Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest cristigr

Piese Volvo originale online

45 posts in this topic

Lasatzi omul sa'shi faca treaba... asha bine cum a facut'o shi pana acum.... Administrator de succes a unui forum cara a ajuns sa aiba 1.173 vizitatori intr'o saptamana shi o sursa de piese, de incredere, pt multzi posesori de VOLVO....

Share this post


Link to post
Share on other sites
:rolleyes2:  :thumbsup2:  :love5:  :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu il sustin pe Alex 200% ! Consiliere superba, promptitudine la comenzi-adusul pieselor, preturi bune la piese. Ba mai mult, acest OM mai ajuta si la montajul pieselor comandate - acolo unde se poate, eu am fost martor de 2 ori. Mai vreti? Ca mai am laude  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi dati voie sa ma bag si eu in ciorba?

Pt Dumitru: am cautat un far pt s40 bifocal cu sticla clara, timp de o luna si 1/2. Am gasit, dar sa nu-ti mai zic pretul (1000 - 1200ron). Asta pt ca farul are 5 pini si nu 4 ca la S40 facut dupa 2000. Cine crezi ca m-a rezolvat? Ghici? .... Alex!!! Cu cati bani? ... Cu 630ron. Deci aproape jumate. Farul e aftermarket ce-i drept, dar diferenta e insesizabila.

Deci daca e sa votam dupa fapte, sunt pt. Alex.

P.S. Am mai luat si semnale, si o grila de la el. Pt ca mi-a convenit pretu'. Sper ca nu te deranjeaza  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor, am luat si eu ceva de Alex, si bucuros nespus deoarece am avut promtitudine intelegere ca nu am venit chiar in ziua in care au sosit piesele sa le iau. Asa ca un + pentru asta de la mine si un sfat TIN-O TOT ASA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiti, ceva, baieti...ia mai lasati-l pe Alex cu laudele, ca poate scumpeste draq`ului piesele  ;D:D

Si au am mai cumparat cateva lucruri de la el, ultima data am luat niste proiectoare de ceata care nu mi se potriveau...

Si ca sa vedeti.... mi-a dat si banii inapoi... :D

Uite asa te face Omu`, de jenă,  sa mai cumperi ÅŸi altă data... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Marcel, incep sa cred ca tu tii banii la mine sa nu-i cheltui ;D Intai intercooler-ul, acum proiectoarele... cine stie ce va mai fi ? ;D

    Si nu e vorba de "jena" ci de corectitudine aici. Nu e normal ca o firma care vrea sa se respecte sa ridice din umeri cand e vorba de o piesa nepotrivita. De-aceea am si hotarat ca daca greseala este a mea, transportul inapoi la mine al piesei gresite si apoi pana la tine al piesei noi sa fie suportat de mine. Sau in caz ca clientul alege varianta cealalta, sa i se returneze banii. No questions asked.

    Singura conditie este ca ambalajul sa fie cel original si sa nu fie zob. Astea sunt conditiile impuse de "sus". La fel cu garantia, ambalajul original si deviz de montaj in service. Legea e lege si o respectam. Ca exista o mai buna promptitudine, ca exista relatii mai stranse, ca exista sentimentul clientului ca este tratat preferential, astea sunt alegerile unei societati care vrea sa ajunga undeva.

    Momentan imi doresc sa reusesc sa fac un contract de colaborare cu cel putin un service, ca cei care achizitioneaza piesele sa stie ca au un loc unde le pot monta (macar in Bucuresti pentru inceput). Va urma si un service, sper in cel mai scurt timp. Target-ul este satisfactia clientilor in primul rand, asa ca cine are ceva obiectii, va rog exprimati-vi-le, ca totul sa mearga asa cum trebuie.

    Rugamintea e valabila si in ceea ce priveste forumul, daca va doriti sa arate intr-un fel anume, sa mai adaugam facilitati, spuneti !!! Atat Shpeedy cat si eu incercam sa ne ocupam.

    Multumesc inca o data pentru aprecieri baieti, si promit sa mearga lucrurile inspre mai bine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din motive mai mult sau mai putin intemeiate nu am comandat o alarma din fabrica pentru C30-ul meu. Am fost la reprezentanta si mi-au cerut 1000E. I-am reclamat la OPC (da` asta e alta poveste). Am decis sa comand una de la dragutu` www.piesevolvo.ro . Am completat formularul si am asteptat... am asteptat... pana am scris din nou amintindu-le ca am lansat o comanda si ca astept un raspuns. Iata ce am primit pe mail:

Subject: Boule 

From: contact@piesevolvo.ro

Date: Sun, 24 Feb

Invata sa configurezi masina cand ti-o cumperi...altfel platesti vreo 2000

Eur pe o alarma care ca optiune este 200 si ceva...

