Catalin

un alt motociclist omorit

58 posts in this topic

E pacat cand moare cineva nevinovat. Sa-l ierte Dumnezeu!

  Pe de alta parte Io acum m-am intors de la Mamaia. Toata noaptea faceau concursuri motociclistii. Parca erau tampiti, de fapt cred ca erau! Io zic ca stiu sa apreciez viteza de la distanta mica si in mod sigur depaseau 200km/h.

Daca ar fi iesit vre-o masina de la Hotel-urile din zona, praf se faceau toti! Parerea mea generala despre motociclistii din Romania (si BMW-istii - Audi-istii) este foarte proasta. Evident, NICI URMA DE POLITIE!

In zona la noi, mai vin anual niste motociclisti unguri care aduc ajutoare la o Casa de Copii. Imi este mai mare dragul sa-i vad in coloana si cat de civilizati sunt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? popicu nebunu', trage cu tunu'.... nu-i asa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu sa-l ierte pe acel om nevinovat

Inchipuiti-va ca sotia l-a fotografiat din masina(ea fotografia peisaju)..

post-165-12877888397179_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cine l a pus sa depaseasca linia aia?Oare nu are un rol?Asa mai sunt si prin Germania sa vezi cum se baga/fac depasiri mm nu alta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu sa-l ierte pe acel om nevinovat

Inchipuiti-va ca sotia l-a fotografiat din masina(ea fotografia peisaju)..

Din fericire pe motociclistul din fotografie am reusit sa-l evit

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Baietii din astia ori trag pe nas inainte sa ii dea gaz in halul asta ori tin sa vada viata de dincolo foarte curind.Deja este celebru acum si intra deja in tagma "3 sutarilor" probabil.Asta si-a dorit ca sa fie remarcat iar noi comentam ,etalonul ;D.

  Nu ii dau mai mult de 1 an , hai 2. ;D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super primul comentariu: "sa ii dea Dumnezeu sanatate daca mai face filmulete deastea"...

Apropos, cu cit se mai vinde kilu` de organe de...motociclist ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de starea lor, daca sunt bune sunt destul de scumpe, oricum sunt rare astea...

Astea obisnuite se dau pe nimic, oricum nu mai intelegi nimic din ele....la 200 la ora mai ai ce sa alegi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai oameni buni ... am deschis acest topic in memoria unui om tinar, cu familie care a murit cu motocicleta nevinovat. De acolo pina unde s-a ajuns cu off-urile e o cale deranjant de lunga. Cit e kila de organe, dementi, etc. Daca vreti puteti deschide alt topic despre motociclisti idioti, dar nu mai poluati topicul deschis in memoria acestui om. Multumesc  >:(

Poate un moderator va sterge toate off -urile inutile. Merci inca o data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de starea lor, daca sunt bune sunt destul de scumpe, oricum sunt rare astea...

Astea obisnuite se dau pe nimic, oricum nu mai intelegi nimic din ele....la 200 la ora mai ai ce sa alegi?

La viteza aia nu mai ramane nici macar ceva pt analize...

@catalin scz pt poluarea topicului.eu nu mai postez nimic aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am mers un an pe moto si scooter..nu la noi in tara..ca aici nu am curaj. In Italia.. si tot m-a lovit unul si acolo..si tot am cazut de cateva ori si mi-am rupt un deget.. Dar asa e.. te antreneaza adrenalina..si la un moment dat chiar nu realizezi cu ce viteza mergi.. Ma refer la faptul ca tu kilometrajul nici nu mai ai timp sa il vezi decat cu coada ochiului si tot nu constientizezi pericolul... Pot spune din experienta ca iti dai seama de viteza cu care mergi deabia cand atingi asfaltul cu fundul..si vezi ca faci 8-10 metri si nu te opresti si vezi moto cum se duce singura inca vreo 30 m pana se opreste in vreo masina de pe contrasens si vezi cum sar din ea bucati de plastic.. si atunci te intrebi mirat rau:"ce viteza aveam oare cand am cazut?" De parere sunt ca motoarele ar trebui un pic limitate din fabrica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

