mihaiqaz

Renuntare la filtrul de particule

83 posts in this topic

OFF TOPIC

Era singurul forum din lume pe care Citronel nu aparuse, evident a aparut si aici dupa ce si-a sters modificat posturile de pe alte forumuri unde urla dupa hoti, care hoti dragule Citronel pt ca nu ai fost primul in lumea asta care a facut un "emulator FAP"

ON TOPIC

L-am refuzat pe Roskat si l-am tot convins sa nu renunte la DPF pana nu pica de tot DPF-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iara ai sarit calul asa ca sper sa mi se permita dreptul la replica si sa nu dati delete:

OFF TOPIC

Era singurul forum din lume pe care Citronel nu aparuse, evident a aparut si aici dupa ce si-a sters modificat posturile de pe alte forumuri unde urla dupa hoti, care hoti dragule Citronel pt ca nu ai fost primul in lumea asta care a facut un "emulator FAP"

...

Ca sa stie toata lumea la ce te referi cu aberatia de mai sus, si sa-si dea seama ce fel de om esti si cum incerci sa manipulezi oamenii spre avantajul si folosul tau:

Este vorba despre un individ care spunea pe DK ca a facut un emulator FAP, pina aici nici o problema toata stima din partea mea daca omul este destept si a reusit singur.

Partea ca m-a deranjat a fost ca individul mi-a copiat pagina www cu toate pozele mele ( emulatorul meu era functional de mai bine de 1 an ), a sters din pozele facute de mine datele mele de contact, ca sa-si promoveze creatia pe pagina lui a asociat-o cu emulatorul fap dezvoltat de mine, lasind sa se inteleaga ca este ca si emulatorul meu.

Orice om normal pentru care furtul nu este un mijloc de trai isi poate da seama ca individul nu a procedat corect si am tot dreptul sa-i cer sa stearga pozele mele de pe site-ul lui.

Ca sa vedeti despre ce dispozitiv promova omul va pun link-ul unde am salvat imaginile: http://www.phones-di...ensor/hoti.html

Urmarea a fost ca mi-am sters posturile de pe acel site si am renuntat sa mai postez lucruri interesante acolo deoarece acel loc incepuse sa fie frecventat de indivizi care profitau de informatiile puse gratuit la dispozitie de entuziasti pentru a face profit.

Vad ca incerci in continuare metoda cu dezinformarea, asta spune mult despre calitatea ta umana... probabil te doare ca dupa postul meu anterior cu informatiile pentru dezactivat rezervorul de aditiv nu o sa mai ai clienti la ~650lei adica 150E pentru dezactivat rezervorul de aditiv:

...

Teoretic si eu pot pacalii DPF-ul si ADM-ul, nici nu trebuie pusa motorina in loc de aditiv, pur si simplu pot anula ADM-ul iar DPF-ul nu am incercat dar se poate si el fenta . Ca si cost nu depaseste 150E.

Apropo lamureste si pe restul care nu s-au prins inca; dupa cum reiese din postul de mai sus din August 2011 adica acum ~2-3 luni experienta ta cu FAP-ul era -citez- "teoretica", intre timp ai ajuns practician si nu mai poti accepta alte opinii asa ca incerci metoda dezinformarii si manipularea ?

Spre stiinta ta daca te uiti pe mai multe forumuri inclusiv din strainatate vei gasi posturi si teorii ale mele despre dezactivat FAP-ul inca din 2007... oare atunci aveai habar care-i treaba cu FAP-ul ? M-as mira.

Deosebirea majora dintre mine si tine este ca eu studiez si imi fac singur solutiile ( unele solutii le fac publice gratuit, dezinteresat ca sa ajut ) nu trebuie "sa le imprumut" de la altii si nu fac copy/paste ca si tine... care te lauzi ca faci tuning dar in realitate iti iei hartile de tuning de la altii si inca habar nu ai ce se modifica in ele si daca este modificat bine sau rau ca sa ti le faci singur.

