Patrichi_Mihai

Salut

18 posts in this topic

Pot spune cu mandrie ca sunt un proaspat posesor de Volvo S60 2.4 D5 model 2004.

Achizitionarea acestei masini are si o povestioara in spate, pentru cei care au putin timp la dispozitie. A fost cumparata ca un cadou de nunta "de la noi pentru noi" si este a 2-a masina in familie, alaturi de Golf 4, 1.4-16v -ul sotiei. Initial ma orientasem inspre S80, aveam eu o simpatie mai mare pentru acest model care a cam disparut in momentul in care am privit-o mai in detaliu...tine de subiectivism dar personal mi s-a parut prea lunguiata pentru ceea ce doream eu si ii lipseste acel aer de "pare limuzina la prima vedere, masina sport cand te uiti mai atent" pe care il insipra s60-ul.

Tot legat de subiectivism, mi-am dorit mult fix aceasta versiune care din punctul meu de vedere e cel mai aratos S60, cele mai noi fiind mai rotunjite si aducand a S40 iar cel model 2010 seamana cu un Fiat mai mult (parere personala). Pana acum nu ma pot plange de nimic la ea, se comporta exemplar (mi-a speriat sotia de cateva ori facand-o sa se teama de pedala de acceleratie cat a condus-o) si singurele problemute sunt cele pe care le-am abordat intr-un topic separat.

Urmeaza sa intre in service sa ii repar frana de mana si respectiv intru-un atelier de polish profesional saptamana viitoare pentru a inlatura cateva zgarieturi (una gen "din dragoste" cu cheia pe laterala stanga si alte cateva pe partea din spate) dupa care va urma si o sedinta foto mai ampla....in interior cu exceptia capacului de la cotiera (cel de plastic) si a manerului pasager (tot plastic) care prezinta cateva zgarieturi mititele, totul (tapiseria piele, manere usi, volan , bord , schimbatorul space ball ) este ca nou.

Pentru mine este masina perfecta pe care mi-am dorit-o mereu si dupa care intorceam mereu capul cand vedeam vreun exemplar in trafic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.Bun venit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit,s-o stapanesti sanatos :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fii binevenit si s-o conduci sanatos, cat mai multi km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi!

Casă de piatră ÅŸi să ai noroc de maÅŸină!  ;D

PS: Multă lume îÅ£i împărtăÅŸeÅŸte "subiectivismul" ÅŸi consideră modelele 2000-2009 (2000-2007, pentru V70) cele mai arătoase. Echilibrul perfect între demnitatea scandinavă ÅŸi galanÅ£a europeană.

EÅŸti, întradevăr, subiectiv, pentru că eu cred că, mai degrabă, seamănă cu Fordurile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi!

Felicitari pentru ca visul tau a devenit realitate!

O sa-ti placa aici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi, fericitule !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai Venit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si multa bafta cu masinutza ta! sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi KM

Scrie corect te rog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now