iulirx

CE VREA VOLVO CLUB ?

84 posts in this topic

Vadime, ce tare este melodia :D:D:D

In seara asta mare,

Cu totii vom canta.

Va fi o sarbatoare

Ce n-o putem uita.

Ie-e-e, ie-e-e!

Ie-e-e, ie-e-e!

S-aprinda fiecare

Scanteia ce-i va da

Speranta pentru maine,

Puterea de-a visa.

Pastreaza aceasta clipa,

Ea este doar a ta.

Si seara asta mare

Prin voi va exista.

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e!

Ai nevoie de-un prieten

Pe care, cu-adevarat,

Sa il simti aproape de tine

Atunci cand viata greu te va incerca.

In seara asta mare,

Cu totii vom canta.

Va fi o sarbatoare

Ce n-o putem uita.

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ie-e-e, ie!

Ie-e-e, ïe-e-e!

;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheee .. melodia asta o cantam live la nationale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

heheee .. melodia asta o cantam live la nationale :D

da da

ii mai bine la nationala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vedem cati vor aparea la nationala !

pana atunci: ie-e-e, ie-e-e ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pas bun ar fi ca asociatia sa se afilieze mai intii alaturi de alte asociatii asemanatoare, sa facem parte dintr-un tot mai mare.

Alt pas , greu, dar cu implicatii benefice ar fi sa gasim o intrare pe media. Sa se auda si de noi.Si revista volvo ar fi ceva...insa nu suficient.

Daca vom fi multi, si sper sa fie asa, atunci oricine ne va privi cu alti ochi. Ca sa obtinem reduceri trebuie mai intii sa fim luati in seama.

Dar, mai intii, sa incepem cu inceputul : inscrierile. fara ele nu existam !

Miine virez banii in cont.

Orice inceput e lung si greu. Nu va asteptati la minuni. Fiecare, cu daruire si cu suflet poate ajuta cu ceva...

Ca o idee : unii isi permit sa dea 50 ron , altii o duc mai rau, sint studenti, poate sint someri, etc Ar trebui ca cotizatia sa fie diferentiata dupa posibilitatile fiecaruia, fara a face distinctie in functie de cit a dat fiecare. Nu se poate face o cotizatie intre 100 ron si 25 ron ? Fiecare da atit cit crede el ca poate da , suflet sa puna !

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vra sa platesc si eu dar nu stiu in ce cont-sunt in concediu si am timp acum.Daca cineva ma poate indruma.....Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

numar cont

RO60 BUCU 1892 2323 2401 9RON

ALPHA BANK

HUNEDOARA

Gata, am platit !

Sintem, deja, 2 : io si fii-miu (el doar ca utilizator volvo, :) )

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Iuli, ai spart gheata ;D ;D ;D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai fratilor.

Nu aruncati cu banii in cont pana nu creati si semnati regulamentul.

Mai bagati-va mintile in cap. Revin la mareata vorba. Suntem 7 miliarde si toti ciudati....

Justificati, bani, spuneti pentru ce sunt.... sau macar sa semneze fiecare ca e ceva fara pretentii sa nu va treziti dati in judecata.....

Treaba voastra. Pot cotiza, nu ma intereseaza.... problema voastra daca o sa plangeti dupa

Mesajul este adresat administratorilor asociatiei.

adaugire ceruta de ValiU -pentru a nu se intelege ceva gresit.

Edited by Matrixxx
adaugire ceruta de ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai fratilor.

1.Nu aruncati cu banii in cont pana nu creati si semnati regulamentul.

Mai bagati-va mintile in cap. Revin la mareata vorba. Suntem 7 miliarde si toti ciudati....

2.Justificati, bani, spuneti pentru ce sunt.... sau macar sa semneze fiecare ca e ceva fara pretentii sa nu va treziti dati in judecata.....

Treaba voastra. Pot cotiza, nu ma intereseaza.... problema voastra daca o sa plangeti dupa

1. Regulamentul e pubic, e creat. Nu trebuie sa-l semnezi, trebuie sa-l respecti.

2. Nimeni, la ora asta, h-abar n-are pentru ce sint banii. D-asta s-a facut acest topic : pentru a propune variante de consumare a acestor bani !

Cine crede ca ar putea plinge dupa banii dati pe cotizatie, sa nu cotizeze ! Nu vrea nimeni sa fure nimic de la nimeni ! Daca vrei sa insinuezi ca asociatia are ca scop a fura banuti , du-te de unde ai venit !

