Catalin

un alt motociclist omorit

58 posts in this topic

S-atunci de ce si-a asumat conducatorul microbusului raspunderea, daca nu el era vinovatul ? Eu nu inteleg, daca eu as fi fost in locul lui si stiu sigur ca sunt nevinovat, de ce sa-mi asum raspunderea pt. ceva, ce n-am facut ? In fine, n-am fost acolo, nu stiu, ce stiu este ca multi aveti dreptate in legatura cu motociclisti, dar sunt secaturi si in padurea vie. Asa ca nu condamnati pe toti din cauza unora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum se spune..... Vorba multa, saracia omului!

Deja devine o discutie sterila  care isi are sensul la PM.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care-i problema ta @popicu, topicul este pt. discutia despre accidente cu motociclisti, deci discutam despre asta. Acuma ca tu le vezi pe biker-i doar ca donatori de organe, e fix problema ta, dar cum s-a mai spus: sunt si ei oameni cu calitatile si cu defectele lor. Singurul care decide daca subiectul este deja offtopic este @catalin pt. ca el a deschis subiectul aceasta. Sunt adeptul biker-ilor si pana am cu cine, voi discuta la infinit despre ei, deci.... ;D...asta e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care-i problema ta @popicu, topicul este pt. discutia despre accidente cu motociclisti, deci discutam despre asta. Acuma ca tu le vezi pe biker-i doar ca donatori de organe, e fix problema ta, dar cum s-a mai spus: sunt si ei oameni cu calitatile si cu defectele lor. Singurul care decide daca subiectul este deja offtopic este @catalin pt. ca el a deschis subiectul aceasta. Sunt adeptul biker-ilor si pana am cu cine, voi discuta la infinit despre ei, deci.... ;D...asta e.

Cred ca ar trebui sa-ti linistesti aciditatea, domnule @xaba72 !

Topicul era despre accidente cu motociclisti OMORATI sau nu, nu despre analiza vinovatiei lui @vciorici ca a parcat sau nu regulamentar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai, mai .... Ok, rog un admin sa schimbe numele postului in: acidente pe 2 roti, motociclisti pro si contra, donatori de organe sau cum are inspiratie. Merci, C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu trebuie schimbat, eu nu mai scriu aici. Doar un lucru incepe sa ma nelinisteasca: se pare ca exista persoane, care sunt deranjati de anumite subiecte in anumite topicuri. Nu e primul topic, unde cineva este atentionat (aici eu ) pt. ca nu e tema pe gustul unora. Rog administratorii ca sa stabileasca ceva si in aceste cazuri, pt. ca in regulament nu se refera nimic la asemenea "probleme" ( sau n-am citit destul de atent ?! ). Daca eu sunt "oaia neagra" ma retrag, daca e nevoie definitiv. Dar cand am intrat aici, am sperat ca voi gasii oameni capabil de discutie, chiar si daca sunt de opinii diferite in anumite teme.Asadar astept raspunsul unui admin pe tema asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai fratilor, dar va aprindeti nu gluma !

xaba, NIMENI nu e oaie neagra pe acest forum, toti sintem oi...Volvo :D Poate te-ai mai inseninat putin, si-asa e urit afara.

Pe acest forum vei gasi intotdeauna "oameni capabili de discutie" - era vorba ca sintem putin off-topic (chiar si eu am luat-o pe "balarii" cu o pagina-doua in urma, iar Catalin ne-a rugat sa nu mai dam cu pietre in motociclisti, figurat vorbind.

Chiar vreti ca moderatorii sa fie atit de crunti incit sa stearga fiecare post care e off-topic ? Si noi sintem Oameni, eu cred ca destul de...elastici in luarea unor decizii.

Sa fiu sincer, nici eu nu am inteles ce trebuie sa comentam la aceste topicuri cu...motociclisti/scuteristi/bikeri MORTI. Rest in peace, shit happens. Intr-un noian de comentarii vor fi mereu interpretari ciudate, pareri diferite...Nu e nimeni mai presus de altcineva, toti Adminii, Moderatorii si Userii sintem aici din PLACERE, in  primul rind.

Sa ai o zi frumoasa - hai sa nu mai punem atit suflet la fiecare postare/comentariu. Unii l-au iertat chiar si pe Heimðallr  :D  Acum chiar ca v-ati descretit fruntile, sper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din partea mea cerul e senin..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now