alin_ux

Am dat in radar !

42 posts in this topic

Eu m-am judecat acum 2 ani pt 68 la ora in localitate, evident ca am pierdut, au venit baietii pregatiti ca la carte desi speram ca au nereguli la sistemul radar, ghinionul meu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

concluzia: nu te pune cu proÅŸtii  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar te-au filmat? ca n-am inteles  ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu numai ca m-au filmat dar au venit in instanta cu fila radar, atestat, certificat metrologic valabil pt luat in mers si stationare, tot tacamul pe care radarele de la Bucuresti nu le aveau la momentul ala . Eu fiind instruit evident de un prieten care lucra la momentul ala pe radar in Bucuresti si am facut o plangere beton si mi-am furat-o la fel de beton ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca l-am luat si eu inainte. Fiind seara m-am bazat pe statie si am mers cu 140-160km in afara localitatii. La un moment dat mi-a piuit radarul dintr-o data cand faceam o depasire si cred ca m-a luat din sens invers ca m-am uitat in oglinda si semana a logan masina care a trecut. 90+50 =140. Cred ca raman pieton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne fereste! Astia ne mananca zilele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca sint singur in masina, e noapte si nu e nimeni pe strada, de unde sa fac rost de martori ?

pina la proba contrarie, soferul e nevinovat ! nu soferul demonstreaza ca e nevinovat , ci politia trebe sa demonstreze ca ai gresit. nu cred ca s-a schimbat regula prezumtiei de nevinovatie. si nici nu se va schimba vreodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine o sa ma documentez mai bine.

oricum o sa ii fac si o reclamatie politsitului pentru ca in primul moment a incercat sa ma sperie spunandu-mi ca am trecut pe rosu si ca o sa imi ia permisul.

o sa ii fac si o reclamatie pentru intimidare.....  nu ma intereseaza ce o sa se intample cu ea ci doar sa vada va lumea nu e proasta asa cum incerca el sa imi arate.

avea o atitudine de genul " puterea e la mine iar tu poti spune ce vrei ca eu tot te amendez..."

in acelasi timp o sa vad cum trebuie facuta contestatia, am vazut ca pe procesul verbal nu mi-a scris la ce judecatorie trebuie facuta, deci, daca nu e stipulat nicaieri in lege atunci o sa fac contestatia in bucuresti.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu bre la Judecatoria Slatina trebuie sa depui plangerea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaa, banuiesc ca da insa daca in lege nu e stipulat si nicaieri si  pe procesul verbal nu e sigur.......  atunci nu au ce sa imi faca.

Aflu eu maine.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pina la proba contrarie, soferul e nevinovat ! nu soferul demonstreaza ca e nevinovat , ci politia trebe sa demonstreze ca ai gresit. nu cred ca s-a schimbat regula prezumtiei de nevinovatie. si nici nu se va schimba vreodata.

Ai ajuns la proverbul ala:

Fie painea cat de rea tot mai buna-n tara mea, America, America  :D :D :D

Asta e numai in filmele americane proaste.

La noi trebuie sa demonstrezi TU ca esti nevinovat si nu invers.

Pe voi nu v-a invatat la scoala cand erati mici ca dreptate au in ordinea aceasta:

Politia, profesorii, parintii si la sfarsit tu, individul vinovat ca respira aerul celorlalti :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contestatia se depune la judecatoria in raza careia s-a produs contraventia zice la lege .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci. atunci o sa merg acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la slatina ? nu ai de lucru ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap

Dar dobitocilor astora le mai trebuie dat si peste nas daca nu.... se cred in continuare sefi.

Am focut astazi si o reclamatie pe site-ul politiei

....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha ha ...  misto !

Share this post


Link to post
Share on other sites

probabil ai si confirmare de primire  :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now