Roberto

Rugaminte la voi ! Sistemul de prindere pentru triunghi

54 posts in this topic

Ma gandeam ca nu se potriveste. In dezmembrari am constatat ca se gasesc foarte greu piese pt Volvo. O sa raman cu triungiul pe care il am - nu ma deranjeaza unde e acum, insa doaream o solutie mai eleganta si mai practica :smile:

Nu stiu unde ai cautat tu piese de Volvo, dar avem cativa colegi pe forum, care dezmembreaza numai Volvo: Ionut_Lup, Sandro, CristianV... dar mai trebuie sa si cauti un pic pe forum, ca sa gasesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se gaseste absolut ORICE piesa, de la tzumburucul care se ridica/lasa atunci cand se blocheaza/deblocheaza usile, suruburi de balamale, pana la grile de ventilatie / litere pe spate / etc etc.

Totul este sa fii de acord cu pretul lor, care este destul de piperat la piesele noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu unde ai cautat tu piese de Volvo, dar avem cativa colegi pe forum, care dezmembreaza numai Volvo: Ionut_Lup, Sandro, CristianV... dar mai trebuie sa si cauti un pic pe forum, ca sa gasesti!

Da stiu ca sunt colegi pe forum. Caut niste fete de usi si ornamente cromate pt comenzile de pe usa de 2 luni :). Singurul care mi-a confirmat ca le are este Ionut, insa nu a mai dat un semn de viata de 1 saptamana :)

Eu ma refeream la dezmembrarile din oras la care am sunat...parca ii intrebam de avioane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare

Scuzați răspunsul meu târziu, dar am fost ocupat cu diferite treburi și nu prea am mai avut timp de net... :smile:

Am făcut rapid câteva măsurători aproximative ale cutiei originale a triunghiului reflectorizant:

Lungime = ~ 340 mm

Lățime = ~90 mm

Grosime(max.) = ~30 mm

Sper ca va este de folos... :smile:

Seara faina.

Cu stima,

Ionuț

Edit: am făcut și o poza, dar nu ma descurc sa o atașez...

Edited by ionutmark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now