claudiu2525

Din ciclul: ''In ce tara traim''

81 posts in this topic

Am zgarieturi noi la masina, se pare ca jigodia romaneasca si-a reluat obiceiul ...

parcata in fata curtii ...; acum cateva zile am gasit stergatoarele, parbriz si faruri

ridicate, de ce oare nu inteleg ...; cei mai mari dusmani ai romanilor sunt ...

romanii, prosti si invidiosi, popor de rahat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am rămas fără sigla din grilă şi fără ştergător spate. Vreun volvist adevărat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intamplare cu politisti : am un vecin care, de cate ori ninge, da zapada pe zidul celor doua

camere (calcanul) din curtea unde locuieste; l-am rugat de mai multe ori sa nu mai faca asta,

inutil, ma uraste probabil, nu stiu de ce ... ieri am facut reclamatie la politie, au venit doi, le-am

aratat zidul deja umed, a aparut si vecinul spunand ca e obligatia mea sa dau zapada pe langa

casa, politistii au fost de acord si m-au sfatuit sa nu ma cert cu vecinul, adica sa ne intelegem ...;

dupa ce au "convorbit" cu acest vecin , mi-au cerut buletinul, au completat pv-ul, eu am dat

zapada si au plecat ... treaba rezolvata in stil politienesc (made in Romanica banana); mai mult,

vecinul imi face semn la obraz, eu nu mai rabd si il fac nesimtit, iar militianul ma ameninta ca imi da

amenda pentru tulburarea ordinii publice ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasol...sa tot ai asa vecini. De militieni nu mai vorbesc, ca doar sint platiti din banul public sa ne...apere, nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intamplare cu politisti : am un vecin care, de cate ori ninge, da zapada pe zidul celor doua

camere (calcanul) din curtea unde locuieste; l-am rugat de mai multe ori sa nu mai faca asta,

inutil, ma uraste probabil, nu stiu de ce ... ieri am facut reclamatie la politie, au venit doi, le-am

aratat zidul deja umed, a aparut si vecinul spunand ca e obligatia mea sa dau zapada pe langa

casa, politistii au fost de acord si m-au sfatuit sa nu ma cert cu vecinul, adica sa ne intelegem ...;

dupa ce au "convorbit" cu acest vecin , mi-au cerut buletinul, au completat pv-ul, eu am dat

zapada si au plecat ... treaba rezolvata in stil politienesc (made in Romanica banana); mai mult,

vecinul imi face semn la obraz, eu nu mai rabd si il fac nesimtit, iar militianul ma ameninta ca imi da

amenda pentru tulburarea ordinii publice ...

nu prea inteleg despre ce zid e vorba si cum e situatia, zidul tau este hotar la el in curte sau cum este ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calcanul de la apartamentul meu e in curtea vecina, nu exista gard,

asa au fost construite casele, au fost ale acelauis propietar , desi

au numere diferite...;

PS mi-am mutat si masina pe alta strada, ca altadata, indivdul e cam golanoi

si imi e frica sa nu o zgarie ...

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now