Roberto

Rugaminte la voi ! Sistemul de prindere pentru triunghi

54 posts in this topic

As dori si eu un set de clame daca se mai poate, si mai poti trimite, ale mele s au rupt cand a forta un destept de mecanic:((! Si apropo o inchidere pentru portbagaj nu stie nimeni cum as putea sa fac rost? S a rupt clama si nu merge nici din buton nici din telecomanda:((, i am facut o deschidere de urgenta cu un buton langa bancheta din spate, legata la firele originale si doar asa il pot deschide! Multumesc anticipat si salut toti volvoistii avand in vedere ca sunt nou aici, si posesor al unui volvo de doar 2 saptamani:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,interesant!As dori si eu daca gaseste Roberto si au un pret acceptabil ::)

Multam de dumirire! ;)

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robertoooooooooooooooooooooooooooo, esti bine? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Mi-am pus si eu cleme pentru prindere triunghi, nu prind deloc bine, la soc se desfac, cand deschid portbagajul cad de la locul lor.

O sa le modific sistemul de prindere cumva sa nu se mai desfaca la orice "adiere".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian, vezi ca triunghiul iti intra in doua feluri. Am mai dat la inca 2 persoane clemele acelea si nu au avut probleme... Incearca sa le intorci invers, sa intorci cutia de la triunghi invers, etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu am avut si nu am probleme cu triunghiul,desi are ceva timp si km de cand l-am pus.Vorba lui Midnight,poate nu ai montat cum trebuie ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aproape 4 ani daca nu ma insel am cumparat sistemul de prindere de la @Roberto si inca sta foarte bine triunghiu.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Scuze pentru raspunsul tarziu!

Sunt in regula acum prinderile pentru triunghi. Atunci cand le-am pus prima data le-am inchis la repezeala, si de aceea scapa unul din ele imediat. Totusi, dupa un timp, unul dintre ele tot scapa, acum, l-am aigurat cu o sarmulita si e totul in regula.

Am verificat prinderea in toate combinatiile de pozitie, atat ale clemei cat si ale triunghiului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ohmy.gif

Salut Roberto,

Mai ai cumva kit-uri pentru montarea triunghiurilor reflectorizante pe interiorul hoinului. As dori si eu deoarece mi se plimba triunghiurile prin porbagaj.

De asemenea, stie cineva de unde pot sa imi achizitionez un extinctor care sa se potriveasca in lacasul de sub scaunul pasagerului (masina din Belgia) sau singura posibilitate este sa reumplu extinctorul?

Multumesc,

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cat ai valabilitate la reumplere.la noi costa 10-15lei.ca daca iti da un an atunci mai bine iei altul nou cu valabilitate 3-4 ani.asta in caz ca cel original nu costa prea mult.sau iei unu universal cu 24lei si l arunci in portbagaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roberto, trece-ma si pe mine pe lista cu un set :)

Toate bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu din păcate nu mă mai ocup de piese auto, așa că îl las pe Alex sa va echipeze cu accesoriile !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gabriel a luat de la mine un set sapt. asta... il lasam sa scrie daca a fost multumit de el sau nu, si apoi echipam pe toata lumea :)

10x Rob !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.

Ma bucur foarte mult ca cineva a reusit sa rezolve problema cu fixarea triunghiurilor. :smile: Felicitari !

Am cumparat masina din semnatura acum ~2 luni si ma tot gandeam ce sa fac sa nu mai zboare triunghiurile prin portbagaj.

@Midnight Caller

Mai pe scurt... vreau si eu un kit de prindere pentru triunghiuri! daca se poate :smile: Cum pot intra in posesia lui?

Multumesc anticipat.

Cele bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai il comand, si cand ajunge, vii si-l iei :)

Rugamintea e sa-mi dai pe PM (mesaj privat) datele de facturare :)

Costul este de 36RON/ambele cleme.

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super !

In pachet sunt incluse și clipsuri de prindere ale clemelor? sau trebuiesc folosite cele existente (care prind capitonajul în portbagaj)?

Pot fi trimise prin Posta? Eu locuiesc destul de departe de București și îmi e greu sa merg pana acolo. :smile:

Mulțumesc.

Cele bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se scot clemele si se pun in locul lor.

Nu trimit decat cu curierat rapid din pacate, nu am timp sa aiung la posta...

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.

Revin cu noutăți: tocmai am comandat și montat pe mașină un set de cleme pentru triunghiuri ! :smile:

Sunt foarte mulțumit, produs original Volvo, calitate Volvo !!

Dacă vă gândiți să montați asa ceva pe mașinile voastre, cumpărați cu încredere. :D

Mulțumesc Alex!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu mare-mare placere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza si pe mine acel suport pt triunghi. Intrebarea este: se poate monta si alt triunghi decat cel original? Eu am unul cumparat din supermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu cred, din cate imi amintesc la cel din supermarket cutia e mai lata decat cea de la triunghiul original.

Ionut, daca poti face 2 masuratori ar fi super !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau poti cumpara din dezmem brari un trunghi original, ca nu cred ca sare de 50 de lei si faci ceva OEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam ca nu se potriveste. In dezmembrari am constatat ca se gasesc foarte greu piese pt Volvo. O sa raman cu triungiul pe care il am - nu ma deranjeaza unde e acum, insa doaream o solutie mai eleganta si mai practica :smile:

Edited by melciu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now