K-storu

Salut!

18 posts in this topic

Ma numesc Ionut si de ieri sant posesorul unui S80 D5 (manual) din 2002.

Ma bucur ca am gasit acest forum care este plin de informatii.

Pt. mine volvo este ceva nou. Pana acum am avut doar audi si volkswagen. Decizia sa trec la volvo a fost foarte rapida auzind numai lucruri bune despre aceasta masina.Sper sa am o colaborare buna cu ceilalti forumisti.

O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine venit in club!

Buna alegere ai facut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si iti recomand sa-ti completezi locatia sa stim si noi de unde esti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! O sa-ti placa aici!

In sfarsit un om cu scaun la cap... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi, fericitule !

Sa te bucuri cit mai mult de bijuteria ta - si sa te vedem pe la Intilnirile VOLVO !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club!

Acuma, dupa ce te-ai prezentat asa de frumos, poate ne prezinti si cateva poze cu achizitia!?

S 80-ciu pana in 2004, este preferatul meu de la aceasta marca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club!

Acuma, dupa ce te-ai prezentat asa de frumos, poate ne prezinti si cateva poze cu achizitia!?

S 80-ciu pana in 2004, este preferatul meu de la aceasta marca.

Am sa pun niste poze cu ea dupa ce o aranjez.

Dar o descriere pot sa fac: 240000km la bord, Dublu climatronic, piele, telefon, pilot automat(comenzi volan), navigatie, incalzire scaune...are aproape tot inafara de reglaj scaut electric si senzor de parcare.Este din iulie 2002 si motorul este perfect. Chiar acum am dat 220 km/h cu toate ca in manual scrie ca poate doar 210.Masina are insa o mica problema.Este lovita dreapa/fata usor. Aripa, semanalu, spoilerul zgariat. si capota. Am sa le schimb singur ca (zic eu) ma pricep :-) insa cu vopsitul e mai greu. Am sa o vopsesc la vara in romania cand am sa vin. Piesele ma duc in jur de 600-700 euro.(le-am gasit deja). Masina identica ca asta in stare buna (fara sa fie lovita) costa (aici in olanda) intre 7000 si 9500 de euro. Depinde cat de nebun este vanzatorul. Cat am dat eu pe ea? Va las sa ghiciti! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit !  care-i pretul lalelelor azi?  ;D

CpNmTboo muulti multi !  numai pt Volvisti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bun venit printre noi. Sa stapanesti sanatos limuzina si sa nu ai parte de neplaceri cu ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Willkommen !!! ;D

Sper ca am nimerit-o. ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa pun niste poze cu ea dupa ce o aranjez.

Dar o descriere pot sa fac: 240000km la bord, Dublu climatronic, piele, telefon, pilot automat(comenzi volan), navigatie, incalzire scaune...are aproape tot inafara de reglaj scaut electric si senzor de parcare.Este din iulie 2002 si motorul este perfect. Chiar acum am dat 220 km/h cu toate ca in manual scrie ca poate doar 210.Masina are insa o mica problema.Este lovita dreapa/fata usor. Aripa, semanalu, spoilerul zgariat. si capota. Am sa le schimb singur ca (zic eu) ma pricep :-) insa cu vopsitul e mai greu. Am sa o vopsesc la vara in romania cand am sa vin. Piesele ma duc in jur de 600-700 euro.(le-am gasit deja). Masina identica ca asta in stare buna (fara sa fie lovita) costa (aici in olanda) intre 7000 si 9500 de euro. Depinde cat de nebun este vanzatorul. Cat am dat eu pe ea? Va las sa ghiciti! :-)

Banuiesc ca 6800 e si aia trasi pe nas,deci ar fi vreo 6400 e final ;D

Ieste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina: 3550 € (lovita fata/dreapta) Reparatia: (efectuata de mine) 900 €. Total 4450 €. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now