teghe

ACCESORII XC60

27 posts in this topic

Guys

Ma gandeam sa avem un topic cu accesorii pentru modelul nostru drag si sa incep io

....va rog poate stiti unde gasesc praguri scara pentru xc60?

senkiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ai comandat-o puteai sa comanzi praguri ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai tre sa mi-o livreze pe 26.08 sper. tu ti-ai pus trepte pe ea? adica mi se pare ca merita nu tot murdaresti pragul urcand si coborand. mai ales toamna/iarna e rentabil ca e mocirla, noroi si zapada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca nu te "ajuta" decat la design.

Altfel nu vad "rentabilitatea". Si covorasele alea trebuie sa ai grija de ele adica ma rog, poti sa-ti pui dintr-alea de cauciuc dar nu se vede la fel de frumos ca astea textile. Dar, ma rog, sunt mai usor de intretinut.

Adica mai repede muradresti covorasele decat pragul, pragul ala se sterge mai usor decat covorasul. In plus......nu pui piciorul pe prag ca taranu, il pui direct sus.

Ma rog....oricum, parerea mea e ca pragurile alea nu-s decat de design.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate cu pragurile... pui direct chisorul in masina, nu pe prag. Eu mi-am luat praguri pe el  din Germania ... aici erau 500 euro.

ce merita e suportul de bagaje pe care eu nu-l am dar simt nevoia lui... cand merg la cumparaturi se imprastie bagajele de nu le legi bine. Cum nu stiu nemteste ,cand am configurat masina pe siteul german,  nu am inteles ca nu are( stiu ca in ro are pe kinetik incepand) standard. Ciudat ca eu am momentum si nu are. M-a dezamagit asta un pic atunci si nu am uitat-o nici azi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ew zik mai bine sa pui praguri dalea fara treapta dak vrei desing......parerea mea ca nu t ajuta cu nimik alea cu treapta........ cand plowa saw cand e urat afara cand vrei sa t dai jos din masina atingi cu piciorul d treapta aia si t murdaresti.......... ;) nujt dak vrei desing ti`am zis iati praguri normale fara treapta si e mult mai bine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ew zik mai bine sa pui praguri dalea fara treapta dak vrei desing......parerea mea ca nu t ajuta cu nimik alea cu treapta........ cand plowa saw cand e urat afara cand vrei sa t dai jos din masina atingi cu piciorul d treapta aia si t murdaresti.......... ;) nujt dak vrei desing ti`am zis iati praguri normale fara treapta si e mult mai bine ;)

Ai sarit peste niste etape mihai.

Intai citim regulamentul, apoi dam buna ziua, apoi cu gandul la regulament, scriem mesaje, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ew nujtiam ca trb sa ziki buna ziwa saw salut l toate raspunsurile care le dai......si ew nu cred ca am gresit nik.........dak uh crezi ca am zis cva...... vreaw sa imi ziki ce am gresit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alooooo !!! Ce dracu' fel de scris e asta ? Esti roman sau din Botswana, fara suparare !?

"Ew" = Eu

"ziwa" = ziua

"dak uh" = daca tu

Uite cu d-astea ai gresit. Incearca sa gasesti cuvintele tale in dictionarul limbii romane, daca le gasesti, al dracu' sa fiu daca se mai ia cineva de tine ! Totusi pana o sa apara oficial in limba romana, te mai rugam o data respectuos sa scrii ROMANESTE, nu CHAT-este !

Seara buna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand nu te-am tras de urechi si nu am dat cu biciul in tine. Te-am indrumat sa faci ceea ce trebuie,

In al 2-lea rand scrii exact ca o fetita de 12 ani de la mine din bloc. Bine, aproape, iti lipseste alternarea majuscule-minuscule. eXemPlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc,ca ma-ti invatat......sa zicem asa.De acum nu o sa mai fac greseala asta......Oricum multumesc ca mi-ati zis.....ce am gresit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Accesorii am cautat si eu dar m-am dezumflat putin pentru ca nu stiam unde sa le montez. Cei de la Primus mi-au zis cu jumatate de gura ca le monteaza, dar nu mi-au dat si codurile ca sa compar. Am comandat in schimb in UK covorase de cauciuc (mergem pe la tara si mai e noroi, praf, nisip), perdele pentru geamurile spate (am fost dobitoc si nu am comandat geamurile fumurii cu masina) si astetp azi sa ajunga. Daca sunt ok, va scriu site-ul. Am gasit in US muuult mai ieftine, dar era o problema cu livrarea, ca, deh, aici in Africa caii merg mai greu cu caruta de posta.Asmvrea sa-mi pun o camera pentru fata si/sau spate, dar la reprezentanta au niste preturi de-ti sta inima comparativ cu ce vezi pe net... Insa iar ajung la montaj si mi se taie elanul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Covorasele din UK sunt "pe invers"! Site-uri sunt cate vrei dar nu toti livreaza in Romania (vb. de UK). Costurile de livrare sunt ridicate la coletele mari iar la cele de valoare mare obligatoriu platesti si asigurare sa fii sigur ca nu le primesti gata zgariate, stricate, etc.

Achizitiile pe ebay din US sunt riscante: taxe vamale! Mai nou cand iti ridici coletul ti se cere sa vii cu comanda printata...

