RaijinnS60

Volvo S60 personal DESIGN ! VOTE 1 .. 10

33 posts in this topic

Nu ai sa fii apreciat aici la ce i-ai facut .. ;)) cel putin la exterior .. Ornamentele de la evacuare is de toata mana .. parerea mea ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exterior: scapa de terminatiile de esapament si de jantele alea oribile. Interior: ma abtin sa comentez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,fara suparare mi se pare putin kitsch.Uita-te si tu cum sta bara de fata,uita-te la lufturi...Volvo este o masina destul de sobra,nu prea merge orice pus pe ea si,daca implantul mai e si nereusit,e nasoala treaba.Interiorul e naspa rau(parerea mea,te rog sa nu mi-o iei in nume de rau,daca tie iti place si te simti confortabil si ok din punct de vedere vizual e foarte foarte bine).

No offence man!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exterior ,sa zicem ca merge in afara de evacuare.Interior=0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fratii mei la 20 aaveam masina asta ! io am facutºo cred ca stau de vorba cu batrani ! de ce criticati ? sunteti romani ? conduceti ceva mai tare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaa nu in ultimul rand nu sunt ornamente ! este evacuare cap coada !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa-ti spun m-am abtinut toata ziua sa comentez la incercarea ta de tuning,stiam ca asa se va intampla,noi vom comenta,tu te vei supara,tipic romanesc.Repet,daca tie iti place,asta e cel mai important.Dar nu poti cere unor oameni,indiferent de varsta,sa aprecieze ceva ce nu le place.Si parca nu discutam despre performantele masinii,ci despre felul cum arata.Doua lucruri total diferite.Din punctul meu de vedere,s60-ul arata cel mai bine stock,sau,daca vrei sa vezi tuning de bun gust arunca o privire la s60r.Tuningul de fabrica e sfant,dar,cum spunea si Heim mai sus,e cam scumP.Eu am simtit-o pe pielea mea la un mondeo si crede-ma,m-a usturat la portofel.Cat despre lufturi,daca te uiti in poza cu bara de fata,bara sta peste aripa.Daca tu crezi ca e ok asa,ce sa zic,no comment.Daca ma inseala privirea,imi cer scuze,deh,sunt batran si stau cam prost cu vizoru'!Inca o data sa o stapanesti sanatos si la 30 de ani sa-ti iei s60 nou!Sau ce vrei tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)))))))))))

Asa raspuns,asa masina,asa personaj,asa caracter,asa fiinta..asa ca fa bine si lasa-ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu ai facut din acest volvo o masina "dura" si la exterior si la interior. nu discut gusturile, unora le poate place, altora nu.

volvo se preteaza la tuning exterior mai putin agresiv, sa pui in valoare fluiditatea caroseriei si look-ul distinct, complet diferit de al unei "bestii".

volvo e ca o femeie frumoasa care nu prea are de ce sa se fardeze...ea are tot la vedere, fara defecte. un machiaj al unei femei ca aceasta trebuie sa fie discret, subtil si inteligent.

ce-ai facut tu acolo e ca si cum o femeie ar purta strassuri impreuna cu perle...

tot respectul pentru sufletul depus si pentru munca depusa, insa incearca altceva.

fara rautate...dupa o femeie in minijup , cu cizme pina la git si cu piept generos la vedere se uita toti, insa nici unul n-ar vrea-o decit la pat si mai putin de nevasta...

dupa volvo nu trebuie sa se intoarca capul,ci trebuie sa mai vrei sa mai mergi inca o data cu ea...

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum ti se pare fraza asta in care vreau sa pun in valoare cuvintul volvo ?

e ca nu mai intelegi nimic ?

cam asa ceva ai facut tu cu masina ta....

mai bine da-i acolo vreo 50 cp si foloseste-i. ia sa vezi ce bine e....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unii vor sa conduca "masini", altii vor sa conduca "sorcove"<ahttp://www.volvo-club.ro/uploads/emoticons/default_biggrin.png' alt=':D'>.....pam pam!!!