Probabil ca nu insinuezi acest lucru, insa, preventiv spun acest lucru : daca nu va doare de volvo, daca nu iubiti volvo, nu intrati !

Norocul tau ca nu am puterea sa te suspend ! Asociatia volvo romania e ca un copil in care tu dai cu palma ! Sa-ti fie rusine pentru tonul adoptat ca si pentru forma.

Iulian Neagu.

Ps. Ceea ce am scris in acest topic ESTE atac la persoana lui Valiu. Nu ma deranjeaza o suspendare , ban, sau orice altceva ! Stiu ce scriu si cu ce riscuri !

(inca mai am posibilitatea sa sterg tot ce-am scris. N-o fac, pentru ca asta simt si as scri-o din nou.)

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut !

La multi ani , Asociatia Volvo Romania !

Fie vorba intre noi.... Romania cat si Volvo ...intotdeauna se vor scrie cu MAJUSCULE !

La fel si Iulian Negru , cat si Alin Buga!

Nu de alta dar ....sunt nume proprii !!

Felicitari pentru efortul depus!

Rog conducerea asociatiei sa contacteze administratorul forumului, sa discute cu acesta ce e de discutat , si apoi sa deschida un topic distict ,topic ce va contine statutul , regulamentul , numarul de cont.... toate detaliile ce ar interesa un eventual membru cotizant !

Va multumesc pentru atentia acordata !

BUGA, Alin BUGA

Edited by alinbuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli, nu ai de ce sa iei nici o suspendare. Unul vrea cit mai multe date concrete, altul apara cu sufletul aceasta firava nastere...dupa atitea carcoteli, poticniri si rasete de pe forum.

Vor fi nenumarate astfel de replici, cine nu credea ca asa va fi e foarte naiv. Nimeni nu are Obligatia sa devina membru al acestei societati. Ca si existenta pe forumul Volvo, va fi tot un fel de...privilegiu, o onoare.

Alin, vor veni toate, rabdare. La cit s-a ras pe seama acestei Asociatii, mai e loc de putina rabdare.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faceti alt topic distinct. E corect ce-a zis Alin.

P-asta lasati-l deschis pentru injuraturi. Vor fi. Da ' si io prin preajma !

@ Alin, "Fie vorba intre noi.... Romania cat si Volvo ...intotdeauna se vor scrie cu MAJUSCULE !" cind o sa vad ca au mai ramas DOAR majusculele de remediat, o sa ma conformez !

cine vrea forma fara fond ?

Abia astept sa vad pe cei care vind, cumpara, repara, in general pe cei care cistiga de pe urma acestui forum, cum intra in asociatie , de unde nu se mai poate cistiga nimic. Poate doar prieteni.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, propun altceva !

Nu crearea unui topic...ca oricare , ci integrarea Asociatiei Volvo Romania in pagina de start a forumului , adica acolo unde sunt trecute tipurile de masini(S/V40 , S 60 .......) si pentru asta trebuie vorbit cu proprietarul forumului !

Va rog , tineti cont de el !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli, in scurt timp, "cei care vand, cumpara, repara, in general cei care cistiga de pe urma acestui forum" vor plati cotizatia de membru. Este aproape finalizata aceasta varianta.

Nu exista varianta sa nu tinem cont de proprietarul acestui forum. Shpeedy a fost, este si va fi cu noi cit timp ca dori. Speram, muuult timp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O legatura din start la asociatie, la un topic ce contine toate datele necesare e UTILA !

Nu pot crede ca nu s-a discutat cu proprietarul. In mod sigur s-a discutat. Din cite stiu eu despre proprietar, nu mult, insa edificator, nu cred sa fie vreo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca unii au inteles gresit mesajul meu. Am insistat pe semnarea regulamentului pentru a nu va trezi, voi cei din administrarea asociatiei, dati in judecata de vreun membru nemultumit.

Nu vad de ce s-a aprins atat treaba.

Ganditi-va ca asociatia e.... ceva open in care poate intra oricine si credeti-ma sunt oameni caee traiesc din procese.

Acelasi lucru i l-am scris si lui Iulirx in PM.... deja se impute treaba... cred ca ar fi timpul sa ma retrag, sunt prea multe atacuri la persoana si discutii intre membrii fata de alti membri.

