marco26

SFAT achizitionare s60 cutie manuala sau automata

21 posts in this topic

salut la toata lumea...am si eu nevoie de un sfat...vreau sa achizitionez un volvo s60 si as vrea sa stiu care ar fi mai buna: cutie automata sau manuala\?asta raportat si la preturi de intretinere si la consum....din cate am inteles cutia automata ar consuma mai mult putin..asta cel putin la alte masini....daca este cineva pe forum cu automata sa imi spuna si mie ceva pareri...manuala o cunoastem toti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am automata si pana acum sunt multumit.. consum in oras e undeva la 7 si in exterior in jur de 6 mers omeneste pana in 120 ...motor 2400 120kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUTOMATA

mai ales daca stai intr-un oras mare

consumul depinde de talpa ta  ;D:D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca vrei sa te simti ca un director ia o automata , daca vrei sa simti un volvo ia o manuala .. probleme sunt la amandoua . la manuala cade volanta si discul  pe la 200.000 (nu la toate chiar)  la automata nu cunosc problemele , am un prieten cu s80 d5 163cp  automata si nu ar da-o pe nimic, e inebunit dupa ea si a avut ceva masini la viata lui , el zice ca scoate consum de 5,5 la dum intins mers pana in 120 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am scos si 4.8 duminica trecuta dinspre suceava spre bacau mers cam 100km/h cam atat am putut scoate minimul de cand o am...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici este vorba de ce preferinte ai tu pt ca probeleme sunt la ambele dar eu tin sa cred ca mai des la automata si pretul la o cutie sh la automata este mai mare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar de s60 2000cmc benzina|?am gasit una draguta .....stiti ceva de consum..masina arata ok...ma tenteaza ...mi-o aduce baiatul saptamana asta..daca e ok batem pama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu 2.0t,toate bune, dar sa stii ca am un consum de 14 in timisoara cu el si afara cam 10-11.Cutie automata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai cred ca e super ok...eu daca ar fi sa imi iau masina mi-as fi luat un benzinar din asta....unde mai pui ca ai taxa de inmatriculare,asigurarea si impozitu mai mici....si daca tot e benzinar(adica turatii mari) eu mi-as lua o manuala...dar depinde doar de tine ce iti doresti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automatele pana in 2005 au mari probleme, întreÈ›inerea este destul de scumpa si o maÈ™ină fugărită o sa aibă mari probleme la cutie . Dacă beleÈ™ti ochi înainte de cumpărare atunci È™ansele sa ai probleme scad simÈ›itor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am vazut S60-ul asta de vanzare in Cluj:

[attach=#]

Mi se pare mie sau e cam ieftina?

Am uitat sa specific ca e automata.

post-1127-12877881790904_thumb.jpg

post-1127-12877881795699_thumb.jpg

post-1127-12877881802679_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, cu banii aia iti iei un logan - conform google.ro  8)

"Dacia Logan  Pret: 5.500 EUR An fabricatie: 2004, Kilometri: 102.000"

;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA HA

E masina pe care a pus-o MAO la vanzare pe forum pt un prieten, pretul de plecare a fost 9800E si a ajuns la .......

De ras, deja ma enervez ca iar pun V70ul la vanzare si ma apuc de pandit un S60 turbat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica benzina turbo ;D

Din oricare motor turbo-benzinica+soft poti scoate un mic monstru de minim 250 ponei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now