DragosGD

Ce i-ai facut astazi masinii tale?

5,993 posts in this topic

Daaa... aur 24k cu smaralade, dar atarna cam greu de gat :evil6:

.

:) :) tu nu esti cu toate tiglele pe casa :), asta-i buna.

Vreau si eu sa cumpar una si eram interesat de cum merge.Am permis de vreo 2 ani dar nu am mers 100 km

Multumesc! Asa arata ...

.

Foarte frumoasa, sa ai grija de ea si de tine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane nu vrei un CBR de sasesute?

Cu 50 de cai cat are GS-ul nu dai tu de adrenalina . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi sunt de ajuns pentru inceput :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am scos aproape tot ce era in spatele scaunelor din fata. au mai ramas fetele de usi , mocheta si bancheta din partea dreapta care nu vrea sa iasa.... m-am dat batut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reconditionat jantele de vara, montat anvelopele de vara pe ele și hopa cu ele pe mașină. Reîncărcat instalația cu freon și ulei și substanta de contrast. Sâmbătă schimbam distribuția, pt a doua oara, cu puțin noroc pun și senzori de parcare iar sapt viitoare poate o duc la retușat câteva zgârieturi.

Sent from my Z10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane nu vrei un CBR de sasesute?

Cu 50 de cai cat are GS-ul nu dai tu de adrenalina . :D

Stai sa-i sara primul animal in fata intr-o curba la 60 km/h. Sa vezi atunci adrenalina, mai ceva ca la 200...

Share this post


Link to post
Share on other sites

au mai ramas fetele de usi , mocheta si bancheta din partea dreapta care nu vrea sa iasa.... m-am dat batut.

Valica, vino cu masina la Penny si ti-o scot eu cu o singura mana ;D ;D ;D!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reconditionat jantele de vara, montat anvelopele de vara pe ele și hopa cu ele pe mașină. Reîncărcat instalația cu freon și ulei și substanta de contrast. Sâmbătă schimbam distribuția, pt a doua oara, cu puțin noroc pun și senzori de parcare iar sapt viitoare poate o duc la retușat câteva zgârieturi.

Sent from my Z10 using Tapatalk

Pune si tu o poza se vedem ce a iesit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reconditionat jantele de vara, montat anvelopele de vara pe ele și hopa cu ele pe mașină. Reîncărcat instalația cu freon și ulei și substanta de contrast. Sâmbătă schimbam distribuția, pt a doua oara, cu puțin noroc pun și senzori de parcare iar sapt viitoare poate o duc la retușat câteva zgârieturi.

Sent from my Z10 using Tapatalk

.

Blizzard, se poate sa ne spui si noua unde si cu cat ai umplut instalatia de AC.Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blizzard, se poate sa ne spui si noua unde si cu cat ai umplut instalatia de AC.Multumesc

Mai toate service-urile auto au aparat pentru incarcare cu freon! Preturi de la 70 lei in sus, depinde de service!

Pardon, de la 80 lei in sus!

http://www.incarcarefreon.ro/

http://www.freon-auto.com/

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montat ceas de bord mai alb .

post-178-0-92640200-1393401247_thumb.jpgpost-178-0-25849300-1393401274_thumb.jpgpost-178-0-37719500-1393401321_thumb.jpg

Edited by Bogdan G
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Montat ceas de bord mai alb .

post-178-0-92640200-1393401247_thumb.jpgpost-178-0-25849300-1393401274_thumb.jpgpost-178-0-37719500-1393401321_thumb.jpg

Si inainte cum erau?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni am schimbat la T5-ul de la un prieten condensatorul de A/C, nu am reusit in schimb sa scoatem filtrul desi aveam scula oficiala de la Volvo pentru a decupla conductele. Culmea este ca acu vreo 2 ani am schimbat filtrul respectiv care era tot ruginit si atunci a mers uman sa desfacem...Apoi am montat la mine sirena de la sistemul Guard.

Ieri am cositorit la mine bordul (imi arata din cand in cand 80kmh indiferent de viteza cu care rulam). Am cositorit un pic la "noroc" pentru ca nu am descoperit nimic suspect pe placa dar se pare ca e ok, azi a functionat corect. Cum tot am desfacut tot bordul am schimbat si becurile doua fiind deja cam negre, si placuta cu simbolurile pentru lampile informative din dreapta (am trecut inapoi pe cea de la 850 cu simbolul lamba in locul celei de la V70 model 2000 de care ma saturasem :) ).

