiar la intalnirea de anul asta.

La cabana Diham, in muntii bucegi.

Se poate ajunge acolo din Preadeal, inspre paraul rece si la un moment dat se face stanga pe un drum forestier. De la drumul asfaltat se mai face cam 1 ora cu masina. drumul...e forestier dar intretinut (este o unitate militara in varf unde facea in vremurile bune, cantonament echipa Steaua), am fost de 2 ori cu masina acolo, odata cu un saxo si odata cu a mea, fara dificultati prea mari. La masinile cu garda la sol f joasa, nu recomand.

Peisajul este fascinat, ar cazarea in hotel... tip cabana  :P, adica e mare 3 etaje dar cu paturi supraetajate, toaleta in camera, dus... etc. E destul de curat, este bautura, mancare, cabanierii sunt de treaba... pot merge si 100 de oameni acolo, cu rezervare din timp.

Plus ca e si mai in centru tarii, decat alte locuri; deci convenabil ptr toti.

salut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Eu zic sa nu indrazniti sa intrebati sotziile daca vor sa doarma colac peste pupaza intr-o cabana in care se duc mai mult "roacherii" in vacanta... Stiu si eu ca am fost pe-acolo si cand mi-am aranjat perna, mi-a cazut una bucata faiantza de la soba fix in freza.

    Poate s-o mai fi spalat acum, dar personal nu cred ca o cabana ar fi pe gustul celor care vin si cu sotia si eventual cu copiii.... Parerea mea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

este foarte greu, daca nu chiar complicat sa organizezi o asemenea intilnire astfel incat sa fie cel putin satisfacator comparativ cu pretul. poate ar fi interesant de cautat o statiune montana (rezonil ca si distanta pentru toti) in care fiecare sa-si rezerve camera/camerele dupa posibilitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

E clar ca o astfel de intalnire n-ar fi cea mai nimerita pentru cei care vin cu copiii, dar pentru ceilalti ar fi o adevarata evadare din cotidian. Am fost acolo acum 5 ani si mi-a placut. Atat timp cat conditiile sunt decente, dormitul "la gramada" isi are farmecul lui.

Ca nou membru, indraznesc sa propun mai mult, celor mai tineri dar nu numai, pentru a savura la final confortul scaunelor noastre asa cum n-am facut-o pana acum: o intalnire la Diham intr-o sambata cu plecare pe jos pana la Malaiesti (un loc superb), dormit o noapte acolo, intors a doua zi. Ce zice poporul?

Pentru cei care nu pot pana la Malaiesti dar vor sa vina totusi doar pana la Diham si trebuie sa duca munca de lamurire cu sotiile, va propun sa le spuneti ca doriti sa faceti o excursie trei zile, pe jos, asa cum n-ati mai facut niciodata, povestindu-le cu lux de amanunte cu ar fi, apoi, dupa refuzul lor, sa le propuneti sa aleaga intre aceasta excursie pe jos si venirea cu masina doar pana la Diham, cu dormit o noapte acolo. Sansele de a accepta cresc, mai ales ca le dati impresia ca decizia a fost a lor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha......si pe urma sa nu ne mai lase niciodata sa propunem destinatiile...............?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunere pentru intalnirea de anul asta..Castelul Valisoara,18 km de la Aiud spre Valea Ariesului, 17 camere duble,plus niste casute de lemn pe langa...zona superba,proprietarul e un prieten de al meu,volvist si el,preturi decente,mai ieftin decaat la pensiune,plus ca noi o sa ii facem deschiderea oficiala (mi-a soptit mie cineva ca s-ar putea sa fie cazarea moca)..ce ziceti? E cam in centrul tarii asa putem avea acces toti...perioada propusa 8, 9,10,11 august,cam pe acolo...ma rog,discuti libere pe aceasta tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut....suna bine ce spui.!!...ramene sa ne mai documentam, punem ceva poze si ..........GATA........ei nu va fi asa de simplu dar e timpul sa incepem discutiile aprinse pe aceasta tema........

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai ca ne intelegem.....fiecare propune.....si toti zic...SUNA BINEEEE!!!!!!!!!:)))))))))

sa alegem o locatie....si gata , cine vrea sa vine bine cine nu asta....e .....ce o tot aburim aiurea....?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

@strikeman : locatia A FOST aleasa... urmeaza sa creez un topic nou in care sa facem inscrierile...

Subject closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.