Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mihai R

[VAND] Eleroane, Bare, Praguri, Prelungiri

80 posts in this topic

Nu! Nimic altceva inafara de eleron. Imi pare rau am crezut ca am raspuns si la intrebarea asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eleroanele vin cu tot ce trebuie pentru montaj (suruburi, piulite, adeziv, etc)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eleron V70 din 2003 cat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze, dar am fost plecat in Weekend la Brasov la Zilele ClubFord 2010. Va voi raspunde tuturor in cursul zilei de maine!

O seara placuta va doresc!

( mii de scuze inca o data! )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mii de scuze! Daca nu am mai primit notificare am uitat ca nu am raspuns.

@BiriV: Eleroanele vin cu suruburile si piulitele necesare montajului. Adeziv si silicon punem noi la montaj. Daca se trimite in tara piesa, nu vine cu adeziv/silicon.

@D5: Datorita cursului EURO eleroanul costa 500lei, daca reusesc sa cuplez cu inca o bucata scade cu 25Lei pretul. Am sa incerc sa fac o lista cu toate piesele/preturile/costuri de montaj.

Am acum pe stoc un eleron de Volvo S40! 500Lei

VolvoS40spoilerd.jpg

post-4409-1287788122106_thumb.jpg

post-4409-12877881222942_thumb.jpg

post-4409-1287788122106_thumb.jpg

post-4409-12877881222942_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu vreau pt v50.

cum facem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! :) Nu l-a mai luat. Am trimis datele pentru plata dar nu a mai raspuns si nu am mai insistat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

te rog da-mi detalii despre vopsea. vin vopsite pe cod sau il duc eu loco la pictat? de montat cum e ? multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Piesele vin doar pregatite pentru vopsire. Prinderea se face in 90% dintre cazuri cu surub + adeziv sau silicon. Pentru modelul tau de autoturism nu am mai comandat pana acum dar ma pot interesa exact cu ce se prind.

Eu asigur in prezent si vopsitorie pentru elementele de Ford. Vopsitorul pe care l-am gasit are cuptor si paletarul de Ford (si nu numai). Voi trimite in cursul saptamanii la Iasi un eleron de Ford Focus ST, gata vopsit. Il poti vedea pe acela si iti poti da cu parerea despre calitatea pieselor. Eu zic ca vei fi multumit.

O seara buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti multumesc pentru raspuns.

Da, ma intereseaza.

Cind ai gata eleronul de Ford te rog lasa-mi detalii ca sa il pot vedea; intre timp ma interesez de vopsitorie in Iasi.

Multumesc si bafta in ceea ce faci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zi-mi si te rog cat ar ajunge cu tot cu vopsit si montaj un eleron de s40 model 2007.

Culoarea este gri metalizat, griul ala comun.

Mersi mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@HANS: Eleronul cred ca va pleca joi/vineri spre Iasi pentru ca momentan timp de 3 zile nu am cu ce sa ma mai misc. :) Mi s-a exfoliat bara la masina mea si este la vopsit pe garantie. Cand o recuperez o sa ma pot deplasa din nou mai usor. Cu/dupa piese.

@cojocaru27: In functie de codul culorii si "patina timpului" care a trecut peste vopsea iti pot recomanda vopsitorul unde ducem si noi piesele, sau iti putem duce noi eleronul la vopsit cand ducem piesele noastre. Eleronul costa 500 Lei si il am aici (o singura bucata). Montajul costa 75Lei (se face undeva in aparatorii patriei). Preferabil vii si lasi masina cateva ore si te sunam cand este gata. Noua la vopsit ne ia cam 200Lei / eleron dar omu' chiar vopseste bine si are cuptor. Gri-ul tau s-ar putea sa fie cam acelasi de pe ford pentru ca sunt usurel asemanatoare culorile din paletar ca si foarte multe piese comune intre cele 2 marci.

O zi buna va doresc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Da, iti pot aduce pentru S60. Am 3 perechi de praguri de Focus la facut saptamana asta, deci daca ai noroc si esti interesat, pot strecura si eleronul tau.

O seara buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar nu inteleg ce legatura are facutul pragurilor de focus cu eleronul de S60. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sensul ca am deja comanda deschisa, si poate reusesc sa terc si eleronul tau acum pentru ca altfel la o comanda noua probabil abia saptamana viitoare ar veni randul. Fac si ei piesle in ordinea comenzilor. :)

Acum iti trimit PM cu detaliile necesare de aici in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

my friends, da` ce faceti voi cu eleroanele astea pe spate la masinutzele voastre ? Au peste 200 de cai ? Vreti sa fiti "lipiti" de sosea ? Sau doar pentru...estetica ?

Just a silly question.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este fain ca desing asa doar ca la 450 d ron pt s 60 mi se pare cam scumpisor si pe criza asta nu se merita :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina e mult mai "sexy" cum a lasat-o Dumnezeu...adica cum a iesit din fabrica. Parerea mea ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eleroanele arata 100% ca cele cu care le scoate Doamne Doamne din fabrica pentru cei care opteaza pentru ele la comanda masinii.

Este foarte scump transportul lor, altfel preturile ar fi mai mici.

Share this post


Link to post
Share on other sites