MareanBoss

Vreau sa cumpar S40 <2008

51 posts in this topic

As dori putin ajutor din partea voastra in vederea cumparari unui S40 2.0d (ideal ar fi modelul 2008) . Masina o voi cumpara pentru o cumnatica, nu pt mine

Pe RO nu sunt prea multe la vanzare ..

adica nici una sa imi palca si sa incadreze in cei 13mii ai ei(inmatriculata) . - aici poate ma ajutati voi poate stiti altceva in afara de ce am gasit eu

In Germanica tot ce este convenabil pentru ea ar fi doar 1.6d 109hp .. ala are taxa cat de cat mai Domestica

Cu toate ca ei ii place Breakul mie nu imi place si as prefera sa-i iau un S40 .....

In ultima faza Iau in calcul si varianta unui V50 , de ex:

http://www.autovit.r...-C17092399.html

dar la acesta parca nu im-i place tapiteria si lipsa Navigatiei .....

Astept ceva Idei / Link-uri / Sfaturi

Thanx.

Edited by MareanBoss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de ce nu te duci in Olanda,Belgia,Franta ,Germania sa i aduci ?

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Germania / Olanda

Asta ar fi atractiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Germania / Olanda

Asta ar fi atractiv?

Si asta cu garantie de la privat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima mai e cum mai e dar nu este modelul 2008 .. iar a doua e peste buget .. ar trebui sa fie putin peste 11mii ca sa imi ajunga banii si de adus plus inscris .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vei gasi la pretu ala din germania.mai ales facelift.in romania ai sanse mai mari,dar nu cred.sincer decat sa iei masina de mai sus la 14-15mii inscrisa si cheala ii o prostie.mai bine iei pre facelift si dotata.pararea mea ii sa mai astepti.

http://www.autovit.ro/volvo-s40-C16921203.html dar iar cheala.

http://www.auto.ro/volvo-s40/739505.html dar cu multi km.

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariane...de ce nu-mi dai tu un mail cu mai multe detalii privind nivelul de echipare, km, etc, etc..si sa-ti gasesc eu o masina de origine controlata?

Best,

H

horia.radu@prmusauto.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

In RO am sunat cam la toate anunturile gasite si 90% din ele sunt vandute iar 10% sunt la samsari care nu mi-au inspirat incredere deloc .. unii nici nu aveau habar la masini dar ei erau vanzatori de masini ...

PreFacelift as avea variante de ex :Germania - in 3 zile o am acasa .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariane...de ce nu-mi dai tu un mail cu mai multe detalii privind nivelul de echipare, km, etc, etc..si sa-ti gasesc eu o masina de origine controlata?

Best,

H

horia.radu@prmusauto.ro

ne auzim pe mail .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am luat in decembrie 2010 un S40 2.0D din 2006 la 94.000 km cand lam luat, echipare summum de la reprezentanta Volvo din Rosenheim la 13.000 EURI.Au cerut 13850 dar cu insistente l-au lasat la 13k.

Poate te ajuta sa iti faci o idee cam cum merge piata dincolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda .... 80% sunt hotarat .. ma duc dupa aia din link-ul de mai sus .. la prima strigare am negociat 300 euro .... pana ajung la ea se face 10500 ;))

Ce ma sfatuiti sa verific la ea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un S40 1.6D la reprezentanta din Brasov. Parca 7000eu mi-au zis ca ar face.

Suna la ei si intreaba de Marius.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca au doar un S60 si un XC60 la OCAZII pe site ..... Am sa arunc maine un apel la ei totusi ..

Multumesc frumos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Premium Cars Cluj aveau in prima saptamana din ianuarie doua care s-ar potrivi - un S40 si un V50. Erau dinainte de 2008, e drept, ambele 2.0D, nu retin pretul insa sunt aproape sigur ca erau sub 12.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda .... 80% sunt hotarat .. ma duc dupa aia din link-ul de mai sus .. la prima strigare am negociat 300 euro .... pana ajung la ea se face 10500 ;))

Ce ma sfatuiti sa verific la ea ?

Neaparat sa fie dupa 2008 in coace?

Daca nu ti mortis la an, o am pe a mea de vanzare (este fabricata la sf. anului 2004), numai ca este de 1800 cmc, benzina. In momentul de fata, am parcurs cu ea 63800 Km...este cumparata din reprezentanta Volvo Romania (Primus Bucuresti), reviziile sunt efectuate numai la ei (din 10k in 10k Km)...sper ca nu supar pe nimeni daca am facut anunt aici:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neaparat sa fie dupa 2008 in coace?

Daca nu ti mortis la an, o am pe a mea de vanzare (este fabricata la sf. anului 2004), numai ca este de 1800 cmc, benzina. In momentul de fata, am parcurs cu ea 63800 Km...este cumparata din reprezentanta Volvo Romania (Primus Bucuresti), reviziile sunt efectuate numai la ei (din 10k in 10k Km)...sper ca nu supar pe nimeni daca am facut anunt aici:D

pe mine nu m-ai suparat den ici un fel ... Obligatoriu trebuie sa fie Diesel si minim 2007.

Multumesc pt oferta ! - Bafta la vanzare

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine nu m-ai suparat den ici un fel ... Obligatoriu trebuie sa fie Diesel si minim 2007.

Multumesc pt oferta ! - Bafta la vanzare

Am inteles! SA TRAITI!!!:D

Bafta la agatat:lol:...

De curiozitate, merge asa mult de vrea diesel?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Premium Cars Cluj aveau in prima saptamana din ianuarie doua care s-ar potrivi - un S40 si un V50. Erau dinainte de 2008, e drept, ambele 2.0D, nu retin pretul insa sunt aproape sigur ca erau sub 12.000.

Am sa arunc si acolo Un apel .. Multumesc frumos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Premium Cars Cluj aveau in prima saptamana din ianuarie doua care s-ar potrivi - un S40 si un V50. Erau dinainte de 2008, e drept, ambele 2.0D, nu retin pretul insa sunt aproape sigur ca erau sub 12.000.

doar asta o mai au .. : http://www.premiumcars.ro/okazii/unit_37.html si este 14500 cu tot cu TVA .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now