bacy

Cotiera V40

31 posts in this topic

Am un V40 din 2000 si nu are cotiera intre scaunele din fata.Aveti idee se poate monta una originala (nici nu stiu cum arata si ce sistem de prindere are), sau se poate pune una universala pur si simplu.Eu as prefera originalul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate găseşti aici răspunsul.

Uite-aşa arată originalul:

post-820-010895900 1290708943_thumb.jpg

Edited by Heimðallr

Share this post


Link to post
Share on other sites

La phase 1 se prinde in scaunul soferului. E urata cu spume (am eu), dar foarte folositoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La phase 1 se prinde in scaunul soferului. E urata cu spume (am eu), dar foarte folositoare.

Pai d-aia vreau si eu ca mai pui o mana acolo din cand in cand si te mai relaxezi un pic.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate găseşti aici răspunsul.

Uite-aşa arată originalul:

Merci man pt foto. Cred ca o sa iau universala din Romania ca e mai ieftina.::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se pare foarte prost pozitionata, si poate chiar prea lunga, este destul de dificil sa actionezi frana de mana cu ea lasata, si mi se pare incomoda si la schimbat vitezele asa ca o tin pemanent ridicata. Se pare ca la phase II pare mult mai practica.

Edited by acidutul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca gasesc una la dezmembrari se poate monta la mine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La phase 1 se prinde in scaunul soferului. E urata cu spume (am eu), dar foarte folositoare.

Stii cumva cum se pride de scaun? Are scaunul un suport ceva sub husa in care sa bagi suruburi,sau trebuie cotiera + scaun?:lol: @Robert 99 are o cotiera si nu stiu daca merge la mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii cumva cum se pride de scaun? Are scaunul un suport ceva sub husa in care sa bagi suruburi,sau trebuie cotiera + scaun?:lol: @Robert 99 are o cotiera si nu stiu daca merge la mine.

Screen.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cotiera originală (part no. 30888518 & 30888519) nouă costă vreo 80 € + transportul din Germania (22 € pentru pachet sub 10 kg, cum presupun că e cazul).

Edited by Heimðallr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-nebunesc daca inteleg ceva din vadis. In dreapta scaunului am butonul de reglaj lombar si atat nici o alta gaurica, nimic.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cotiera.pdf

Sa-nebunesc daca inteleg ceva din vadis. In dreapta scaunului am butonul de reglaj lombar si atat nici o alta gaurica, nimic.:D

scaun_S40.pdf

Cred ca se prinde cu rozeta aia de suportul din scaun si peste vine husa de la cotiera care e cu fermoar.Intr-adevar e ciudat, nu se vede nici un sistem de prindere, trebuie sa mai fie ceva. O sa ma uit la mine maine.

Later edit: am gasit intr-un final...

cotiera.pdf

Edited by xydexter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebarea este acum daca au toate scaunele sistemul de prindere pe interior sau doar cele echipate standard cu cotiera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu au sistemul de prindere, trebuie luat si ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu au sistemul de prindere, trebuie luat si ala.

Ok.Merci mult!.Acum trebuie sa caut cotiera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva poze:

post-501-099402400 1290762899_thumb.jpg post-501-065018500 1290762901_thumb.jpg post-501-002272600 1290762903_thumb.jpg post-501-085572200 1290762904_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seamana mult cu cotiera de la ultimele 440/460.

Eu m-am debarasat de ea, zilele trecute. Am upgradat-o cu ceva mai interesant. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seamana mult cu cotiera de la ultimele 440/460.

Eu m-am debarasat de ea, zilele trecute. Am upgradat-o cu ceva mai interesant. :)

Pai la Volvo e ca in fizica, nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma. :lol:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la Volvo e ca in fizica, nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma. :lol:

Lasa ca e bine cand ai de unde alege. ;)

A mea pare ca are tija putin mai scurta, cred ca intre timp si-au dat seama ca e greu de umblat la ea si au marit tija de cuplare, plus adaugat plasticul ala de mascare. Dar cred ca se potrivesc.

post-169-050065000 1290766200_thumb.jpg

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti-ai pus ceva cotiera...ca si eu am tot la fel din 2000 si inebunesc, si una universala ii foarte proasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

A montat cineva cotiera de facelift pe non-facelift? Ce adaptari trebuiesc facute?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca daan a vrut...cumva sunt niste butoane pe tunelul median care la ph2 sunt mutate pe usa? Adica pe langa tunel cu frana de mana si ce mai e diferit pe el, trebuie si fete de usi, cablaraie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E f posibil sa mearga. Iti trebuie calul cu tot cu cotiera si o tabla de sub el de care se prinde calul. Cu butoanele vezi tu cum o rezolvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

De butoane nu este problema. Le voi adapta in buzunarul acela , prinderile ma intereseaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

am eu cotiera phase 2 daca vrei....ca cea din poza

post-190-0-65864900-1423604104_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now