agglutina

car kit bluetooth

63 posts in this topic

salut!la mine se aude muzica prin BT.am un nokia N8 poate este si de la telefon,am incercat sa conectez alt telefon si nu am reusit,dar muzica se aude prost tare,mai clar se aude din telefon ca are FM transmitter.Ma intereseaza cum desfac plansa de bord poate,cineva,care stie citeva detali ar fi binevenite numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai complicat. Mai bine mergi la un cunoscator. E foarte posibil sa strici ceva daca nu ai mai facut asta. O sa iti para rau ca nu ai platit manopera avand in vedere costurile piesei stricate. Crede ma ca sunt patit. Ca informatii vezi topic ''reparatii de unul singur'' , Vadis, Vida etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare tuturor! ma refer putin la domnu JRAZVY,tin sal anunt,ca am muzica transmisa prin blutooth,la claritate de CD.Cu PARROT MKI9100,am conexiune la USB,IPHONE si BLUTOOTH la claritate de invidiat.Ai si comenzi pe volan,schimbi melodiile,raspunzi si inchizi telefonu,comanda vocala.Acest parrot are tot cei trebuie,pentru a te multumi pe deplin la numai 84$ de pe ebay am rezolvat problema cu mp3 pe masinile volvo, care nu sunt dotate din fabrica cu asa ceva.Revin cu poze in dupamiaza aceasta numai bine tuturor volvistilor. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aicia este link-ul,cu ce am pus aseara pe masina

multa bafta tuturor. :D::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare tuturor! ma refer putin la domnu JRAZVY,tin sal anunt,ca am muzica transmisa prin blutooth,la claritate de CD.Cu PARROT MKI9100,am conexiune la USB,IPHONE si BLUTOOTH la claritate de invidiat.Ai si comenzi pe volan,schimbi melodiile,raspunzi si inchizi telefonu,comanda vocala.Acest parrot are tot cei trebuie,pentru a te multumi pe deplin la numai 84$ de pe ebay am rezolvat problema cu mp3 pe masinile volvo, care nu sunt dotate din fabrica cu asa ceva.Revin cu poze in dupamiaza aceasta numai bine tuturor volvistilor. :lol:

Sunt deacord cu tine dar...iti place cand vezi atatea "device-uri" pe volan, pe bord,pe la fantele de aer e.t.c.?Aici e marea problema, estetica, pt ca solutii sunt o gramada (vezi foto atasat) da estetica conteaza pentru unii.

post-1859-049610600 1298840731_thumb.jpg post-1859-060152000 1298840760_thumb.jpg

L.E. - sper sa nu o iei in nume de rau, e doar o parere personala...

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu mam referit,ca poti face ceva foarte simplu,conectind niste fire si ai tot ceti trebuie la claritate maxima.Acuma fiecare dupa posibilitati. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si fiecare dupa urechea muzicala! Eu am parrot de 3ani si mufa de aux. Niciuna nu ajunge la nivel de cd. Vorbesc de echipare macar High Performance. Dar daca esti multunit domnu' Cosmin, sa il stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si fiecare dupa urechea muzicala! Eu am parrot de 3ani si mufa de aux. Niciuna nu ajunge la nivel de cd. Vorbesc de echipare macar High Performance. Dar daca esti multunit domnu' Cosmin, sa il stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si fiecare dupa urechea muzicala! Eu am parrot de 3ani si mufa de aux. Niciuna nu ajunge la nivel de cd. Vorbesc de echipare macar High Performance. Dar daca esti multunit domnu' Cosmin, sa il stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca poti sa spui si ce fel de parrot ai ar fi super.Tehnologia avanseaza de la o zi la alta numai bine :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau sa sar putin de la topic,dar as vrea sa stiu daca cineva,a mai montat singur o statie de amplificare si subwoofer,de unde trebuie luat curent continu 12v.Daca cineva a facut asta si poate sa impartaseasca si la alti ar fi minunat,va multumesc! ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te referi la tensiunea de alimentare a amplificatorului si acesta este de putere mare ideal ar fi sa iei curent direct de la borna bateriei, sa folosesti un cablu si siguranta intercalata pe cablu imediat dupa borna bateriei ca in imagini:

post-1859-070498500 1299012033_thumb.jpe post-1859-075194600 1299012047_thumb.jpe

