ipo

Golanie

43 posts in this topic

Ati facut cursa ??? Cum sa terminat ? ;D

Sa ne spui si noua! Sunt curios! :iroc::male:

Share this post


Link to post
Share on other sites

avem sa nu un invingator? ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu raspunde nimeni inseamna ca...s-au ciocnit  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca a castigat lada de bere si e facut "praf"si nu poate raspunde inca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e mare rusinea conteaza cat de bun este si soferul sau cat de bine reusesti sa te concentrezi in acele secunde... eu am facut cu un polo din 2001 si datorita conductei care o am fisurata la egr si a furtunului de vacuum care este supt dupa 200m am fost luat... ideea este ca polo avea 75cp si era toto diesel... iar eu cu noul motor d4192t2 70kw/95cp nu am facut fata asta inseamna ca am pierdut caii buni si trebuie rezolvata problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e mare rusinea conteaza cat de bun este si soferul sau cat de bine reusesti sa te concentrezi in acele secunde... eu am facut cu un polo din 2001 si datorita conductei care o am fisurata la egr si a furtunului de vacuum care este supt dupa 200m am fost luat... ideea este ca polo avea 75cp si era toto diesel... iar eu cu noul motor d4192t2 70kw/95cp nu am facut fata asta inseamna ca am pierdut caii buni si trebuie rezolvata problema...

Pai si polo fiind mai usor in comparatie cu v ul ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dar daca ei in raport putere greutate nu avea voie sa ma intreaca nici dupa 1km

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dar daca ei in raport putere greutate nu avea voie sa ma intreaca nici dupa 1km

Eh mai curata si tu turbina ,mai lipeste pe acolo /schimba = o masina buna pe care te poti baza  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, nu s-a mai intamplat nimic pe fondul golaniei, deznodamantul se aman. Pe de o parte am senzatia ca am o problema de ambreiaj (o sa revin cu un post dedicat) si pe de alta amicul meu are o problema de... permis. ;)

O sa revin daca pana la urma o sa existe un invingator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci ai cistigat prin neprezentarea adversarului !

de frica si-a donat permisul, iti spun io.... ;D ;D

o fi intrebat si el pe forumul opel, si-a zis ca mai bine da permisul decit sa-l bati !

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ca si-o donat permisul cum zice iulirx  so speriat de un VOLVO; ;D ;D ;D ;D;

avem oare un asa renume???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut tuturor!

Am o mica probleba care s-ar putea sa para, asa cum am scris in titlu, o golanie.

Un amic ma provoaca la un drag race, pe scurt liniuta. Eh, ma rog, niste beri au fost acolo, deci nu stiu cine a vorbit mai mult... ;D

Intrebarea este: poate un S40 1.8 la 200K sa faca [adica pe demaraj] un Vectra 2.2 DTI la fel de umblat pe 1 km, ori poate 1/2/3? Opelul e caravan 2 http://en.wikipedia.org/wiki/Opel_Vectra#Vectra_B_.281995.E2.80.932002.29

Sa risc o lada de bere cu el? Masina mea pare okay dpdv tehnic, dar eu nu sunt vrun pilot de curse. Cum pot sa alerg competitiv cu 85 KW (116 CP) impotriva unui diesel mai mare? Ture, chestii, socoteli.

Poze dupa rusine.  ;D

Daca masina ta este ok cat de cat pe 400m ar trebui sa fii in fata nu cu foarte mult.In schimb dupa 400m s-ar putea sa ti-o iei. Am acelasi motor ca al tau numai ca a mea are "doar" 170k km si a fost testata cu un Seat Leon 1.9 tdi resoftat ( 120+ cp) 400m - egalitate,Opel Zafira C 1.9 diesel (120 cp) Volvo > Opel , Mercedes C220 resoftat (140-150 cp cca.) Mercedes > Volvo. Deci cum am zis...daca masina e relativ ok ar trebui sa se bata bine cu vectra. Motorul asta de 1.8 chiar isi face treaba pentru cat are de dus in spate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul ca motorul dar dupa parerea mea,atuul  fata de alte masini cu aceiasi KW ,este cutia de viteze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si bineinteles,cum mai spunea cineva pe aici,adunatura organica dintre volan si pedale ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul ca motorul dar dupa parerea mea,atuul  fata de alte masini cu aceiasi KW ,este cutia de viteze.

Nu stiu ce sa zic in legatura cu cutia de viteze....din cate am auzit este provenienta RrrrNAULT ( =)) ) si ma cam lasa rece detaliul asta.... Vitezele sunt destul de lungi...parerea mea...ceea ce la sprinturi nu te prea ajuta... Daca inainte mergeam cu fosta mea masina (Opel corsa B) prin oras cu a 5-a lejer...cu asta dau rar a 5-a in oras....... Bine ca motorul e de la mamica lui de acasa, si se vede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now