Sign in to follow this  
Followers 0
M72story

Chedere trapa, luneta si parbriz

7 posts in this topic

Salutare

sunt posesor ul unui Volvo 740 TD GTL si m-ar interesa daca are cineva idee de unde pot achizitiona un set de chedere pentru trapa, luneta si parbriz la un pret decent .

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Mai intai iti multumesc pentru raspuns, problema este ca le vreau noi , macar caucucurile sa le pun noi daca altele nu, am si eu cont pe ebay si aduc piese in special de motociclete insa astea de Volvo nu sunt pe nicaieri d-aia am apelat la experienta voastra in speranta ca poate s-ar potrivi de la altceva daca nu se gasesc noi si pentru ea, aveti idee un anual de reaparatie unde pot gasi ma refer la modelul asta diesel.

Numa bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Mai intai iti multumesc pentru raspuns, problema este ca le vreau noi , macar caucucurile sa le pun noi daca altele nu, am si eu cont pe ebay si aduc piese in special de motociclete insa astea de Volvo nu sunt pe nicaieri d-aia am apelat la experienta voastra in speranta ca poate s-ar potrivi de la altceva daca nu se gasesc noi si pentru ea, aveti idee un anual de reaparatie unde pot gasi ma refer la modelul asta diesel.

Numa bine !

De ce trebuie neaparat plastice noi. Cat de nasol arata alea de pe ebay? In vederea achizitiei produselor te poate ajuta Roberto(cred).

Cif, ai incercat aici sa cauti manualul ăla? ;Dhttp://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,447.0.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu placere!

Mai arunca un ochi aici:

http://www.volvoforums.org.uk/

stiu ca la un moment dat a venit la o intalnire a forumului un domn cu un 244 parca (impecabil), si mi-a zis ca gasise cheder pentru trapa lui la un pret de aproape 200 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat acolo dupa manual, insa ma refeream la manualul de reparatie, alezaje, cote , tolerante, raport de compresie si toate minunatiile astea pentru varianta diesel

multuesc oricum

Share this post


Link to post
Share on other sites

chederele NOI sunt foarte scumpe pt orice model de masina, minim 100Eu/buc cel mai mic, pt ca toate sunt produse de producatorii masinilor, am inteles ca nu se vand licentele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0