Sign in to follow this  
Followers 0
contdezactivat

Draga jurnalule...

9 posts in this topic

Salutare!

Ma gandesc ca acest topic sa fie un canalizator/catalizator pentru gandurile/ideile legate de masinutele noastre speciale dar care de multe ori nu gasesc sau nu au suficienta putere pentru a fi exprimate intr-un topic de sine statator.

Lucruri/Idei/Ganduri la care nu se doreste neaparat un raspuns... ci mai degraba o impartasire/cunoastere din partea celorlati colegi de "suferinta".  ;)

Incep eu: Imi e dor sa fac o drumetie mai lunga de 1500-2000km, desfasurata pe parcursul unei saptamani, in care sa cunosc locuri si oameni noi. Incognito... e cea mai buna definitie.

Punctul doi. Inca mai sper la un tur de onoare: Europa... sau macar o parte buna din ea. Daca nu ar fi realizabil... nu as mai spera. Cu masina mea, binenteles. Altfel nu ar avea nici un farmec; nu ar fi nici o provocare.

Astept alte idei/ganduri.... daca alte idei nu vor mai veni, topicul se va inchide de la sine.

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte faina ideea cu plimbarea aia de 1500-2000 km...si eu imi doresc sa fac una cat de curand posibil...dar...din pacate nu se prea vede "calatoria" aia la orizont. oricum ar fi faina calatoria de 2000 km sa fie prin europa ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

100000000% DE ACORD ! cu cortul , cu , sau fara neveste (le) noastre, copii nebuni ! abia astept !

putem merge si pe jos, imi iau papuci volvo !

cu cit costa mai putin, cu atit mai bine ! io pot sa fac pipi si in padure si sa ma spal pe dinti in riu. (nu invers !  ;D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee excelenta. Ce parere aveti de o caravana Volvo romaneasca prin Europa? Sa aratam ca avem caracter si suntem uniti. Stiu... multi nu au bani (compasiunea mea pentru ei), dar macar cei care putem... sa aratam o alta fata a romanilor decat cea rautacios si partinitor aratata in mass media occidentala! Cine subscrie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Din drumetie am apucat sa fac numai 800-900km... ne-am hotarat sa plecam in ultimul moment si nu a mai fost timp pentru restul de km de parcurs.

Dupa o pauza de aproape 3 luni, de cand nu am mai folosit masina la un drum mai serios in afara localitatii, aceasta escapada a fost un adevarat deliciu. M-am bucurat ca un copil... am avut un weekend fericit.

La fel, va doresc si voua, o experienta care sa va reaminteasca bucuriile simple. :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu tocmai am facut vreo 3000k, cu al meu XC,si pot spune cu toata convingerea ca este o masina de vis,te simti cu adevarat bine cand o conduci. In prima zi am facut 1000k,si cand m-am oprit,eram in toate mintile,nu tu durere de spate de picioare de gat, de cap.

Cu Volvo se poate merge oriunde,bani sa fie,de benzina si restu :happy12: :happy12:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am de parcurs 1800 km in urmatoarele 2 sapt. cu nevasta si baiat. nu stiu inca exact cu care dintre masini, dar sper din tot sufletul sa fie cu v70-ul :lovestory:. am o presimtire ca este masina perfecta pt. drum lung si concediu. inca mai sper la ea, inca ma visez sofer la al ei volan... draga jurnalule... :love5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LeChuck, eu sunt sigur ca V70 ar fi alegerea perfecta dintre masinil enumerate de tine la profil. Eu nici nu as sta pe ganduri. Varianta 2 ar fi V40, iar Evo l-as pastra pt trasese scurte sport.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0