claudiu2525

Vopsitor auto

48 posts in this topic

Daca pana acum nu aveam unde sa-mi desfasor activitatea dupa orele de program,in momentul asta am locatia potrivita pt. a putea presta niste servicii de cea mai buna calitate.

Locatia este noua,se afla undeva pe la big berceni,cuptor nou,si tot ce este nevoie pt. a vopsi si revopsi masini de orice fel,de la dube pana la tico,si mai ales ce va arde pe voi,bineinteles VOLVO.

Preturile sunt in functie de ce aveti de facut la masini,nu pot sa fac tarife fixe,trebuie sa vad despre ce e vorba.

Pentru toti cei care au nevoie de reparatii la masini,nu ezitati,ma gasiti la tel:0723.270.130 - Claudiu Paraschiv

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo!!!!!!!!!!!!!!!

citi mai putini clienti cu volvo si citi mai multi cu bmw

Share this post


Link to post
Share on other sites

inscriete pe toate forumurile auto si baga la greu up up up up

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa fie intr-un ceas bun ! O sa trec si eu pe la tine, daca vopsesti si parti de masina. Am vopseaua sarita de pe capota si as face ceva, ca sa nu o ia rugina. Repari si zgarieturi ? Scuza-mi nepriceperea, dar nu am avut placerea de a repara ceva la masina mea pana acum....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa fie intr-un ceas bun ! O sa trec si eu pe la tine, daca vopsesti si parti de masina. Am vopseaua sarita de pe capota si as face ceva, ca sa nu o ia rugina. Repari si zgarieturi ? Scuza-mi nepriceperea, dar nu am avut placerea de a repara ceva la masina mea pana acum....

Bineinteles ca vopsesc si ''parti'',doar elemente de caroserie, nu toate masinile se vopsesc integral.

Repar (daca se poate), si zgarieturi,depinde cat de profunde sunt.

Te astept

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur de initiativa ta! ;)

Nu uita sa spui fara modestie si despre experienta profesionala pe la "case mari", nu dam nume ca sa nu fie reclama..

ARE ochi, mana si legatura dintre ele ::) ! Mie personal mi-a vopsit niste elemente de plastic doar dupa codul de culoare si au iesit ca originale. Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bineinteles ca vopsesc si ''parti'',doar elemente de caroserie, nu toate masinile se vopsesc integral.

Repar (daca se poate), si zgarieturi,depinde cat de profunde sunt.

Te astept

Perfect... voi veni cu siguranta, dar dupa data de 25 ianuarie - spaima contabililor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu, felicitari si spor la treaba! Esti bun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Claudiu , FELICITARI !! si sa mearga bine business-ul

Vedem cum decurge criza pana la vara ca vreau sa-mi schimb culoarea la masina . Vroiam sa o vopsesc in vara dar fara cuptor si nu m-am riscat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Claudiu , FELICITARI !! si sa mearga bine business-ul

Vedem cum decurge criza pana la vara ca vreau sa-mi schimb culoarea la masina . Vroiam sa o vopsesc in vara dar fara cuptor si nu m-am riscat .

Pai,nu te risca fara cuptor,ca o sa plangi dupa bani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbin noi la o intalnire sa-ti zic cum vreau s-o vopsesc :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbin noi la o intalnire sa-ti zic cum vreau s-o vopsesc :-*

Ok.

Poate chiar joi,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apelati cu incredere la acest profesionist dedicat,care lucreaza de parca ar fi masina lui{pasiune}.Merita toti banutii,si castigi si o cunostinta de calitate !!! Toata stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am dat masina luni si marti seara fu gata (doar bara spate si capota am avut de vopsit). Si repede si bine. Deci se poate!

Un mare UP de la mine :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

apelati cu incredere la acest profesionist dedicat,care lucreaza de parca ar fi masina lui{pasiune}.Merita toti banutii,si castigi si o cunostinta de calitate !!! Toata stima

I-am dat masina luni si marti seara fu gata (doar bara spate si capota am avut de vopsit). Si repede si bine. Deci se poate!

Un mare UP de la mine :occasion14:

Cu multa placere,ma bucur ca sunte-ti multumiti icon_thumright.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Claudiu pentru lucrarea extraordinara realizata la masina mea ! :thumbsup2: Fat-Frumos i-a dat jar calului rapciugos!:toothy9:

Recomand pentru calitate si rapiditate, si totusi cu atata atentie la detalii, se vede ca in afara de profesionalism e si pasiunea pentru lucru bine facut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca pana acum nu aveam unde sa-mi desfasor activitatea dupa orele de program,in momentul asta am locatia potrivita pt. a putea presta niste servicii de cea mai buna calitate.

