ursu48

Despre electrician

40 posts in this topic

Probabil ca de cand se vorbeste urat si fara dovezi.

Eu nu am vazut nici o dovada concludenta, in tot topicul ala.

Orice problema aveti discutati civilizat, fara jigniri gratuite... la regulament.

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TOPICUL SA RAMANA AICI SI DESCHIS PANA LA REZOLVAREA PROBLEMEI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Midnight!

Ii rog de asemenea pe cei care nu au rabdare sa citeasca pana la capat , sa mai posteze, de dragul tastaturii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a trebuit sa citesc acest topic de vreo 3 ori ca sa inteleg miezul problemei, fiindu-mi destul de greu sa citesc printre randurile dintre acuze si opinii.

in primul rand vreau sa va spun urmatorul lucru: DACA CONTINUATI CU JIGNIRILE PERSONALE DAU AVERTIZARI, CARE pot AJUNGE REPEDE LA SUSPENDARI!!!

in al doilea rand, nu-mi place sa fac pe arbitrul intre doua persoane pe care le cunosc personal si pentru care am toata stima, dar daca sunt nevoit o voi face. din punctul meu de vedere este o problema care trebuie rezolvata intre cei doi personal, fata in fata, in afara acestui forum. dar daca vreti sa va spalati rufele in public eu nu o sa fiu de acord. aveti nevoie de un tert care sa decida intre voi? nu-i problema, chemati pe cineva despre care stiti nu va fi influentat de subiectivism, dar nu folositi forumul pentru asta.

in ceea ce-i priveste pe ceilalti, am rugamintea sa nu va mai lansati in a lua partea unuia sau altuia atata timp cat nu cunoasteti toate detaliile problemei. oricine poate face supozii, lipsite sau nu de fond, dar fara a coaliza in mod vadit cu una dintre parti. nu-i pentru prima oara, dar vreau sa fie ultima, cand un user se foloseste de un motiv pentru a jigni un alt user daor pentru simplu fapt ca are un motiv.

sunt de acord cu faptul ca prin existenta acetui forum trebuie sa impartasim atat lucrurile bune, cat si cele de care trebuie sa ne ferim, dar cateodata mai trebuie sa trecem si prin filtru personal aceste aspecte. prin natura noastra, a romanilor, ne place can-can-ul mult mai mult decat partea pozitiva a lucrurilor. mi-ar place sa vad mai multa "actiune" pe topicurile de multumiri pentru munca depusa de unul sau altul in folosul acestei comunitati, decat in cadrul acelor in care "atacam la persoana".

@DETONATOR: care este problema ta in aceast topic? personal nu am avut placerea sa ne cunoastem, dar nu cred ca este cazul sa devi avocatul lui URSU 48. stiu ca ai ceva de impartit cu Bogdan, probleme mai vechi, dar nu mai incerca sa te folosesti de acest topic pentru a reinvia dispute mai vechi. cand va fi vorba in mod direct de persoana si bunurile tael, atunci iti voi recomanda cele de mai sus, si anume sa va disputati probleme in afara forumului.

va anunt ca sunt la un pas de a sterge acest topic din simplu motiv ca nu face cinste acestei comunitati. daca lucrurile nu se vor calma in aceasta seara voi recurge si la acest procedeu.

multumesc,

Mihai

Share this post


Link to post
Share on other sites

topicu asta este facut pentru a ne feri de problemele prin care a trecut un coleg de forum , este la fel ca si topicu despre ce service uri sa evitam asa ca fara suparare nu inteleg de ce se vrea sters ? probabil ca cei care au scris sunt in cunostinta de cauza ca io nu cred ca se apuca cineva sa acuze fara sa aiba ceva concret . si in alta ordine de idee mi se pare putin cam cam deplasata treaba cu suspendarea pentru ca nu sa discutat nici urat nici nu s au adus injurii si daca suspenzi ce se intampla ? crezi ca exista cineva care traieste prin forumu asta ? io zic ca topicu trebuie sa ramana si poate unii vor avea ceva de invatat ... sau nu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jupane Parola .... ca de obicei esti pe langa, iar daca dai explicatii tehnice, dar crezi ca un BIOS ( Basic Input Output System, care este un software înglobat/incarcat/ scris pe cip miniatură de memorie de pe placa , de regula a unui PC, samd. ) poate fi LIPIT pe o placa de baza, te rog sa imi lipesti si mie un LINUX pe un MAC.

Vadime, ca placa din bordul meu a plecat catre o alta masina, am aflat din intamplare si nu de la Bogdan , asa cum ar fi fost normal.

As fi vrut sa cititi cu atentie ultima parte a postului meu, am rugat sa citeasca cine vrea, sa priceapa cine poate si sa argumenteze cine stie!!!

Da Bogdane, tu ai inteles ca eu iti datorez 190 lei, pentru care ti-ai asumat ca garantie 2 faruri relativ noi. Cat despre plata manoperei pentru "reparatie", ma indoiesc, mai ales ca daca procesezi la un moment dat am cerut bordul pentru a-l vinde si m-ai plimbat cu vorba cca 2 luni, ca era la un client de al tau.

Esenta postului meu , nu este, asa cum unii dintre voi ati inteles, sa il atac pe Bogdan, ci atac modul de a carpi petece, si mersul pe burta , ca poate fraiericii nu isi da seama.

