catalinfcs86

shaorma si kebab

13 posts in this topic

Buna ziua tuturor forumistilor si iubitorilor Volvo .

Daca ma poate ajuta cineva cu absolut orice informatie legata de deschiderea unei "shaormerii" , poate aveti ceva idei cat ar costa acele utilaje si daca ar fi rentabila o astfel de mini afacere.. daca aveti un prieten sau o ruda orice sa ma lumineze putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin Bucale, cu cateva mici exceptii nu prea se mai inghesuie lumea la asa ceva.

E mai ieftin un McDonald's canceros decat o saorma. Concurenta mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca e o afacere foarte buna. mai ales in provincie.

investitiile sunt minime.

secretul in Bucuresti a fost calitatea si mai ales consecventa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu cred ca este o afacere, este mult de munca, controale multe, nervi si cand tragi linie vezi ca nu ai facut nimic si vb din experienta nu din auzite .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un prieten care a lucrat ca shaormar .. acum a pecat din tara . Castiga in jur de 3000 + de lei pe luna ( asta era salariul ) era de munca ce i drept .

Buun ... chiar acum o saptamana vorbeam cu el cat ar fi costurile pentru deschiderea unei shaormari ....minim 15000 euro daca vrei sa nu dai faliment in prima luna . Dar este un bussines foarte rentabil .. asta doar daca ai vad .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca e destul de greu sa-ti mai deschizi o shaormerie profitabila. In general pasionatii de aceasta mancare au locurile lor preferate. Trebuie sa vii cu ceva nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua tuturor forumistilor si iubitorilor Volvo .

Daca ma poate ajuta cineva cu absolut orice informatie legata de deschiderea unei "shaormerii" , poate aveti ceva idei cat ar costa acele utilaje si daca ar fi rentabila o astfel de mini afacere.. daca aveti un prieten sau o ruda orice sa ma lumineze putin.

E posibil sa faci ceva treaba la Focsani cu o dasta ca nu prea am vazut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum zicea cineva mai sus ..  ai de bagat ceva banuti ca sa iti mearga.

Numai in publicitate ai de bagat un minim 3000 euro /Firma luminoasa ochioasa/ Inscriptionare vitrine / Inscriptionare Auto / Pliante / Bag-uri etc ....

Se merita oricum . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai eu un spatiu il am undeva intre licee , unde's chioscurile pentru scoli licee sa zic.... si utilajele alea le'am gasit undeva la 1500 EUR toate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca era o lege cum ca n-ai voie sa vinzi anumite chestii pe langa licee, scoli.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai bani nu i interzis pentru "toti" ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Intel nu ai voie in incinta scolii, langa scoala poti vinde orice, uite aici ceva amuzant .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now