Poti sa cumperi presurile in schimb (cele de cauciuc si aditional tavita portabagaj) de la RIMINI SRL/Timisoara. Fac si livrari oriunde in tara.

Bafta,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Covorasele din UK sunt "pe invers"! Site-uri sunt cate vrei dar nu toti livreaza in Romania (vb. de UK). Costurile de livrare sunt ridicate la coletele mari iar la cele de valoare mare obligatoriu platesti si asigurare sa fii sigur ca nu le primesti gata zgariate, stricate, etc.

Achizitiile pe ebay din US sunt riscante: taxe vamale! Mai nou cand iti ridici coletul ti se cere sa vii cu comanda printata...

Poti sa cumperi presurile in schimb (cele de cauciuc si aditional tavita portabagaj) de la RIMINI SRL/Timisoara. Fac si livrari oriunde in tara.

Bafta,

Well, covorasele din UK n-au fost pe invers si oricum, sunt pentru libera alegere a fiecaruia, dar daca le prind ca se incurca cu alte covorase de acelasi gen, mama-mama ce le mai scutur!

Cand am comandat, am cerut pentru volan pe stanga, asa ca sunt ok. Oricum, am comandat mai mult pentru perdelute pentru ca fara geamuri colorate se coc piticii in spate. Cand am comandat masina, un binevoitor consilier de vanzari Volvo m-a sfatuit ca e mai ieftin si mai "ca lumea" sa-mi pun folii dupa ce vine masina. Ei, si nu vreau sa-mi pun folii. La fel mi-a spus si de alarma si, surpriza, pe CAN nu exista alarma pentru XC60 2011. Intre timp, am gasit, aviz amatorilor. Alarma Volvo s-o montezi dupa ce ai luat masina era 4000 RON plus montaj, lucru pe care l-am gasit de-a dreptul nesimtit. Si-l consider in continuare la fel. Tinand cont ca asta era cea ieftina, care nu avea decat senzor de soc si sirena...

Dacă tot aţi creat un topic intitulat "Accesorii XC60", poate vreţi să vă desfătaţi privirile: CLICK! ;D

Sau aici: http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/RO .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well, covorasele din UK n-au fost pe invers si oricum, sunt pentru libera alegere a fiecaruia, dar daca le prind ca se incurca cu alte covorase de acelasi gen, mama-mama ce le mai scutur!

Cand am comandat, am cerut pentru volan pe stanga, asa ca sunt ok. Oricum, am comandat mai mult pentru perdelute pentru ca fara geamuri colorate se coc piticii in spate. Cand am comandat masina, un binevoitor consilier de vanzari Volvo m-a sfatuit ca e mai ieftin si mai "ca lumea" sa-mi pun folii dupa ce vine masina. Ei, si nu vreau sa-mi pun folii. La fel mi-a spus si de alarma si, surpriza, pe CAN nu exista alarma pentru XC60 2011. Intre timp, am gasit, aviz amatorilor. Alarma Volvo s-o montezi dupa ce ai luat masina era 4000 RON plus montaj, lucru pe care l-am gasit de-a dreptul nesimtit. Si-l consider in continuare la fel. Tinand cont ca asta era cea ieftina, care nu avea decat senzor de soc si sirena...

Sau aici: http://accessories.v...es.mvc/en-GB/RO .

Felicitari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un pasionat mai pasionat, nu ? ;D;D;D

pentru HEIMÐALLR:

lucrezi la Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici pe departe!

Ce te-a făcut să întrebi aşa ceva?

Salut,

Incercam doar sa delimitez angajatii VOLVO, de proprietari si de fani.

Bafta,

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acolo am cumparat si eu perdele si covorase din cauciuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva cum as putea minta un suport de biciclete la spate? Cred ca sus nu ajung sa ridic "marfa" fără sa ating masina cu ea. Am vazut dispozitivul dar eu nu am nuca pentru remorca. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns la un compromis - am luat bicicleta plianta de la Norauto si asa am rezolvat conflictul intre pitici - intra doar bicicleta celui mic in portbagaj inainte, acum intra amandoua si mai ramane si loc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Incercam doar sa delimitez angajatii VOLVO, de proprietari si de fani.

Bafta,

@dan3ana..in ce categorie ii incadrezi pe cei care lucreaza la Volvo si detin in mune propriu doua masini..tot Volvo, fireste?

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dan3ana..in ce categorie ii incadrezi pe cei care lucreaza la Volvo si detin in mune propriu doua masini..tot Volvo, fireste?

Best,

H

Avantajati?

Sincer incerc sa urmaresc informatiile aparute, dar filtrate de sa zicem "alte intrerese". Si fara sa supar pe nimeni.

Fair?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-am comandat pe masina scaune de copii integrate in bancheta din spate. A venit masina odata cu zapada mare si s-a suit cu bocancii plini de zapada/noroi pe scaunele noi. Am vazut pe volvocars ca exista o husa pentru scaunele de copii integrate. Costa cam 520 RON. Si-a comandat cineva? Se poate monta si daca scaunul e ridicat in pozitia sa stea copii mici? In poza de la ei scaunul e lasat in pozitia normala. Ati vazut si in alta parte astfel de huse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now