Ai in imaginea de mai jos o schema:

post-1859-055807500 1299012105_thumb.gif

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am 3200. Dar nu are rost sa intram in polemica. De gustibus... Sa te bucuri de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si tu la fel sa te bucuri de el,numai ca sunt doua aparate diferite,tot ce este de la MKI9000 in sus,sunt concepute special pentru a reda muzica de pe IPHONE USB ETC.....Acelas am avut si eu numai ca nu avea displei color se auzea rau de tot,doua saptamini lam tinut pina mia venit PARROT MKI9100 si totul sa schimbat.Se aude super bine cred ca daca ai auzi cum se aude ti-ai schimba parerea numai bine. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Si de unde este legat ca sa ii dea o acuratete mai mare? E legat la amplificatorul din portbagaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si tu la fel sa te bucuri de el,numai ca sunt doua aparate diferite,tot ce este de la MKI9000 in sus,sunt concepute special pentru a reda muzica de pe IPHONE USB ETC.....Acelas am avut si eu numai ca nu avea displei color se auzea rau de tot,doua saptamini lam tinut pina mia venit PARROT MKI9100 si totul sa schimbat.Se aude super bine cred ca daca ai auzi cum se aude ti-ai schimba parerea numai bine. :rolleyes:

Pentru Cosmin: Si eu am exact acelasi Parrot MKI9100. Redarea muzicala nici nu se compara cu CD-urile audio. Nu se compara nici macar cu un MP3 legat direct in amplificatorul masinii( gateway 500 de la Dension). Si asta tocmai din motivul care s-a spus ca Parrotul NU este legat de amplificator, ci direct in boxe. Mai precis intre amplificator si boxe. Nu ai cum sa ai calitatea asemanatoare la un Parrot( are si el un mic amplificator in el), la care dupa parerea mea menirea principala este aia de a vorbi la telefon, si la un Amplificator unde menirea lui este de a reda muzica.

Adevarat este ca eu am comparat amplificatorul din Parrot cu Sistemul audio High Performance. Aceeasi stick, aceeasi piesa. Diferenta este IMENSA. N-am ascultat inca sistem audio BASIC, dar mi-e greu sa cred sa fie asa de slab cum mi se pare Parrotul la audio( pentru convorbiri telefonice este super OK).

Share this post


Link to post
Share on other sites

va salut baieti, poate ca amplificatoru din portbagaj,ii reda acel sunet placut nu stiu cum se aude numai cu sistemu masini (BASIC),oricum personal sunt super multumit. :rolleyes:

Edited by cosmin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ce nivel de sunet ai Cosmin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu citisi bre Razvane, are BASIC laugh.gif

Cosmin daca tu spui ca esti multumit de sistemul BASIC atunci este super, exista oameni ca Jrazvy, Thor4ever care se bucura de High Performance, adica de un amplificator facut de ALPINE, acuma eu sunt de parere ca ALPINE face amplificatoare ceva mai bune decat Parrot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar sistemul BASIC sucks!angry.gif Se auzea mai bine sistemul original pe care il aveam pe Opel decat asta de pe Volvo.Puteau sa faca ceva mai bun pentru o masina ''PREMIUN'' chiar si pentru sistemul BASIC.Rusine Volvo(Ford)dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar asa, si la BMW daca iti iei sistemul basic tot ca dracu suna laugh.gif

Trebuie sa ne gandim ca multe masini sunt cumparate de companii si nu conteaza ce au in interior, conteaza sa ajunga din punctul A in B si sa coste putin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar nu stiu cum suna la BMW,dar la Audi sistemul basic e cu mult peste ce inseamna basic la volvo(vorbesc aici de A4 B7).Apoi versiunea pe care o am eu(MOMENTUM) nu e cea mai cheala si in afara de cateva mofturi gen piele,trapa si navigatie are cam tot ce ii trebuie deci putea sa faca standard de la versiunea asta in sus un sistem mai de ''Doamne ajuta!''

Ca exemplu Mazda 3 2008(a lu' gagicameabiggrin.gif)in mare parte aceeasi masina.Tot sistemul basic il are pe ea,dar se aude bine tare,nu ca un Bose dar suficient de bine+ ca are mufa AUX din fabrica,MP3....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ca la Mazda ala este sistemul si nu exista unul mai bun tongue.gif

De asta zic la toata lumea, ca sa intelegi ceva la un Volvo trebuie sa fie minim Summum cu Premium Sound System, chiar daca se strica macar asculti muzica la o calitate exceptionala pana vine platforma laugh.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si Bose pe Mazda,unde mai puilaugh.gif

Ei lasa ca nu pica pe capete asa si pana la urma de ce ti-e frica de aia nu scapicool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now