Sign in to follow this  
Followers 0
florintgv

ajutor...va rog....

26 posts in this topic

cei care sunteti din dambovita si aveti volvo s40 generatia noua an din 2005 sau 2004 cu motorizare 2.0 d....ca rog ajutatima....datimi un mesaj ...va rog......multumesc mult...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pesemne care nevoie de bani pt motorina sau ceva.inteleg ca i graba mare dar macar spune problema.pune un numar de telefon...poate vrei sa te sunam sa te lamurim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am oi problema cu inscrierea am cumparato cu euro 3..si trebuie sa gasesc pe cineva din Damdovita care are acelasi model  din 2005 si sa aiva morot 2.0 d ca sa fac o copie de pe cartea de imatriculare ca sa depun contestatia la rar sa arat ca masina este euro 4 nu 3 ....ca ka euro 3 imi ia 2500 de euro...daca stiti altceva ajutatima...va trog

Mai multa atentie la scriere ...te rog ... nu vrei sa iti fie sterse posturile ...nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am oi problema cu inscrierea am cumparato cu euro 3..si trebuie sa gasesc pe cineva din Damdovita care are acelasi model  din 2005 si sa aiva morot 2.0 d ca sa fac o copie de pe cartea de imatriculare ca sa depun contestatia la rar sa arat ca masina este euro 4 nu 3 ....ca ka euro 3 imi ia 2500 de euro...daca stiti altceva ajutatima...va trog

"Nene nene, uite... ăsta are volvo ca al meu È™i i-a ieÈ™it ieuro 4. Pai ce organul genital al mamei tale facem aiciÈ™a?"

Nu cred ca merge asa treaba. Cu siguranta contestatia nu se face cu copia vecinului de palier care are volvo s40 identic ca al tau, dar cu euro4.

Sincer mi se pare deplasata cererea ta. Mai mult noroc ai avea daca ai intreba: "Bă ăÈ™tia cu volvo șți pe cineva care să aive pile, È™milghere sau alte chestii aferente abrazive la RAR să-mi transforme È™i mie maÈ™ina în euro 4?"

Prieteni, nu va bagati la asa ceva.

Offtopic: A mea e din '96 si tot euro3 e. 500 euro inmatricularea in 2007 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai plateste taxa si dupa aceea iti recuperezi banii ;)

Cu ceva rabdare se poate!

Chestia cu copia nu e viabila,nu se vor ''pupa'' seriile ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

CE TARE ;D

Mai Florine tu crezi ca astia de la RAR sunt prosti sau cum ?

Exista S40 EURO 3 fara DPF si EURO 4 cu DPF se vede clar care are DPF si care NU ARE.

Doi la mana RARul are posibilitatea sa-ti masoare noxele, caz in care masina ta poate pica testul de EURO 3 si ce faci atunci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

si a mea ii euro 3 si a fost taxa 1200 euro.... care 2500? poate de lei "bre"

Share this post


Link to post
Share on other sites

si a mea ii euro 3 si a fost taxa 1200 euro.... care 2500? poate de lei "bre"

De euro!Si la mine a fost 2400 si ceva Euro.1200 probabil a fost pe vechea metoda de calcul a taxei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca aveti motoare mari...la a mea, 1.6d euro4 am platit 297E ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit ca i-am luat inapoi ;):P

Depinde si de vechimea masinii,capacitate cilindrica si bineinteles EURO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi se pare o gluma proasta aceasta cerere....da-mi si mie pantalonii tai ca sunt mai umflati in fata si ma duc la o intalnire......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune nene seria de sasiu aici (vezi ca srie si pe ecranul consolei centrale la VIN ca sa nu mai iesi din masina) si iti spunem noi daca e euro 3 sau 4. Oricum s-ar putea mai tarziu sa te bucuri ca e euro3. Mai ales cand trebuie completat dpf-ul. ;) Succesuri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cea mai mare smecherie sa fie EURO 3 dar unii afla asta ulterior asa ca draga jrazvy nu mai divulga secrete, lasa omu sa descopere ulterior ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum s-ar putea descoperi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai descoperi ulterior ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si care ar fi avantajul ? cu scuze, dar nu inteleg de ce e mai sus E3 fata de E4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt ca la euro 4 ai filtru de particule. mergand mult in oras cica face figuri. o sa ai becul aprins mai tot timpul in bord.

oricum, bogdan, iti poate explica mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a, ok, mersi, acum am inteles despre ce e vorba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand ma uit la poza ta de avatar imi aduc aminte de cartea junglei :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am furat avatarul de pe forumul clubului volvo din marea britanie.

dupa aia am vazut ca aici mai este cineva cu acelasi avatar aici....sper sa nu fie cu suparare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0