Am (re)cositorit placa de baza de la radio pentru ca tot pierdea semnalul si acuma se pare ca am nimerit punctul nevralgic, cel putin pana acuma a mers. Am schimbat si releul de semnalizare care scotea cateodata sunete ciudate. Cum aici iarna si-a cam luat adio am schimbat si covorasele din plastic cu cele velur.

Azi urmeaza sa montez la mine condensatorul si filtrul de A/C si o parte din conducte. Ramane pe saptamana viitoare sa scot bordul afara si sa schimb evaporatorul si cu ocazia respectiva termin practic cu montatul instalatiei de A/C care in afara de compresor este noua.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat lichidul de servo directie dar nu tot, doar ce mai ramasese

in borcan(jumatate) si pe furtun (am tras cu un furtunas subtire cat a intrat); si

am inlocuit colierul uzat din cauza caruia am pierdut lichidul, aruncat pe motor ..

ma intreb cum de s-a stricat colierul - surubul se invartea fara sa stranga, eu

cred ca a fost pus deja stricat ... partea proasta e ca mi-a murdarit motorasul asta

de 147 kw, trebuie musai sa-l duc la spalat

le multumesc lui Andu G si lui MC pentru ajutor competent.

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune si tu o poza se vedem ce a iesit.

Uite. Au iesit impecabile, baietii de la SRZ fac treaba buna mi-am mai facut la ei si setul de iarna sunt la a doua iarna cu ele si arata in continuare impecabile nu a sarit nici un mm de vopsea sau lac de pe ele. Am ales sa le fac in varianta asta ca era prea scump de reconditionat aspectul initial si am vazut ca modelul asta de jante exista si din fabrica pe argintiu integral si arata f bine.

post-3384-0-81760600-1393414471_thumb.jp

post-3384-0-34517700-1393414472_thumb.jp

post-3384-0-94086700-1393414472_thumb.jp

post-3384-0-53196300-1393414473_thumb.jp

post-3384-0-92758000-1393414919_thumb.jp

Edited by blizzard
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite. Au iesit impecabile, baietii de la SRZ fac treaba buna mi-am mai facut la ei si setul de iarna sunt la a doua iarna cu ele si arata in continuare impecabile nu a sarit nici un mm de vopsea sau lac de pe ele. Am ales sa le fac in varianta asta ca era prea scump de reconditionat aspectul initial si am vazut ca modelul asta de jante exista si din fabrica pe argintiu integral si arata f bine.

frumos, daca nu vand jantele de vara Atreus de 18" (pentru a trece la 19") le duc si eu la ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat lichidul de servo directie dar nu tot, doar ce mai ramasese in borcan(jumatate) si pe furtun (am tras cu un furtunas subtire cat a intrat)

Popey, ti-l schimbam noi la Penny si spalam si instalatia! Nu ti-am spus sa-l cumperi si te rezolvam noi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu G : " ... Nu ti-am spus sa-l cumperi si te rezolvam noi? "

Pai si cum o duceam pe fiemea la autogara cu bagaje cu tot?

oricum am pus cam un sfert din petul cu ulei, crezi ca restul

ajunge? mersi mult, esti tare bun ... si cum mai ajungeam la Penny

daca in borcan nu mai aveam nici un sfert de lichid?

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si cum o duceam pe fiemea la autogara cu bagaje cu tot?

O duceam eu ;D ;D ;D!

oricum am pus cam un sfert din petul cu ulei, crezi ca restul ajunge?

Nu stiu daca ajunge! Nu cred! Intreba-i pe cei cu S40!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La tine m-am gandit si io, insa fiemea e mofturoasa ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite. Au iesit impecabile, baietii de la SRZ fac treaba buna mi-am mai facut la ei si setul de iarna sunt la a doua iarna cu ele si arata in continuare impecabile nu a sarit nici un mm de vopsea sau lac de pe ele. Am ales sa le fac in varianta asta ca era prea scump de reconditionat aspectul initial si am vazut ca modelul asta de jante exista si din fabrica pe argintiu integral si arata f bine.

Cat a costat toata distractia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reconditionat jantele de vara, montat anvelopele de vara pe ele și hopa cu ele pe mașină. Reîncărcat instalația cu freon și ulei și substanta de contrast. Sâmbătă schimbam distribuția, pt a doua oara, cu puțin noroc pun și senzori de parcare iar sapt viitoare poate o duc la retușat câteva zgârieturi.

Sent from my Z10 using Tapatalk

A/C-ul nu-l reparasei vara trecuta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now