PS : Rog pe cel care a mutat topicul in cafenea , sa il reposteze in locatia initiala deoarece se discuta despre calitatea si manariile facute de " meseriasii" de pe acest forum.

H.V.

Ursule, pana sa-mi spui tu mie ca sunt pe langa subiect, sa-ti reamintesc ca pana acum pe mine nu m-a acuzat nimeni de marlanii pe forum. Pe cand tu ai fost acuzat ca nu iti platesti datoriile de doua ori pana acuma. Asa ca lasa-ne cu povestile tale nemuritoare despre cum te inseala altii ca ma plictisesti. Cat priveste "fraiericii", sunt cateva zeci care si-au reparat masinile la Bogdan, dar diferenta este ca au si platit.

@Detonator, tu ai ceva rufe de spalat cu Bogdan si ma bagi si pe mine acolo. Ca sunt destept, m-am prins si eu. Pe cei pe care ii pot ajuta, fara sa-i jecmanesc (a se citi ajuta fara bani) stiu unde ma gasesc. La restul va doresc succes sa va certati pe bani! Forumul asta iara se transforma intr-o tiganiada

Edited by parola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am spus ce am avut de spus, acum fiecare are dreptul la o părere DAR problemele intre doua persoane se rezolva la telefon nu pe forum .

Oricum timpul le rezolva pe toate iar Dumnezeu e sus și vede .

Share this post


Link to post
Share on other sites

topicu asta este...

Noul regulament a fost facut tocmai pentru a ne scuti de astfel de scandaluri. Daca eram noi, moderatorii "rai" se lasa demult cu sanctiuni.

De dragul topicului, va rog sa nu incepeti sa raspundeti la jigniri, cu jigniri. Uneori nu e unul mai destept, care sa cedeze primul si se duce pe apa sambetei tot topicul.

Cititi regulamentul inainte de a posta si nu va dati cu parerea, fara sa va fie ceruta.

Multumim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noul regulament a fost facut tocmai pentru a ne scuti de astfel de scandaluri. Daca eram noi, moderatorii "rai" se lasa demult cu sanctiuni.

De dragul topicului, va rog sa nu incepeti sa raspundeti la jigniri, cu jigniri. Uneori nu e unul mai destept, care sa cedeze primul si se duce pe apa sambetei tot topicul.

Cititi regulamentul inainte de a posta si nu va dati cu parerea, fara sa va fie ceruta.

Multumim.

Pe mine puteti sa ma suspendati anticipat ca Io nu ma linistesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine puteti sa ma suspendati anticipat ca Io nu ma linistesc!

So be it!

Alti doritori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule, pana sa-mi spui tu mie ca sunt pe langa subiect, sa-ti reamintesc ca pana acum pe mine nu m-a acuzat nimeni de marlanii pe forum. Pe cand tu ai fost acuzat ca nu iti platesti datoriile de doua ori pana acuma. Asa ca lasa-ne cu povestile tale nemuritoare despre cum te inseala altii ca ma plictisesti. Cat priveste "fraiericii", sunt cateva zeci care si-au reparat masinile la Bogdan, dar diferenta este ca au si platit.

@Detonator, tu ai ceva rufe de spalat cu Bogdan si ma bagi si pe mine acolo. Ca sunt destept, m-am prins si eu. Pe cei pe care ii pot ajuta, fara sa-i jecmanesc (a se citi ajuta fara bani) stiu unde ma gasesc. La restul va doresc succes sa va certati pe bani! Forumul asta iara se transforma intr-o tiganiada

BAI Jupane PAROLA! Nu mai incerca sa faci paine din frimituri ca nu iti va iesi. Nu vreau sa iti plictisesc intelectul nanoscopic cu povesti nemuritoare, motiv pentru care te rog sa accepti scuzele mele. La fel, pentru ca am fost acuzat ca nu imi platesc datoriile, de doua ori, te-as invita sa citesti cu atentie si sa sa te plimbi in lungul contextului si nu in afara lui.

Rugamintea mea este, sa ramai la lipit BIOS-uri pe placa, si sa nu mai continui cu moralizatoare intr-un topic, in care , repet : ESTI PE LANGA!

Multumesc pentru intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica nu sunt dovezi ...... Ce ziceti de martorul @srmne? daca este adevarat atunci el ar fi o parte din rezolvarea problemei de fata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ursu48: Se poate sa rezolvati neintelegerile fara jigniri? O discutie contradictorie este mai utila fara injurii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica nu sunt dovezi ...... Ce ziceti de martorul @srmne? daca este adevarat atunci el ar fi o parte din rezolvarea problemei de fata .

Ai vazut ca se poate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu toate ca am vorbit personal cu fiecare dintre voi si sper ca am reusit sa ma fac inteles, ma vad nevoit sa inchid acest topic.

nu voi da avertizari, chiar daca ati continuat dupa atentionarea mea, pentru ca inca cred ca acest subiect n-ar fi trebuit sa ajunga aici, iar postarile le pun pe seama sindromului de vineri seara. cred ca s-au spus destule, cine are de inteles ceva va intelege, cine nu - c'est la vie!, dar deja lucrurile degenereaza.

imi place sa cred ca cei doi vor reusi sa se inteleaga cumva, daca nu ii iau eu de manuta, ii duc la o bere si le dau sa bea pana cand devin prieteni nedespartiti.

Mihai

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.