Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

buleala

volvo-142...sa-l vand?

13 posts in this topic

am un volvo-142,cativa de aici il stiu;l-am achizitionat in urma cu vreo 5 ani,am bagat ceva bani in el,si-l tin afara tot de atunci...motivul-am inceput constructia unei case pe care n-o mai termin

masina-i ok-din toate pct de vedere...cu cateva excetii-pompa frana stricata,si cred ca cei ce m-au vopsit-o(servisul de pe calea timisorei)mi-au dat o mare teapa pt. ca a inceput sa se decoloreze vopseaua;m-a costat vreo 40 mil acu vreo 4 ani...

ce-i trebuie masinii:pompa de frana,cauciucuri,si actele necesare pt circulatie pe sosele,un nou talon ,itp

volvo 142-an fabr.1969,2000 cm benzina,km 127.000...functineaza tot pe ea ,inclusiv bricheta

am ceva piese schimb la ea...set motor orig,s.a;manual de reparatii

e pacat de masina ...sta in soare de cel putin 4 ani...se duce naibii!

ce doresc?...fie o oferta rezonabila,fie un schimb auto-de preferat tot un volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

O poza, doua?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu m-am gandit;prefer un schimb cu o masina inscrisa,in buna stare...oricum la o val. de peste 2000euro;pretul acestui volvo e undeva intre 3 si 4000 cred

ma intereseaza sa-l dau,ptr ca nu vreau sa-l mai prinda o iarna pe afara-ii ajunge si lui!

repet,sunt deschis oricaror discutii si bineinteles unui schimb echitabil!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu vreo 35, 40 lei cumperi o prelata si rezolvi problema pt iarna asta.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bijuteria asta intra in categoria autovehiculelor de epoca? Din poze, masina arata foarte bine, eu unul n-as vinde-o in locul tau, dar evident tu sti ce poti sau nu sa faci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este mare pacat sa o vinzi.

Eu l-as cumpara, cu tot ca mai am unul la care in 2011 voi plati impozit cat 20 de masini cu motoare de 1400-1500cmc.

Repet , eu l-as cumpara dar oferta mea nu poate fi pe masura asteptarilor tale.

Cu putin efort financiar (circa 100-150 lei poti cumpara o prelata corespunzatoare pentru masina ta si asa treci peste iarna.

Iti va parea rau dupa 4-6 luni dupa ce ai dat-o, stiind ce efort mic poti face acum sa o scapi si sa beneficiezi de calitatile ei.

O pompa de frana costa circa 300 lei - noua.

Ce castigi daca o dai???

Te bucuri ceva timp de cei maxim 2000euro pe care probabil ii vei primi - asta in cazul nu ii dai pe datorii daca ai asa ceva - .

Alta la banii respectivi nu vei gasi - ca oldtimer -

Pe praful asta nu poti primi mai mult de 800euro pe ea, asa ca este pacat.

Cu stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-i vb de cat costa o pomapa de frana(desi n-am gasit-o) si chiar sunt interesat de una...

este vb. de o intreaga nebunie-mecanic,acasa-pus la pct;platforma,r.a.r-ptr. inscriere...balamuc

s-a decolorat vopseaua si tapiteria de cand sta afara-rugina nu stiu sa aiba

n-am mai atins acea masina cred ca de jumate de an

este frumoasa,si-i pacat sa zaca aiurea

(si mai am vreo 2 ;),tot in situatia asta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-i vb de cat costa o pomapa de frana(desi n-am gasit-o) si chiar sunt interesat de una...

este vb. de o intreaga nebunie-mecanic,acasa-pus la pct;platforma,r.a.r-ptr. inscriere...balamuc

s-a decolorat vopseaua si tapiteria de cand sta afara-rugina nu stiu sa aiba

n-am mai atins acea masina cred ca de jumate de an

este frumoasa,si-i pacat sa zaca aiurea

(si mai am vreo 2 ;),tot in situatia asta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda...pacat de masina.Daca erai mai aproape de Craiova ti le ...gazduiam eu gratis ca am aproape 2000 mp de hale care zac degeaba,iti dadeam o incapere de 200 mp in care sa-ti tii masina si ce zici ca mai ai in curte.Daca gasesc un tip de treaba poate fac cimitir volvo acolo

:wav:

nu-i vb de cat costa o pomapa de frana(desi n-am gasit-o) si chiar sunt interesat de una...

este vb. de o intreaga nebunie-mecanic,acasa-pus la pct;platforma,r.a.r-ptr. inscriere...balamuc

s-a decolorat vopseaua si tapiteria de cand sta afara-rugina nu stiu sa aiba

n-am mai atins acea masina cred ca de jumate de an

este frumoasa,si-i pacat sa zaca aiurea

(si mai am vreo 2 ;),tot in situatia asta)

Share this post


Link to post
Share on other sites