Roberto

Rugaminte la voi ! Sistemul de prindere pentru triunghi

54 posts in this topic

Am o rugaminte la voi cei cu S40 pana in 2009 sau si dupa 2009 nu stiu...

Poate sa imi puna cineva o poza cu sistemul acela de prindere a triunghiului pe portbagaj ( pe usa ) ? Al meu nu are acele chingi ci doar scai-ul si la gropile noastre nu tine ! Credca chingile au fost puse doar la unele modele sau dupa 2005, al meu e 2004.5 si nu sta triunghiul doar in scai. Am gasit part number pentru chingi dar vreau sa vad daca capacul meu e la fel ca si la acei care au acele chingi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bune daca nu vroiam sa deschid si eu un topic cu aceasta ''problema'' :D

Nici la mine nu are acele chingi si nici macar acel scai de care zici tu.Tin triunghiul ala in portbagaj de se plimba de colo-colo...

Nu e prea clara poza da poate te ajuta.Daca nu cauta pe mobile ca au poze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, ti-am luat-o iarasi inainte  ;D

Da am cautat pe mobile, dar vreau sa vad cu triunghiul jos cum sunt prinse chingile de capac, am impresia ca sunt prinse in locasurile unde noi 2 avem doar clips-uri normale, dar vreau sa fiu sigur 100% inainte.

Oricum am o idee beton de fabricatie a chingilor + inca una pentru un local de extinctor, ca ala zboara prin portbagaj in curbe. Locasul din fabrica pt extinctor e sub scaun la pasager dar merge doar extinctor Volvo  >:( >:( cu o forma ciudata, deci nu ne ajuta cu nimic.

P.S: Maine urmeaza inca un DIY  :D, astazi am facut curat in masina si am mai descoperit niste elemente pe care le voi demonta  :D;D ;D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da in locul clipsurilor care le avem noi sunt prinse,dar cum,naiba stie ::)

Extinctor sincer nu am,dar nu strica un sistem de prindere si pentru ala in portbagaj ;D Atunci ramane sa vedem despre ce DIY e vorba si ce idee ai pentru chingile alea ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iaca si eu de ceva timp ma tot uitam la modelele mai noi la locul de prindere al triunghiului.voi sunteti norocosi ca aveti triunghi si extinctor.eu nu am nimic de la fostul proprietar.si la mine la portbagaj is doar clipsuri.nu am insistat sa vad cum s-ar putea prinde.

locjul extinctorului eu am vazut la unele modele prins la picioarele pasagerului fata de plasticul din consola.singurul lucru ce zboara de zor prin portbagaj la mine ii trusa medicala...expirata.aia unde si are locul?

un alt triunghi s-ar potrivi in locasul ala?(de la ff2)?l am recuperat inainte sa ia epava.

daca tot suntem la portbagaj:eu am sistemul ala de prindere al plaselor de cumparaturi,se ridica capacul cu elastic pe mijloc,dar derbedeul de ex proprietar a rupt balamalelel de plastic din tava portbagajului.se pot comanda cele 2 balamale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna, Roberto.

Am facut eu niste poze. Poate iti sunt de folos...

Extinctorul imi fuge si mie prin portbagaj de colo-colo, asa ca daca gasesti o solutie pentru el fac cinste cu ceva rece...nu Cola :)

post-541-1287788451184_thumb.jpg

post-541-12877884512915_thumb.jpg

post-541-12877884513867_thumb.jpg

post-541-12877884525335_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto pozele! 8)

Poate gaseste Roberto rezolvari pentru problemele noastre,bineinteles ca sar si eu cu ceva rece ;D

Saru' mana pentru poze Laura :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh...tuning  :D

post-527-12877889924707_thumb.jpg

post-527-12877889927583_thumb.jpg

post-527-12877889930139_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau si eu... :'( :crybaby:

''How much'' te-a ajuns daca poti sa spui? ;D

Ma uit maine si fac un pret per kit cu transport inclus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 RON cu transport inclus !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

curele + triunghi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

curele + triunghi?

Nu, e doar ancorajul, triunghiul nu e  ;D, ar fi fost culmea, 45 de lei sunt alea ordinare din Metro dapai asta cu sigla Volvo pe el  ;D.

Deci 30 de lei e kit-ul de clips-uri care se prinde pe capacul portbagajului, cu transport catre voi de la mine inclus.

Care vrea, sa imi de-a PM si ii dau 2 cont-uri in care poate vira oricand 30 de lei. Nu trimit cu ramburs ca nu are rost, comisioanele sunt mai mult decat kit-ul, cine ma cunoaste si are incredere bine, cine nu....iarasi bine :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Done!Il vreau,inca mai am numerele de cont,acum sa imi spui in care preferi/iti e mai usoar sa ii pun.Thanks a lot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Done!Il vreau,inca mai am numerele de cont,acum sa imi spui in care preferi/iti e mai usoar sa ii pun.Thanks a lot!

Absolut oricare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.Daca nu reusesc astazi,maine cel mai sigur.Iti comunic dupa ce am efectuat operatiunea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Roberto!Imi cer scuze,dar azi am reusit sa iti pun banii,in week-end am fost plecat din oras si nu am apucat sa trec pe la banca.Azi dupa-amiaza i-am trimis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Roberto!Imi cer scuze,dar azi am reusit sa iti pun banii,in week-end am fost plecat din oras si nu am apucat sa trec pe la banca.Azi dupa-amiaza i-am trimis.

A ajuns la tine ancorajul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata au ajuns,de fapt de joi dar nu am avut timp sa trec pe la posta asa ca ma duc maine.Revin! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata,le-am luat.Vine ca din fabrica:D Multam fain Roberto!You'r the best!

Acum asteptam rezolvarea problemei cu extinctorul si de ce nu si a altor probleme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto, vreau si eu un ancoraj pt. triunghi si un pret pt bara de sustinere sacose si pt. capacul fixat pe podeaua portbagajului, cel rabatabil, daca se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now