Sign in to follow this  
Followers 0
Adriann

Nicu Mihoc.. Despre femei

8 posts in this topic

Citesc pe internet ca ar fi actor acest om...

Sper ca e doar un text pe care il recita si nu crede in ce spune.

Ma repezisem mai devreme sa-l fac in toate felurile...

Totusi, cred ca nu ar trebui postat asa ceva... Nu se intelege prea clar daca este o parodie sau e un crez de-al lui.

Parca-mi pare rau ca am sters ce-mi venise " la gura" prima oara...

Citind despre Nicu Mihoc pe net, aflu ca e actor, om politic PDL si ... fost turnator la Securitate.

Nu stiu care este adevarul despre el, dar, Iata ce se zice pe "surse".

Mai mult decat atat, i s-a compus si o rugaciune, pe cand candida la functia de deputat PDL de Mures. Textul e Aici .

Asadar, parodie sau nu, tipul e cel putin controversat, ca sa nu spun mai mult, ca nu ma lasa regulamentul...

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa fiu injurat, mazilit, etc...

da' parca io am scris textul asta.....

asta sint, timpit !

mama tot femeie e, si fii-mea, la fel, da nici nu pot sa nu zic ce simt. trebuia sa fiu impuscat de mic.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mai pot de nerabdare sa aflu ce parere au fetele noastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E prea frumos spusa ca sa fie adevarata :rolleyes: (autoarea piesei e o muiere in toata regula)

Nicu Mihoc...un actor slabut, eu n-am simtit ca traieste ceea ce recita, pentru cei interesati de subiect iata de unde a "preluat" materialul:

http://www.isro-press.net/Teatru/Hess.Monol.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa fiu injurat, mazilit, etc...

da' parca io am scris textul asta.....

Nu se poate Iuli, nu te cred. Ai un spirit prea cultivat ca sa crezi in ce spune omul acela. Vrei doar sa bravezi.

Iar pe actoras, il iert, caci el crede ca e spiritual...

Cu un singur lucru sunt de acord din textul acela , ca barbatii sunt cei mai buni bucatari ! In rest, e prea mult misoginism.

Daca iei textul ca pe un banc, e una, daca insa il iei in serios, ar fi cumplit sa fie asa.

Eu unul, desi as avea multe motive sa-i dau dreptate in cele ce spune, tot mai cred ca femeile salveaza omenirea.

Ele sunt culoarea din viata noastra prea cenusie uneori. Sa nu uitam ca tot femeile sunt insasi viata !

E adevarat, uneori, viata alaturi de o femeie poate fi grea. Dar fara ea, ar fi imposibila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Actorul" asta e un dobitoc si atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E prea frumos spusa ca sa fie adevarata :rolleyes: (autoarea piesei e o muiere in toata regula)

Nicu Mihoc...un actor slabut, eu n-am simtit ca traieste ceea ce recita, pentru cei interesati de subiect iata de unde a "preluat" materialul:

http://www.isro-pres.../Hess.Monol.htm

Thumbs up!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0