Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BogdanG

Montez mufa AUX pt toata gama Volvo P1 si P2

46 posts in this topic

Mufa AUX IN pt S60/V70  (HU 603. 803) preÈ› 250 RON   

Mufa AUX IN pt S40/V50 se poate momentan numai pt sonorizările pana in 2007 .

preÈ› 250 RON

Se poate si pt XC90

Prețul este 300 RON .

Durata de execuție 2 ore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sigur dar nu am drum in Bucuresti. Tu nu ajungi prin una din zonele Neamt, Bacau, Vrancea, Harghita, Covasna? Nu este urgent  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Gogule se aude cam ciudat la volum mai mare pe V70 sau e de la filmare?

Cred totusi ca o interfata Aux(strict S60/V70) suna mult mai bine,da e mai scumpa,deh.La S40 e chiar scump Dension GW51MO2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Gogule se aude perfect, filmarea insa e de 2 lei, daca m-am legat direct de procesorul de sunet deci se aude exact ca pe CD .

@Victor se poate trimite amplificatorul, ii pun direct mufa de AUX tu doar trebuie sa tragi firul pe sub mocheta si gata, vine cu mufe si tot ce trebuie. In cazul asta prețul este 200 RON .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca dai si indicatii, in cazul in care am probleme, telefonic, ma bag. A! Sper sa nu spun o tampenie... Pot lega un Nokia 5310 prin mufa de casti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa nu remarc,acea caseta audio pe care o ai in casetofon :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parazitii rulz ;D

@Victor daca Nokia al tau are mufa jack STEREO de 3.5mm atunci merge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are mufa de casti normala, cred ca este 3.5. De RIC  ;D

O trimiti prin cineva care vine la Nationala si trimit banii prin aceeasi persoana?

Asa dau si feed-back la fata locului  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce-mi trimiti tu statia din porbagaj prin curier o sa-ti trimit cu modificarile facute prin cineva la nationala.

Deci citeste cu atentie, montez mufa AUX deci o modificare pe cablaj nu vand adaptor AUX IN, asa ceva pt S40/V50 costa numai 475E ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce-mi trimiti tu statia din porbagaj prin curier o sa-ti trimit cu modificarile facute prin cineva la nationala.

Deci citeste cu atentie, montez mufa AUX deci o modificare pe cablaj nu vand adaptor AUX IN, asa ceva pt S40/V50 costa numai 475E ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Gogu din prima zi am desfacut IMIV-ul si ce sa vezi, epromul si procesorul/convertorul erau luate la pila ca sa nu vezi ce sunt, daca nu stii ce sunt nu stii sa le programezi(pe ce pini si ce model), am programator dar ....degeaba ;D

Sunt patit de la balasturile de xenon care aveau procesorul "pilit" si cand sa-l citesc ce sa vezi era protejat si nu vedeam nimic, parea gol, ai dreacu chinezi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci matale Bogdane vrei sa faci copie la copie si te miri ca-ti iese neclara...  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu chiar copie la copie dar pe acolo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce-mi trimiti tu statia din porbagaj prin curier o sa-ti trimit cu modificarile facute prin cineva la nationala.

Deci citeste cu atentie, montez mufa AUX deci o modificare pe cablaj nu vand adaptor AUX IN, asa ceva pt S40/V50 costa numai 475E ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iarta-mi nepriceperea, dar ce inseamna P1 si P2 ?

Eu am un Volvo S40 fabricat in 2003. Ai si pentru mine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel

Platforma P1 inseamna C30, S40, V50, C70 si P2 inseamna S60, S80, V70, XC70, XC90 .

Masina ta are alt HU, se poate face si pt ea dar nu stiu cat dureaza modificarea si cat costa.

Vorbim maine la intalnire mai pe larg .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge si la 850  ?  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadime, la tine e foarte usor, ai doar un banal (cel de la mine) HU, fara cine stie ce procesor de sunet. Un fir stereo ecranat (lipit pe intrarea in amplif + un condensator) si o mufa de 3,5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super .. cand imi iau cd playerul cu caseta bagam si mufa AUX  . MS  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge Dane si la al tau si dupa cum ai observat se aude bine si pe radio dapai dupa ce pui un mp3 player ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu G,de ce ai tel. inchis?

Poti sa-mi calibrezi si mie vitezometrul?sti ca am o oarecare eroare din cauza la cauciucuri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogdane...da un cablu cu mufe aurite sau care sa se auda mai bine decat prostiile ce le gasesc eu cu 20-30 ron prin comert nu faci?  ;D

eu ascult muzica de pe mp3 conectat la mufa aux. Si e o pierdere de calitate evidenta comparativ cu orice cd track sau mp3. se aude mai infundat.

am cumparat vreo 3 pana acum si fiecare se aude mai prost decat celalalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.