Locatia este noua,se afla undeva pe la big berceni,cuptor nou,si tot ce este nevoie pt. a vopsi si revopsi masini de orice fel,de la dube pana la tico,si mai ales ce va arde pe voi,bineinteles VOLVO.

Preturile sunt in functie de ce aveti de facut la masini,nu pot sa fac tarife fixe,trebuie sa vad despre ce e vorba.

Pentru toti cei care au nevoie de reparatii la masini,nu ezitati,ma gasiti la tel:0723.270.130 - Claudiu Paraschiv

salut

cu riscul de a parea penibil intreb si eu...

te ocupi si de tinichigerie sau trebuie sa vin cu masina pregatita (indreptata)?

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut!

ma intereseaza si pe mine daca se pot vopsi, eventual un pret orientativ (macar pe PM) pentru un C30, articolele care le am din plastic, adica: pragurile de jur imprejur, oglinzile si eleronul, in negru.

poza orientativa: http://de.academic.r...ar_20071025.jpg

mersi, o zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut!

ma intereseaza si pe mine daca se pot vopsi, eventual un pret orientativ (macar pe PM) pentru un C30, articolele care le am din plastic, adica: pragurile de jur imprejur, oglinzile si eleronul, in negru.

poza orientativa: http://de.academic.r...ar_20071025.jpg

mersi, o zi buna!

Se poate vopsi orice.

Edited by claudiu2525

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Claudiu, ma poti ajuta sa inteleg ce face perla din vopsea?

Vopseaua metalizata stiu ce face dar aia perlata nu imi dau seama... desi am gramada pe masina. :D

Am dat cateva cautari dar nu m-am lamurit pe deplin.

Daca mai ai date (sa putem vorbi concret) este vorba de codul de vopsea 325 (metalizata si perlata, "albastru pacific"). Ce tenta ar trebui sa ii dea perla?

... Daca despre asta e vorba.

Multumesc. ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Claudiu, ma poti ajuta sa inteleg ce face perla din vopsea?

Vopseaua metalizata stiu ce face dar aia perlata nu imi dau seama... desi am gramada pe masina. :D

Am dat cateva cautari dar nu m-am lamurit pe deplin.

Daca mai ai date (sa putem vorbi concret) este vorba de codul de vopsea 325 (metalizata si perlata, "albastru pacific"). Ce tenta ar trebui sa ii dea perla?

... Daca despre asta e vorba.

Multumesc. ;)

In ultima vreme,foarte rar mai gasesti culori doar metalizate,aproape toate sunt perlate,mai mult sau mai putin.

Pigmentii de perla dau Efectul culorii,in cazul tau efect albastru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot eu.. :D

Am dat jos din rugina care incepuse sa se acumuleze la o reparatie si am observat ca provenea de sub stratul de chit.

Imi poti recomanda cateva proceduri ca sa evit astfel de neplaceri pe vitor?

Si... care ar fi garantiile maximale anticoroziune de pe piata la aceste operatiuni de vopsitorie, care includ si tinichigerie?

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot eu.. :D

Am dat jos din rugina care incepuse sa se acumuleze la o reparatie si am observat ca provenea de sub stratul de chit.

Imi poti recomanda cateva proceduri ca sa evit astfel de neplaceri pe vitor?

Si... care ar fi garantiile maximale anticoroziune de pe piata la aceste operatiuni de vopsitorie, care includ si tinichigerie?

Multumesc anticipat.

Salut Adi.

Varianta cea mai buna,dar si cea mai scumpa,ar fi sa te apuci sa inlocuiesti piesele ruginite.

Daca nu vrei asa,va trebui sa iei un flex,sa cureti unde ai gasit rugina,pana ramane tabla lucioasa (s-ar putea sa iesi pe partea cealalta),dupa care se aplica un primer special anticoroziv,dupa care daca e nevoie se chituieste,se aplica fuller(sptitzchit),vopsea+lac.

Sau mai bine te duci la un atelier specializat,si cu asta basta.

PS:odata ce a iesit rugina,este aproape imposibil sa o elimini,doar se cosmetizeaza pentru o perioada de timp.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now