Sign in to follow this  
Followers 0
HANS

V50 Luminile din spate

6 posts in this topic

De un an si jumatate nu am fost curios sa il vad cu luminile aprinse in spate.

Stiu ca are pe linga pozitii ( merg ), frine ( merg ) si marsarier ( merge una, e normal ? ) inca o lumina de ceata ( merge tot una, e normal ? ), are    -ziceam-  inca niste locasuri care nu se aprind in "tripla"  (ca numai tripla nu e ) spate.

Intrebare pentru cei mai priceputi ca mine: locasurile alea nu folosesc la nimic, sau or fi pline la mine de becuri arse ?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu desfaci să te uiÅ£i?

Reflector de ceaÅ£ă pe spate de obicei e unul singur, de marÅŸarier cred că ar trebui să meargă ambele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceata merge doar una si daca nu merge esti avertizat in bord, becul de "reverse light" nu este monitorizat deci daca se arde nu te avertizeaza in bord, deci se poate ca unul sa fie ars la tine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

marsarier doua neaparat(cel putin la mine ambele merg) si ceata unul singur. am vazut si eu locul gol in partea cealalta si am zis la un prieten sa imi pun inca unul. m-a sfatuit sa imi vad de treaba dc nu vreau sa iau ceva premii prin austria cu doua lampi de ceata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hint: sau in loc de lampa aia singura de ceata, iti mai pui inca un bec/soclu si pe partea cealalta (amindoua sa fie de 5w) si legi cele 2 becuri in paralel cu pozitiile - o sa arate de la spate mult mai coool  ;) 

Sau ramai la fel de banal cu o singura lampa de ceata  :D

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si sfaturi. Daca o sa am timp chiar o sa o desfac; nu am desfacut-o pina acum tocmai din lipsa de timp. Si daca gasesc soclu liber poate mai pun un bec. O zi buna tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0