Spre ex, in topic la S60 scriu si denigreaza modelul oameni care nu au S60.... :(

Asa cum spunea cineva acum ceva timp, nu suntem fani volvo ci suntem doar proprietari de volvo.

Astept ban-ul cerut de iulirx si cine a mai cerut plecarea mea de pe forum. Cei cu care de pe aici sunt prieten, o sa raman prieten.

Ne vedem din cand in cand, joia.

Pe drum spre servici am reanalaizat si mi-am dat seama unde am gresit in a ma exprima.

Mesajul meu nu este adresat membrilor ci doar pentru cei care vor fi in administrarea asociatiei.

Rog un moderator sa adauge in partea de jos a topicului meu propozitia. "Mesajul este adresat administratorilor asociatiei" pentru a evita confuziile

Imi cer scuze. Nu sunt impotriva asociatiei, membrilor ei, celor din conducere.

Ii cunosc si ii respect.

Nu am vrut sa creez o revolta ci doar sa le atrag atentia ca din entuziasm pot sa faca o greseala. M-as bucura sa nu am dreptate.

"Mai fratilor.

Nu aruncati cu banii in cont pana nu creati si semnati regulamentul.

Mai bagati-va mintile in cap. Revin la mareata vorba. Suntem 7 miliarde si toti ciudati....

Justificati, bani, spuneti pentru ce sunt.... sau macar sa semneze fiecare ca e ceva fara pretentii sa nu va treziti dati in judecata.....

Treaba voastra. Pot cotiza, nu ma intereseaza.... problema voastra daca o sa plangeti dupa

iar aici adaugati fraza: "Mesajul este adresat administratorilor asociatiei"

"

Imi cer scuze pentru ofensa adusa administratorilor asociatiei.

O zi buna

P.S. Daca credeti de cuviinta puteti sterge mesajele mele.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma simt nevoit sa intervin cu cateva explicatii:

1. legatura din acest moment intre forum si asociatie este unul de parteneriat prin care forumul va acorda suport asociatiei in a se face cunoscuta membrilor forumului. asa cum am discutat si cu @feraru3333, atata timp cat eu voi fi proprietar, nu se va conditiona accesul la forum de calitatea de membru al asociatiei

2. eu voi sustine atat cat pot aceasta asociatie, mai ales ca in urma cu mult timp eu am fost initiatorul acestei idei. dar, inca, nu voi deveni membru. este o decizie personala ce nu tine de aspecte materiale sau legate de membrii actuali sau viitori. mi-am exprimat motivele intr-uj mediu privat si sper ca au fost intelese.

3. discutiile in contradictoriu sunt constructive in masura in care se tin cont de ele si nu sunt combatute cu atacuri la persoana. fiecare utilizator poate sa-si exprime parerea liber, chiar daca contravine unor reguli principiale ale altora. asadar, va rog sa incercam sa nu stricam "magia" cu astfel de iesiri...

sunt in asentimentul atat al lui Iuli, cat si al lui Vali si, cat atat mai mult, al lui Alin. din punctul meu de vedere, calitatea de membru intr-o asociatie, fie VOLVO CLUB, de proprietari de apartamente sau oricare alta, presupune drepturi si obligatii. plata unei cotizatii nu te absolva de nici una din conditiile de mai sus. opinia mea este ca managementul asociatiei ar trebui sa publice cat mai curand Regulamentul acesteia insotit de de un plan cel putin pe perioada urmatoare de 6 luni. dupa ce va fi citit si inteles de catre orice asiprant la statutul de membru al asociatiei abia atunci va putea semna, cotiza, participa... altfel, pot exista discutii.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut sa fac un topic nou,,,,am tot cautat,,,chiar atat de miop sunt????:dontknow: :dontknow:

Unde ma pot inscrie si eu in asociatie,unde trebuie sa cotizez,am vazut undeva un cont,nu mai stiu unde...............,nu se poate pune pe prima pagina undeva????:help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

numar cont

RO60BUCU1892232324019RON

ALPHA BANK

HUNEDOARA

cotizatia este de 50 ron/an

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata,Sunt Membru :headbang:

Edited by claudiu2525

Share this post


Link to post
Share on other sites

primul bucurestean-exceptind pe cei 3 :smile:

si este din cei vechi

restul?

Share this post


Link to post
Share on other sites