Roberto

Blender - Care e mai durabil \ bun ?

7 posts in this topic

Vreau sa imi iau un nou blender, il folosesc in special sa fac sucuri si limonade, preferabil unul care sa nu ai probleme cu cutitul daca toc si gheata.

Care sunt mai durabile ? Foloseste cineva in mod frecvent ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Eu iti recomand unul cu vas din sticla, nu din plastic pentru ca este mai sanatos intrucat vasele din plastic, fiind poroase, nu pot fi curatate asa de bine ca si cele din sticla. Daca o sa gasesti, o sa ai surpriza sa constati ca este putin mai scump dar... pentru sanatate, ce nu merita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am Moulinex si blenderul e din sticla si lama sparge ghiata fara probleme, dai un ban dar stai in fata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am o chinezarie de blender cumparata acum 2 ani din piata, de la un magazin ordinar, merge de rupe, nici nu mai mai imi  trece prin cap cite a maruntit/amestecat/etc.  blender-ul asta...        Taurus e numele lui mandru.

Nu mai sparg pusculita pentru nume de firme/fitze, made in china. Toate-s o apa si-un pamint.

Sanatatea mea e influentata de nivele energetice din jurul meu (chiar si forumul asta cu mesajele lui alambicate/offtopicuri creaza vortexuri in jurul meu ) -  nu de vasul de sticla sau de plastic al blender-ului.  :D

Voi cumparati ce puteti mai bun, ca o viata avem - nu va luati dupa mine  :P

P.s. special pentru bogdanel : ce repede va vine mincarea la diamond de cind nu mai trec eu pe-acolo  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rautaciosule să È™tii ca e important să fie vasul din sticla, chiar se spala mai usor ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Philips recomand eu, din sticla si garantie doi ani in Romania prin inlocuire in magazinul de unde l-ai achizitionat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut Philips Cuccina (parca) care a mers ireprosabil vreo 5 ani pana cand, intr-un exces de zel la o vizita pe la noi, soacra-mea l-a spalat in chiuveta. A intrat apa in el si l-am schimbat cu un Bosch care merge de vreo 5 ani.

Intre timp am vrut intr-o zi sa desfac Philips-ul sa-l repar si surpriza, merge impecabil. L-am facut cadou soacrei care-l foloseste si acum. La Philips vasul era de sticla iar la Bosch e de plastic.

PS: Ambele sunt made in China.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now