Guest Adriann

Spre nefericirea rezervoarelor

41 posts in this topic

Suna interesant.poti detalia, te rog...ca ma duc in subsol sa caut bidonul de lapte cu spirala in care facea tata home-made tzuica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna interesant.poti detalia, te rog...ca ma duc in subsol sa caut bidonul de lapte cu spirala in care facea tata home-made tzuica!

Adica, sa se pileasca Volvica??? Daca ne opreste organu' si ii pune fiola la esapament, ce ne facem?!  :beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite abia am fact plinul, Agip DieselTech parca-i zice, 345 lei.

???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ii urez lui boc sa faca apendicita perforata la el la tara la cluuj, sa cheme salvarea si aia sa nu poata veni ca nu mai au bani de motorina.  :thebirdman:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1500 de ron cred ca sparge amanta lui Boc intr-o ora la mall.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand vorbesti de amant, te referi la Vladescu sau la Seitan?  :anallove::bootyshake::smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu de ce, dar parca seamana situatia de azi cu cea din vara lui 89...

ce-o fi de craciun, inca nu stiu, dar banuiesc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stateam ieri si ma uitam cum trec elicopterele pe deasupra Romanului din si spre Bacau, ca boul la poarta noua. Ma gandeam asa cu neuronul meu, ca pilotul care il transporta pe Bocanila poate deveni erou national si salvator de neam si patrie daca ar vrea.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ai vrut sa zici martir :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ca nu e genul sa isi ia un Volvo,sa intre in club si sa vina la o intrunire.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg de ce va varsati amarul pe pateticul de Boc, e clar ca nici o decizie nu o ia el, cred ca nici macar ce hartie igienica sa-si cumpere.

Adevarul e ca mai rar asemenea specimen de nevertebrat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

va aduceti aminte de pe vremea lui ceasca : stia cineva cum se numeste primul ministru ?

sau credea cineva ca are vreo putere primul ministru ?

asa cum am mai zis, a inceput sa semene vara 2010 cu vara 1989.

sa vedem, de craciun, se va intimpla ceva deosebit ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa vedem, de craciun, se va intimpla ceva deosebit ?

De regula se face plinul "rezervoarelor" si sunt sacrificate "porcinele"... ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se va intampla nimic deosebit. Si ce s-a intamplat in '89 nu a fost din solidaritate civica, au fost altii din afara care au controlat totul. Momentan pe nimeni nu intereseaza tara asta, oamenii din ea. Nici macar oamenii din ea nu sunt interesati de ei. Spre exemplificare: miscarile sindicale din urma cu o luna. Vai si amar. Dansul pinguinului... Atata putem. Suntem o tara de oameni mici fara lideri adevarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now