Daca nici macar nu ti-ai dat seama ca la ce ai spus tu ON TOPIC nu esti la subiect in acest topic tehnic... e tragi-comic.

p.s.

Oare de ce in alte comunitati cu exceptia acesteia nu mi-a sarit nimeni la gat si oamenii mi-au multumit pentru ca le-am pus la dispozitie informatii utile ?

Pacat, veti ramine in continuare intr-un mediu in care unul sau mai multi indivizi smecheri vor profita financiar la maxim de membrii din cauza lipsei de informatii pertinente.

http://www.eurovan2....er-removal.html

http://www.clubford....&sd=a&start=420

http://www.psaclub.r...p?showforum=166

...

Gata am incheiat, v-ati distrat destul si mie mi-a ajuns, nu m-am inscris aici ca sa ajung sa raspund la atacuri la persoana unia care isi simte afacerile amenintate ci sa ofer informatii care pot ajuta membrii, ma retrag defintiv de pe forum-ul Volvo din pacate cu un gust amar din cauza unui singur individ, ( individule poti sa-ti faci numarul in continuare, ai ramas singur ).

Puteti sa-mi stergeti si contul nu e nici un bai, dar va rog sa nu-mi stergeti mesajele ca sa ramina ca si invatatura de minte..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-ti da nimeni "delete" stai linistit, esti liber sa ai opinii dar cunoscand marca, am spus ca ADM-ul si DPF-ul le pot fenta teoretic, dar nu am facut acest lucru pt ca o fac din soft la DPF iar la ADM prefer sa functioneze pt a face reversibila foarte usor operatiunea. Sunt satul de bagat pungi de rezistente la partea de lumini, pana si acolo am ajuns sa rezolv problemele tot din soft.

Concurenta este buna intotdeauna asa ca te invit la bursa pt a vedea produsul tau insotit de pareri ale posesorilor de Volvo multumiti de produsul tau .

Share this post


Link to post
Share on other sites

am anulat eu filtru de particlue la audi a4. cum a fost povestea, masina scotea fum si nu tragea , ma duc la mecanicul meu, hotaram ca e de la filtru, las masina, baga solutie si dimineata cand sa-l curete, nu era filtru, era o teava, iau masina din service, cu ideea ca nu e de la filtru, ca e scos si anulat, ci de la injectoare, ma duc la TACI (turcu cu injectoare), sa verific injectoarele, erau in parametrii normali, si zic hai totusi sa vad daca e anulat filtru, intru pe google, gasesc rbn running, merg la baiat, imi anuleaza filtru in 15 min, facem o tura, masina nu mai scotea nici pic de fum, tragea ca noua, platesc 250 de eur , merg acasa multumit. dupa 2 sapt merg la ITP la CITROEN in berceni, NICI PRIN CAP NU LE-A TRECUT CA NU AM EU FILTRU DE PARTICULE LA AUDI, M-A COSTAT 130 RON ITP + 50 RON LA BAIAT CA A FOST FOARTE AMABIL, NU CA AM FOST NEVOIT. DECI DACA E ULTIMA SOLUTIE SI TREBUIE SA RENUNTATI LA FILTRU DE PARTICULE ,CUM AM PATIT EU, RECOMAND RBN TUNNING - SIMPLU SI EFICIENT -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti dai seama ca ti-ai pus cenusa in cap acum, cum ti-ai permis sa-l lauzi pe Rabbane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca merita. repet, mi-a anulat filtru la audi, ca la volvo sunt un norocos, si nu am :)). oricum am vazut ca si tu lucrezi cu el, si atunci am indraznit. cand vin sa-mi pui si mie senzori si xenon? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca merita. repet, mi-a anulat filtru la audi, ca la volvo sunt un norocos, si nu am :smile:). oricum am vazut ca si tu lucrezi cu el, si atunci am indraznit. cand vin sa-mi pui si mie senzori si xenon? :D

Bogdane ii dau eu numarul lui Serban sau i-l dai tu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-i tu dar prin PM .

Hai sa nu mai poluam topicul ca nu e frumos .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now