Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

rand

Dezmembrez Volvo V40 T4 '98 si V40 2.0t 2002

409 posts in this topic

Ai putea sa imi trimiti codul de suspensie sa iti spun daca am sau nu ceva potrivit pt tine?

Este pe placuta patrata de identificare de sub capota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina care am adus-o ultima data (T4 din 2001) are suspensia 2bv2bx iar a ta are 4av2az.

Deci arcurile difera in lungime, grosime, elasticitate - exact cum, nu stiu sa iti spun. Dar difera.

Astazi dupa ora 3 ajung in posesia codului de suspensie de la 2.0t Automatic de la care am suspensia spate. Daca potriveste, e ok. Daca nu, fie mai cauti, fie cumperi nou, fie schimbi ambele arcuri cu doua la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina care am adus-o ultima data (T4 din 2001) are suspensia 2bv2bx iar a ta are 4av2az.

Deci arcurile difera in lungime, grosime, elasticitate - exact cum, nu stiu sa iti spun. Dar difera.

Astazi dupa ora 3 ajung in posesia codului de suspensie de la 2.0t Automatic de la care am suspensia spate. Daca potriveste, e ok. Daca nu, fie mai cauti, fie cumperi nou, fie schimbi ambele arcuri cu doua la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Am si eu nevoie de ambele faruri + semnale pentru v40 (2001). Se poate rezolva? La ce pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Am si eu nevoie de ambele faruri + semnale pentru v40 (2001). Se poate rezolva? La ce pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut fa-mi si mie un pret la motorasu de relanti de la t4 ala din 98 te rog frumos!!!1stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut fa-mi si mie un pret la motorasu de relanti de la t4 ala din 98 te rog frumos!!!1stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

jentile de tabla sint bune pe cit sint si la ce pret fara cauciucuri sau pret cu cauciucuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jentile de tabla sint bune pe cit sint si la ce pret fara cauciucuri sau pret cu cauciucuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Nu ai cumva un alternator pentru masina mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Nu ai cumva un alternator pentru masina mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rand: multumesc pentru piese, functioneaza de minune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Ti am trimis un mail pe adresa rhusau@yahoo.com

Te uiti te rog de ai piesele respective. Ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Ti am trimis un mail pe adresa rhusau@yahoo.com

Te uiti te rog de ai piesele respective. Ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

IN LEGATURA CU INTREBAREA DESPRE ARCUL STANGA SPATE, AM MAI CAUTAT DAR AM SI MASURAT ARCUL CARE E PE MASINA SI ARE 10 SPIRE SI GROSIMEA SPIREI E DE 10 MM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Am vorbit cu tine azi la telefon si te rog sa nu ma uiti cu etriere + discuri spate ptr. V4o 1.6 2000.

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Am vorbit cu tine azi la telefon si te rog sa nu ma uiti cu etriere + discuri spate ptr. V4o 1.6 2000.

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut as avea si eu nevoie de un capac motor pt s40 1.9 , banuiesc ca se potriveste si cel de la V , daca il mai ai

As mai avea nevoie de suportul de baterie

Si nu in ultimul rand de incuietoarea de la capota , daca masina este echipata cu sistem de alarma

Astept , preturi in caz ca mai sunt disponibile .

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut as avea si eu nevoie de un capac motor pt s40 1.9 , banuiesc ca se potriveste si cel de la V , daca il mai ai

As mai avea nevoie de suportul de baterie

Si nu in ultimul rand de incuietoarea de la capota , daca masina este echipata cu sistem de alarma

Astept , preturi in caz ca mai sunt disponibile .

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Codul de incuietoare trebuie sa fie 30899805. Incuietoare difera pana in 1999 inclusiv de cea dupa 2000 inclusiv, cel putin asa scrie in VADIS. "Butonul" care indica capota inchisa este de fapt un micro-switch integrat in incuietoare, cu o limbutza metalica, care apasa pe microswitch cand se inchide capota.

Suportul de baterie trebuie sa aiba codul 30621200 si este diferit incepand cu anul 2001, deci ar merge cel de 2.0T

Share this post


Link to post
Share on other sites