Sign in to follow this  
Followers 0
prahovainvest

Ulei de MOTOR Original Volvo

10 posts in this topic

ULEI PETRO-CANADA puteti gasi pe http://www.prahovainvest.net/ au acolo toate tipurile si daca nu gasiti un model anume sunati ca va pot ajuta. Aici am gasit ulei petro canada la cel mai mic pret . si til trimit acasa prin curierat rapid .  www.prahovainvest.net  ULEIUL PETRO-CANADA SE PUNE DIN FARICA LA VOLVO . Acest ulei in Canada a fost denumit Foarte Ieftin si Foarte BUN . In specificatiile uleiului zice clar ca este pentru Volvo si au petru toate tipurile de volvo si specifica la cati KM se schimba si ce tip ed ulei se pune la un anume numar de Km .  Eu  am luat de pe www.prahovainvest.net . Este cel mai ieftin si foarte usor de comandat . Sunati si va va trimite prin curierat rapid , nu inainte sa va spuna exact ce ulei sa folositi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate la masinutzele teleghidate Volvo, la autoturismele Volvo uleiul de fabrica este CASTROL, scrie atat in manualul de utilizare cat si pe busonul de ulei .

Uleiul PETRO-CANADA este un ulei bun pt DACIE sau de uns balamalele la Volvo, nu are norma ACEA A5/B5 ba mai mult nu este LONG LIFE .

Conform testelor de aici http://www.bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1567209&page=1  Petro Canada minte in fisa tehnica .

Deci pana sterg acest topic va las sa modificati singur minciunile postate in titlu, auzi ulei original Volvo   :hump:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cel care are dacie si nu are volvo . sa nu mai vorbeascab ca habar nu are

:nono::read2:

Hard offence ;D

Mai bine documentati-va cu ce se mananca VOLVO si dupa aceea poate faceti vreo afacere in domeniu asta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place tentativa de RECLAMA a acestui user.

Totusi, cred ca sunt useri de pe forum care sunt incantati de Petro-Canada, asa ca sa il lasam sa isi gaseasca clienti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect!Sunt useri care sunt adeptii acestui ulei cum oricare alta marca isi are adeptii sai,dar parca nu trebuia sa fie atat e acid in raspunsul sau.Parerea mea! :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si limba romana e grea pentru unii vanzatori de gunoaie, trebuie sa ma convingi cu argumente ca uleiul tau e bun.

Pentru a face asta trebuie sa pui niste caracteristici, uleiul ORIGINAL VOLVO sau uleiul CASTROL FOR VOLVO CARS are niste proprietati, pt D5ul nou trebuie sa fie cu norma ACEA A5/B5, daca nu are aceasta norma nu se poate folosii la aceste motoare .

Uleiurile PC nu au aceasta norma pt ca deh sunt ieftine si proaste .

Mai las un pic descis topicul asta cat invata vanzatorul lb romana si ne explica si noua cum se face ca un ulei de 5$ litru a devenit peste noapte ulei original Volvo.

Am mai auzit eu minciuni dar asta este cea mai tare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am auzit chiar zvonul ca pe uleiul Petrom va scrie pe eticheta...for Volvo  - dupa ce va iesi bineinteles primul Volvo by Geely :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si limba romana e grea pentru unii vanzatori de gunoaie, trebuie sa ma convingi cu argumente ca uleiul tau e bun.

Pentru a face asta trebuie sa pui niste caracteristici, uleiul ORIGINAL VOLVO sau uleiul CASTROL FOR VOLVO CARS are niste proprietati, pt D5ul nou trebuie sa fie cu norma ACEA A5/B5, daca nu are aceasta norma nu se poate folosii la aceste motoare .

Uleiurile PC nu au aceasta norma pt ca deh sunt ieftine si proaste .

Mai las un pic descis topicul asta cat invata vanzatorul lb romana si ne explica si noua cum se face ca un ulei de 5$ litru a devenit peste noapte ulei original Volvo.

Am mai auzit eu minciuni dar asta este cea mai tare ;D

Am scris in Belgia de unde am si luat masina din reprezentanta.

I-am intrebat despre PetroCanada, povestea cu uleiul pus din fabrica, etc.

Traduc raspunsul lor din franceza: " Ce e aia ? "

Volvo pune din fabrica doar Castrol.

A bon entendeur, salut !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai normal ca pune Castrol, drept marturie sta busonul de ulei pe care scrie CASTROL ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0