agglutina

car kit bluetooth

63 posts in this topic

Exista dar numai in anumite variante de echipare, la Volvo poti pune Dynaudio si daca ai scaune textile. laugh.gif

Din pacate singurul produs care se poate pune pe S40/XC70/XC90 este de la Dension si costa peste 400E pt ca se pune direct pe M.O.S.T., din pacate sistemele ieftine gen Parrot sau "china" se conecteaza direct la difuzoare iar calitatea este de ras .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai Bogdane ca am ras de ma tin cu mainile de burta la ce replici ai tras!:lol: Sa lasam oamenii sa se bucure. Nu toti au ureche muzicala asa ca sunt fericiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu sunt bucuros,chiar de loc.....director.gif

P.S:Si am si ureche muzicalalaugh.gif unde mai pui...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, tu esti exceptia care intareste regula! :) Nici eu nu sunt bucuros ca nu am un amarat de usb sa bag memory stick. Pana si pe kia cid este.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei hai ca exagerezi, USB iti trebuie nuangry.gif, acum ai si carkit, ba mai mult se aude si bine muzica la tine iar Alpine-ul pe care il ai in porkbagaj chiar suna bine dar tu nu si nu, vrei in schimb un USB laugh.gif

Sunt curios cum se aude un modulator FM cu USB, alea care au si mufa jack .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai Bogdane ca am ras de ma tin cu mainile de burta la ce replici ai tras!:lol: Sa lasam oamenii sa se bucure. Nu toti au ureche muzicala asa ca sunt fericiti!

Nu râde de urechea muzicala, ca-i mare lucru !

Si eu am constatat ca pentru unii oameni nu conteaza deloc "continutul" sunetului, armoniile, linia melodica, ori alte bunatati din astea. Ei bine, conteaza ! Muzica trebuie s-o simti, sa poti urmari, daca vrei, doar evolutia unui instrument din toata piesa, sa simti muzica in creier, nu doar in ureche. Tu esti fericit ca nu ai "ureche". Eu unul, sunt fericit ca o am !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi trebuie mai Bogdane. Dar are fratimiu pe opel astra si ma oftic. Dar la sunet Volvo e VOLVO! Nu mai zic de confort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata, fara atacuri la persoana, pe acest forum trebuie combatuta ideea nu persoana, personele se combat numai pe PM .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am nevoie de ajutorul vostru...Am instalat pe masina (volvo s80 an 2001, cutie automata, comenzi audio pe volan)un car kit Nokia vechi, de genul telefoanelor Nokia 3510i...Vroiam sa-mi schimb dispozitivul cu ceva mai nou...mai estetic, dar fara sa scot toate cablurile, de pe unde or fi ele..sa pastrez microfonul si toate celelalte,dar sa modific doar suportul acela mare...Astept sugestiile voastre si atsez cateva foto...

post-1534-0-83899900-1336498921_thumb.jp

post-1534-0-75110800-1336498934_thumb.jp

post-1534-0-99343600-1336498970_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

la sectiunea s80 nu este topic cu DIY?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa ma uit...era deja un topic pe aceasta tema si nu am vrut sa deschid altul..Conteaza daca este volvo S40 sau S 80?

Am cautat si nu am gasit...rog un moderator sa mute topicul, daca crede ca nu este locul lui aici...o seara buna tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conteaza pt ca la S40/V50 sistemul audio este pe fibra optica iar implementarea car kitului este diferita .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha....imi cer scuze atunci...ma duc la volvo s 80 sa deschid topicul.... :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now