[attachthumb=#][attachthumb=#]pozele spun ceva dar nu totul. motoiclistul nu a avea nici macar o zgaraietura. initial a declarat ca a depasit vazand ca busul voia sa faca stanga, dupa care desigur a schimbat decalaratia spunand ca mergea in drept cu busul, si busul brusc a facut stanga lovindu-l. oricum cel mai mult am avut de suferit eu. masina fiidu-mi parcata a fost busita rau. am schimbat ambele portiere. bine ca am avut casco. nici sa nu aud de motociclisti.

post-4317-12877890157775_thumb.jpg

post-4317-1287789016527_thumb.jpg

post-4317-12877890172963_thumb.jpg

post-4317-12877890178754_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, nu vreau sa-l iau apararea motociclistului, dar nu te supara, erai parcat neregulamentar. Din poze reiese, ca doar cu catva metri mai in spate era parcarea, daca parcai acolo, nu te lovea, vina e si a ta, asa ca nu-l da pe saracu' motociclist, care din prostia altuia te-a lovit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, posibil, dar nu exista legatura cauzala intre cum eram parcat si idiotu de biker. da sa stii ca la inceput eram cam incordat ca acusi se leaga de mine politaiul ca nu eram parcat gopodareste. oricum aveam avaria aprinsa, inventam eu ceva de ce eram parcat. adevarul e ca dupa asta aleg mai bine unde ma parchez, dar niciodata nu se stie. poate daca nu era masina mea acolo, ar fi lovit vreun pieton, deoarece ermanent acolo stau si asteapta pietonii sa treaca neregulamentar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice ai spune VCIORICI ...R MOLDOVA nu este o tara pentru "bikeri"...nici macar pt scutere, la drumurile care sunt in MD ma mira faptul ca sunt atatea masini de lux...probabil ca ala care a intrat in tine a fost plecat p`afara si "io placut" cum sta treaba cu motoarele in Italia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt pt. bikeri, nu sunt....asta nu motiveaza fapta lui, ca a parcat neregulamentar, deci vina e a lui...pererea mea. Pe mina ma doare fix in paispe' ca un pieton vrea sa traverseze neregulamentar si pandeste locul. Deci....e si vina lor daca patesc ceva....atat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt pt. bikeri, nu sunt....asta nu motiveaza fapta lui, ca a parcat neregulamentar, deci vina e a lui...pererea mea. Pe mina ma doare fix in paispe' ca un pieton vrea sa traverseze neregulamentar si pandeste locul. Deci....e si vina lor daca patesc ceva....atat !

repet pentru cei de departe, nu exista legatura cauzala intre masina parcata si motociclistul debilizat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omule, nu face debil pe cineva care a avut accident din pricina altuia, poate il patesti si tu, s-atunci daca te face pe tine cineva debil, cum te-ai simtii ? In al doilea rand, repet, daca parcai regulamentar masina ta nu patea nimic, asa ca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sunt convins ca nenea "militieni" care umbla cu trancanele dupa ei l-au scos tot pe motoclist vinovat ca a alunecat pe o portiune unde era putin nisip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sunt convins ca nenea "militieni" care umbla cu trancanele dupa ei l-au scos tot pe motoclist vinovat ca a alunecat pe o portiune unde era putin nisip

Din pacate, cum am mai zis, sunt unii care merg cu viteza excesiva, dar tot din pacate mai sunt si alti neatenti in trafic, in acest accident conducatorul microbuzului. Dar si eu cred la fel, bikerul v-a fi vinovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu o pagina in urma, Catalin va rugase sa incetati cu off-urile. Cred ca e bine sa-i respectam rugamintea...fara sa ne suparam... :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

vinovat a fost recunoscut microbusul. desigur doar dupa ce bikerul a skimbat declaratia la dosar, deoarece in prima bikerul chiar recunostea vinovatia. din fericire eu am ambele declaratii si e interesant cum poti fi fraierit dupa accident. oricum pe mine nu prea ma interesat cinei vinovat si nu am facut nimic ca sa stabilim ADEVARUL. real insa desigur ca bikerul era vinovat, deoarece busul era deja antrenat in skimbarea directiei, si in acel moment a fost depasit de biker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now