Concluziile le trageti singuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am cuvinte....e sub orice demnitate umana! Niste animale care intamplator stiu sa scrie....dar au un limbaj limitat...... Imi pare rau ca traim in tara asta de .... Iar chestia aia din Biblie cu "intoarce si celalalt obraz" nu cred ca ar trebui sa o aplici aici....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din motive mai mult sau mai putin intemeiate nu am comandat o alarma din fabrica pentru C30-ul meu. Am fost la reprezentanta si mi-au cerut 1000E. I-am reclamat la OPC (da` asta e alta poveste). Am decis sa comand una de la dragutu` www.piesevolvo.ro . Am completat formularul si am asteptat... am asteptat... pana am scris din nou amintindu-le ca am lansat o comanda si ca astept un raspuns. Iata ce am primit pe mail:

Subject: Boule 

From: contact@piesevolvo.ro

Date: Sun, 24 Feb

Invata sa configurezi masina cand ti-o cumperi...altfel platesti vreo 2000

Eur pe o alarma care ca optiune este 200 si ceva...

Eu cred ca site-ul asta este de umputura ca sa aiba si domeniul ".ro" un piesevolvo.... Sper ca nu am suparat pe nimeni

Concluziile le trageti singuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din motive mai mult sau mai putin intemeiate nu am comandat o alarma din fabrica pentru C30-ul meu. Am fost la reprezentanta si mi-au cerut 1000E. I-am reclamat la OPC (da` asta e alta poveste). Am decis sa comand una de la dragutu` www.piesevolvo.ro . Am completat formularul si am asteptat... am asteptat... pana am scris din nou amintindu-le ca am lansat o comanda si ca astept un raspuns. Iata ce am primit pe mail:

Subject: Boule 

From: contact@piesevolvo.ro

Date: Sun, 24 Feb

Invata sa configurezi masina cand ti-o cumperi...altfel platesti vreo 2000

Eur pe o alarma care ca optiune este 200 si ceva...

Concluziile le trageti singuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi pare rau pentru problemele pe care le ai avut.

felicitari pt. ca acuma faci umpic de ordine pe acolo, prin reclamatia la OPC.

sunt destui care au suferit din cauza serviciilor oferite sau comandate ori a bunurilor cumparate dar, care din comoditate sau neincredere in serviciile publice din romania, nu fac nimic si astfel riscul de victimizare al nostru ramane mare.

pentru a avea un efect sigur, reclamatiile se fac in scris si se inregistreaza la institutia careia i se inainteaza care, este obligata ca in termen de max. 30 de zile sa dea un raspuns in scris celui care a depus o. mai poate dura cateva zile corespondenta.

pentru reclamatiile impotriva societatii, amenzile sunt mai mari decat pentru angajatii acestora.

tu ai reclamat un caz in care este vorba de multi bani dar, valoarea nu conteaza.

eu anul asta, pentru a nu ajunge si altii in situatia mea sau, daca asta nu se poate, pentru a se reduce numarul acestora, am facut mai multe reclamatii, pentru servicii de valoare mai mica, dupa cum urmeaza:

1. - PIC ul pentru ca la casa mi a incasat cu aproape 70 lei in plus fata de raft o pereche de pantaloni Kappa,

2. - PIC ul pt. ca dupa 2 saptamani pantalonii s au descusut pe cusatura,

3. - SELLGROS ul pentru ca o alta pereche de pantaloni de schi, la prima imbracare mi s au descusut tot pe cusatura,

4. - NOVAEURO pentru ca mi a vindut mustar KAMIS expirat,

5. - o societate din magazinul universal CRISUL care mi a vindut un preso defect.

pentru a obtine o masura de sanctionare a celor vinovati, trebuie ca reclamatiile sa fie intemeiat si probate. mie mi a fost foarte usor ca toate s au putut proba cu ajutorul camerelor video din magazine si pe baza bonurilor si facturilor pe care, de fiecare data le pastrez mai multe luni, pentru ca le pun acasa la maculatura si, o data la cateva luni, pentru protejarea mediului, duc maculatura la un centru de colectare.

in ce priveste alarma, eu pentru ca am alarma, am obtinut umpic de reducere la casco.

este bine sa ai, chiar daca nu ti faci casco pt. ca descurajezi hotii sau, poate ajuta la prinderea acestora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde gasesc tobe pt volvo 440 ??? care stiti ceva magazin cu tobe pt volvo ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si www.piese-volvo.ro , care este al meu, si din cate stiu cei care au cumparat de la mine sunt multumiti ;)

Inainte sa ma apuc si eu de afacere acum 3 luni, am dat si eu vreo 3 sau 4 mail-uri la cei de mai sus si evident n-am primit niciun raspuns...

Astept pareri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut am si eu mare nevoie de niste piese pt un volvo din 99 care am sifont un pic intrun acident ...si nu gasesc oare ma poate ajuta cineva???mss ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contactati-ma pe mesaj personal va rog !

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog frumos un pret pt radiator racire motor cu interculer (PA66-GF30-O),radiator clima ,capota fata volvo v40 diesel 1999 serie sasiu : YV1VW7313XF385582 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua...vreau si eu un pret pentru motorase usa sofer si usi spate (dreapta si stanga)..nu mai functioneaza ..SAU O VARIANTA MAI IEFTINA..sunt posesorul unui s40 din 2005, NI: YV1MS763252094339, 1560CMC DIESEL...... multumesc anticipat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, ma intereseaza si pe mine te rog frumos pentru un S40 2007 1.6D cu VIN : YV1MS765282362323

urmatoarele :

kit distributie, orginal

pompa apa : original

lichid racire albastru, original volvo

daca aveti, si ulei Castrol EDGE Professional C1 (5W-30)

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a mai scris nimeni aici din 2008. Topic inchis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.