FireLight

iPhone 4 si la Vodafone!

17 posts in this topic

Se lauda ei cu multe, dar din pacate se descopera ca de fapt altii au servicii mai bune, si toata reclama e doar o strategie de marketing..ca mai peste tot, de altfel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu tot sper ca daca exista concurenta vor mai ieftini putin mai mult aceasta jucarie "supra" apreciata ca pret :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu tot sper ca daca exista concurenta vor mai ieftini putin mai mult aceasta jucarie "supra" apreciata ca pret :)

Hmm...nu stiu ce sa zic...poate doar cu vreun abonament "supra" incarcat.Iphone-ul a fost dintotdeuna suprapreciat ca pret..

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA, nu am ce zice, Iphone-ul este supra apreciat si ca performante si sincer la ce specificatii are nu isi merita banii. Va dati seama ca de abea la a 4-a generatie su reusit si ei sa faca telefonul sa suporte un amarat de apel video, apel video care la alte firme producatoare exista de cativa ani buni.Parerea mea ca daca nu ai ce face cu banii atunci i-ati un Iphone

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA, nu am ce zice, Iphone-ul este supra apreciat si ca performante si sincer la ce specificatii are nu isi merita banii. Va dati seama ca de abea la a 4-a generatie su reusit si ei sa faca telefonul sa suporte un amarat de apel video, apel video care la alte firme producatoare exista de cativa ani buni.Parerea mea ca daca nu ai ce face cu banii atunci i-ati un Iphone

iPhone nu e pentru oricine, la fel cum Volvo nu e pentru oricine.

Eu am 3GS pe care am dat 1500 de lei la mana a 2-a si nu l-as da pe Samsung Galaxy S nici sa ma tai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cam ce stie sa faca de 1500 RON second, ma refer la lucruri pe care nu le face nici un alt telefon din aceeasi categorie de pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cam ce stie sa faca de 1500 RON second, ma refer la lucruri pe care nu le face nici un alt telefon din aceeasi categorie de pret?

Pai sa vedem. Un sistem de operare perfect. Fara buguri.

E facut din materiale de calitate.

Are o galerie de aplicatii ce se apropie de milion.

Are un procesor foarte bun si un accelerator grafic performant.

Browserul este rapid iar utilizarea este facila.

Are gps, accelerometru, magnetometru si senzor de proximitate.

Este foarte personalizabil.

Si eu ziceam ca nu-mi place si ca nu face banii, dar m-am convins ca e o chestie deasteapta.

(acest mesaj a fost scris de pe telefon)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-as lua IPhone .... dar n-as da 4000 de lei pe el  .

Maxim 1000 hai 1500 MAXIM!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@adriann da Valeria poate sa aiba un milion de aplicatii pecare daca te apuci sa platesti cu banii aia iti Mai cumperi un telefon cat despre materialele din care este facut nu stiu cat sunt de calitate pt ca daca ai nesansa sa il scapi pe jos pana il ridici sus ai un pic de emotii ca nu stii daca Mai merge. Stiu ce spun pt ca am multi clienti care au patit-o si in plus la servicing in fiecare zi folosesc un iPhone.  Despre browser nu stiu ce sa zic dar mie odata la ceva timp imi iese din el, se inchiderea fara nici un motiv. In concluzie iPhone-ul este mult dar mult supra apreciat si nici in ruptul capului nu isi merita banii, defApt pretul lui real ar trebui sa fie cel mult jumtate din cat face pt ca restul platesti brand-ul(cam ca si la Mercedes). Si faptul ca ai scris mesjul de pe un iPhone nu este o mare realizAre. A sa nu uit isi Mai aminteste cateva stireA de la tv in care se spunea ca dupa lansarea la iPhone 4 facuta cu mare tam tam la care nici macar apelul video nu a functionat cum trebuie  sute de modele au fost rechemate in service pt ca semnalul scadea la jumatate sau chiar disparea asa subit. Asa ca sa nu Mai vb de fiabilitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu-i bag nimanui pe gat iPhone. Cui ii place bine, cui nu.. iar bine.

Am avut mii de telefoane mobile pe mana. Am avut si Galaxy S, si Desire si HD2 si Nexus One si G1. Iphone e singurul telefon care a rezistat mai mult de 1 luna.

Ma atrage in primul rand filozofia celor de la Apple in genul "Ia-mi libertatea care-mi robeste sufletul".

iPhone-ul practic nu poti sa-l mutilezi cum vrei. Astfel nu mai apar sute de programatori care fac soft-uri prost scrise. Astfel iti protejezi telefonul.

Vrei o aplicatie? Ok. Intra pe iStore, plateste si o ai. Ai garantia ca e bine scrisa, nu e daunatoare pentru telefon si ca va functiona. Cand vrei sa o stergi, tii apasat pe iconita pana incepe sa tremure si apesi X. Nimic mai simplu.

@olimpyuss: Din experienta ta. Ce nu ti-a rulat pe iphone ca a fost slab la performante?

A propos de reclama. Si S60 s-a infipt intr-un vagon. Asta inseamna ca e S60 e o masina proasta? Din motive de marketing s-a facut asa tam-tam cu semnalul.

Am avut iPhone 4 si nu am avut nici o problema cu semnalul. Husa celor de la Apple e chiar draguta si de buna calitate.

@xydexter: Nu am avut problemele celor de acolo.

Trust me. Iphone nu se compara cu Desire. Nici macar 3GS-ul nu-l poti compara cu Desire.

Galaxy S bate 3GS-ul rau. In raport cu 4, nu stiu ce sa zic. S-amoled pentru telefon ... e cam dureros pentru ochi.

Retina display de la 4 e chiar inteligent... si rezolutia e misto.

Daca imi dai Desire il vand si-mi iau Toshiba TG01 si restul de bani ii beau cu Midnight Caller.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi vorbim de huse si de appstore? Nu-i vorba ca nu-mi place iphone, e prea scump pentru ce stie sa faca. Nu mai e revolutionar, a fost inainte. Pentru un produs care deja e matur e mult prea scump.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iphone-ul e bun, nimeni nu se indoieste de asta. Din pacate (cel putin asa vad eu) in romanica iphone-ul a ajuns precum bmw-ul:

iphone - fitze etalate prin Mall-uri (pacat de telefonul asta...). Si sint atitia..."emo" pe care i-am vazut tinind in mina telefonul asta...sau manelisti...sau...

bmw - cocalari vitezomani (pacat de masina asta...)

Cite pitipoance sau jmecheri care au iphone il folosesc la adevaratul lui potential ?  La o nunta am intrebat-o pe o nasa, pe care o cunosteam: iti place telefonul asta ? Raspuns de era sa mi se moaie piciorul drept - se vad asa bine mesajele pe el...

Chiar si pentru diversitate/concurenta as alege alt telefon decit iphone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now