Foarte multi de pe acest forum suntem apropiati de varsta ta, mai cu masini vechi, mai cu masini noi...fiecare dupa posibilitati dar avem placerea de a conduce un Volvo! Ne plac masinile asa cum sunt, asa cum avem grija de ele, asa vor avea si ele grija de noi! Cred ca ai gresit fereastra...in loc de 4tuning.ro ai intrat pe forum volvo! Eu zic sa alegi intre a-ti face bagajul si pleci sa testezi "masina" prin alte parti ori ramai cu conditia de a comunica civilizat fara injurii, amenintari sau mai stiu eu ce!!!

The best fan Volvo,

Dan A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din 2.4 aspirat nu ai ce cai sa scoți, am încercat din răsputeri :lol:

Mie îmi place interiorul DAR la exterior e pa` sistem turbo .

Evacuarea suna foarte bine dar arata mai bine cu niste tipsuri ovale (parerea mea ...care este ) .

post-178-061951200 1291275830_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.... pacact ca traiesca intro tara unde nu se tine cont la parcari ! Aici omu da in spate pana atinge cealalta masina ! Acolo a sarit din suport de bara din cauza unui dobitoc ! nu este o varianta ieftina! interiorul este piele naturala italiana (multumesc ex ta bucuresti ) 1800 de euro ! P fata am alt spoiler care a venit cu bodikittu care a costat 30 de mil ! La bani marunti sunt 8 mii de euro care eu am keltuit cu masina asta ! Ambreiaj nou suporti noi directie noua bielete pivoti bucsi bujii uleiuri filtru k n amortizoare sport ! rotile urrmeaza sa le skimb p "18 !

Ai explicat tu frumos acolo iulirx dar este o diferenta intre o sorcova ceea ce cred io ca ar fi un cielo eventual plin de lumintie si o investitie de mii de euro ! Totul este in facturi ! Unicul lucru de care nu sunt mandru este vopseaua pentru ca cei de la DAEWOO buzau nu stiu sa dea o perla ! si as mai avea de comentat cateceva in legatura cu bodikittu cumparat d p un site prin intermediul unei firme din ploiesti ....detaliile au venit jalnic fapt pentru care am pus bara pe care o am acum p fata ! Cea de pe spate a mers insa cea d p fata mai trebuie lucrata la liniile de sub far ! Cam asta a fost ! pana acum nu am auzit critici dºasta raman uimit .... miºam pus imaginatia p roti oameni buni ! Nu sunt din Westcoast !

link bodikitt bara fata http://www.oceania.r...olvo-s60-19908/

Iti recomand cat mai urgent sa faci un tuning si la felul in care scrii

Edited by Danyx
Scriere Jalnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum au mai scris si altii inaintea mea ,nu prea se potriveste un tuning agresiv la masina asta. Ai vrut niste pareri, le-ai primit . Nu ne intereseaza cati bani ai cheltuit tu pentru acest tuning pentru ca frumusetea nu consta in $. Cel putin pe mine ma dor ochii numai cand ma uit la pozele cu interiorul masinii si ma doare si putin capul de la limbajul de "mirc" pe care il folosesti. Numai bine.

Edited by misu_servici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez 1 cu indulgenta pentru ca:

- sincer eu cred ca asa ai cumparat-o.

- interiorul zici ca e o inghetata ieftina

- nu-i gasesc rostul sunetului de la evacuare si mai ales de ce i-au crescut tobele in sus. Daca vrei sa te auda lumea pe strada, trage teava direct.

- jentile sunt sub orice critica

- esti plecat de atat de mult timp in spania incat nici nu mai stii limba romana.

- melodia e nasoala rau

Ce ai de la sparco pe ea? In afara de sticker, of course.

Daca nu inghiti parerile noastre, ai gresit forumul auto si implicit ai tunat masina gresita. In principiu sa stii ca ti-ai batut joc de o bijuterie de masina.

Nu ai gasit critici ca ale noastre pentru ca nu ai vorbit cu posesori de Volvo.

In locul tau vindeam Volvo-ul, mai puneam pe aia 8000 de coco si luam jaful asta. Ca deh... ma tine si am cu ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.