alin_ux

chiar e nevoie de reducerea pensiilor si salariilor bugetarilor ??

721 posts in this topic

ia uite citi discipoli a avut cioran...

mai uitati-va si la ce e frumos in tara asta, nu mai fiti nervosi ca va creste glicemia !

;D:D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe criza asta galatenii fac risipa de oua si rosii, si ne plangem ca ne e rau:) imi pare rau ca nu si-au nimerit  tinta - chelia lui BOC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate ca nu e inca momentul sa iasa lumea in strada! dar nici mult nu mai este!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia uite citi discipoli a avut cioran...

"Iubesc România cu o ură grea!"  ;)

[mica adaptare :) ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Peste 40% dintre elevii bucureÅŸteni au picat bac-ul. SituaÅ£ia nu diferă cu mult nici în restul Å£ării, Å£inând cont că rata naÅ£ională de promovabilitate la bacalaureat, înainte de soluÅ£ionarea contestaÅ£iilor, este de 67%, cu circa 14 procente mai mică decât în 2009. "

sursa :http://www.romanialibera.ro/

cind imi aduc aminte ca in 79 promovabilitatea la facultate, nu la bacalaureat, era de 98 - 100 % la colegii, ma inspaimint.

o sa ne fie dor de nenorocitii astia de acum. se naste o alta generatie de prosti.

o sa ajungem cu ingineri care nu stiu sa socoteasca si sa scrie.

acum, de bine de rau, cine vrea poate pleca afara sa faca ceva acolo, calificat, necalificat, orice.

peste 10-15 ani , nici la desfundat toalete n-o sa mai plece nimeni.....vai de capul nostru !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Peste 40% dintre elevii bucureÅŸteni au picat bac-ul. SituaÅ£ia nu diferă cu mult nici în restul Å£ării, Å£inând cont că rata naÅ£ională de promovabilitate la bacalaureat, înainte de soluÅ£ionarea contestaÅ£iilor, este de 67%, cu circa 14 procente mai mică decât în 2009. "

sursa :http://www.romanialibera.ro/

cind imi aduc aminte ca in 79 promovabilitatea la facultate, nu la bacalaureat, era de 98 - 100 % la colegii, ma inspaimint.

o sa ne fie dor de nenorocitii astia de acum. se naste o alta generatie de prosti.

o sa ajungem cu ingineri care nu stiu sa socoteasca si sa scrie.

acum, de bine de rau, cine vrea poate pleca afara sa faca ceva acolo, calificat, necalificat, orice.

peste 10-15 ani , nici la desfundat toalete n-o sa mai plece nimeni.....vai de capul nostru !!

Spiru Haret are nevoie de proaspeti absolventi de bac,ies pe banda rulanta cu grilele pe net(eu unul nu o sa angajez absolventi gen de mai sus fara suparare ptr cei care se simt jicniti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai trist si mai ingrijorator este ca generatia asta de  babuini manelisti au drept de vot. Si cum nu se uita la tvr cultural sau la da vinci ci la taraf si la otv, pot sa pun pariu ca dan diaconescu are mari sanse sa fie inlocuitorul lui basescu la carma plutei de romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne fereste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiru Haret are nevoie de proaspeti absolventi de bac,ies pe banda rulanta cu grilele pe net(eu unul nu o sa angajez absolventi gen de mai sus fara suparare ptr cei care se simt jicniti)

Adevăru` e că ,la aÅŸa patron ...nu ÅŸtiu ce pretenÅ£ii poÅ£i să ai ...de la angajat.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevăru` e că ,la aÅŸa patron ...nu ÅŸtiu ce pretenÅ£ii poÅ£i să ai ...de la angajat.  :D

Bine trebuia cu g,te propun sa ne verifici ortografic sa fii corectorul gramatical al acestui forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa mintea lui Basescu e nevoie sa se reduca tot....mai putin cascavalul haitei pe care o conduce...nici indemnizatie pentru cresterea copilului,nici trusou,nici nimic...ca nu intereseaza ăpe nimeni cine va plati taxe,impozite si asigurari sociale peste 30 de ani...ne vaitam ca sunt prea multi pensionari dar natalitatea e descurajata....tot ce conteaza sunt banii de praduiala de care are nevoie ciuma portocalie acum repede,repede, pana nu se duce mandatul asta, ca altul singuri la putere nu mai apucam.....in rest,la munca,ba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce esti rau @alex?

citi angajati ai avut pina acum?

Ok,am fost puÅ£in răutăcios. Tragedie.

Nu văd care-i legătura. Dar vă răspund. N-am avut,pentru că încă-mi tocesc coatele pe băncile ÅŸcolii.

Bine trebuia cu g,te propun sa ne verifici ortografic sa fii corectorul gramatical al acestui forum.

Nu ,mulÅ£umesc. Danyx e mai bun ca mine.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natalitatea e in scadere in randul oamenilor "normali" (de rand). Cei ce isi trimit copii la cersit, in alte tari la furat, cei ce traiesc din ajutoare sociale  (si nu ma refer la cei ce nu am loc de munca, ci la cei ce no vor sa munceasca), ei nu o sa se gandeasca de 2 ori "da imi permit sa am un copil".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiam o familie, eram vecini acum cativa ani, aveau 12 sau 13 copii ! nu erau tigani, dar erau pocaiti, penticostali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiam o familie, eram vecini acum cativa ani, aveau 12 sau 13 copii ! nu erau tigani, dar erau pocaiti, penticostali.

Si eu ...cand le spun altora ca am 4 copii ,...dupa ce le trece socul ma intreaba daca is pocait .

Multi nu pot intelege ca nu trebuie sa fi tigan sau sa faci parte dintr-o anume religie ca sa iti doresti copii . Si desi este destul de greu sa te descurci cu atatia copii , viata a oferit si o compensare pe masura , fericire si multumire sufleteasca cum nu multi o pot cunoaste .  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai spune-le ca nu esti pocait, esti potent  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx, foarte multe familii se pocaiesc ca in acest fel primesc ajutoare "din sistem". Si crede-ma ca ei primeau foarte multe din afara de la bisericile infratite din germania sau oricum vorbeau nemteste. copil fiind nu mai tin minte.

La un moment dat facusera in una din camere o gradinita pentru copii penticostali.

Cat timp esti din gasca lor te ajuta toata lumea. odata ce ai iesit se schimba situatia...

De aceea cred ca pentru foarte multe familii cu multi copii care nu-si permit sa ii creasca pe cont propriu apeleaza la aceste metode.

Felicitari si sa-ti traisca copii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa revenim la subiect, inca nu s-au primit salariile reduse cu 25%! din august o sa fie belea! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa revenim la subiect, inca nu s-au primit salariile reduse cu 25%! din august o sa fie belea! 

Ba s-au primit! Nevasta-mea are deja diminuat. Si mai am niste prieteni care au primit deja mai putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TVA 25 %    IMPOZIT  cota unica  10% 

Share this post


Link to post
Share on other sites

TVA 25 %     IMPOZIT  cota unica  10% 

La ce? ??? ??? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now