contdezactivat

Ai un Volvo cu putere stock?

Cu cat este mai mare puterea motorului masinii tale, decat cea data de constructor?   67 votes

  1. 1. Cu cat este mai mare puterea motorului masinii tale, decat cea data de constructor?

    • + 10%
    • + 20%
    • + 30%
    • + 40%
      0
    • + 50%
    • + 60%
    • + 100%
      0
    • +150%
      0
    • + 200%
      0
    • +250% + ...inseamna ca ai motor "redblock" :). Impartaseste cu noi experienta printr-un post in care descrii senzatia.
      0
    • E stock, setari de fabrica, 0%
    • Nu mai are nici macar puterea din fabrica. Te rugam sa descrii situatia... legata de uzura intervenita si nu de problemele mecanice rezolvabile.

Please sign in or register to vote in this poll.

37 posts in this topic

La mine dupa ce am remediat problemele a dat cat a spus constructorul ca valoare de varf putin peste 120cp. Volvo 440 T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: de la 95 cp -- 110 cp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu ai verificat asta? Pe ce dyno ai fost?

Eu am fost pe cel care se vede in imagine.

Desi am un Volvo acum cu puterea stock imi doresc putin mai mult, nu as vrea sa exagerez dar parca ar mai vrea un pic.

post-3303-0-13053800-1318607466_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf.. greu de strunit cateodata... 250CP stock

la 95000 km cred ca sunt destul de vii :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara pasageri, 230 km/h pe autostrada soarelui (accidental desigur :violent1: ... si fara militie, ce bafta nene);

cred ca din ai 200 hp mai are destui; masina e stock, din 2002 :headbang: ; imi place la nebunie T4 :toothy9: , la stop

o calc sa-i bag in boale pa toti; daca asi avea unde, mi-ar placea sa ma dau tare, da numa-n linie ghireapta ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe moment nu am realizat ca o tunez, cand i-am desfiintat motorasul de relanti... dar a fost suficient sa dau cateva ture, sa simt ca ceva s-a schimbat destul de sesizabil.

Acum e in amestec bogat permanent.

As zice ca e undeva, in jur de 100cp.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

lauda , la volvo, nu e puterea. e compromisul excelent intre confort, siguranta, putere, pret.

io nu pot spune ca , dpdv al puterii si agilitatii, volvo e peste nemtesti, desi umilesc o groaza de nemtesti cu puteri asemanatoare (220-240 cp). asta doar datorita faptului ca respectivii calca la fund , nu pot lega 3 curbe, h-abar n-au sa utilizeze un motor pe benzina, confunda acceleratia cu pilotajul, etc....insa , in realitate nemtestile sint superioare la acest capitol. asta ca sa fiu corect. deasemenea, mercedes este peste volvo la confort. vorbesc de masini de acelasi pret.

volvo creaza dependenta chiar datorita acestui compromis deoarece poti fi peste orice masina comparabila la pret intr-o anumita privinta. nu in toate !

eu, in toata experienta mea cu volvo, n-am gasit in trafic masini comparabile care sa faca fata. de-asta iubesc volvo.

recunosc , daca eram la volanul lor, probabil volvo n-ar fi facut fata, insa asta e placerea : nu eram la volanul lor !

io am vorbit de s60-ul meu. cind ma gindesc ce i se intimpla unui bmw care zice : ia s-o calc un pic sa-i arat caramizii ce e aia masina. si da peste matrixx....

n-ati vazut fete mai contrariate si oameni care-si urasc masina asa de mult.....

biggrin.gifsmile.giftongue.gif

Genial. Am avut si eu acum ceva timp un S60 din 2001 T5. Rupeam cu ea bmw, audi, passaturi. Unul din aceeasi clasa care s-a tinut bine dupa mine a fost un Saab. Dar, dupa cum spuneai si tu, ador sa vad fetele conducarorilor de bmw cand nu inteleg ce s-a intamplat. Mai au putin si isi dau foc la masina.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bună ziua şi ţie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua! :hello:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca ceva apropo de Volvo. Parca e o masina vie sincer. Cand esti la volan parca face totul ca sa te impresioneze. Poti sa ai pe langa tine bmw, audi, vw, dar un Volvo o sa faca tot posibilul sa fie inaintea celorlalte. Parca isi doreste sa castige orice intrecere. Asa ca aveti incredere in Volvourile voastre si va vor recompensa cu varf si indesat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu un s60 2.0 t cu 180 cp stoc .cum unde si cat m-ar costa sa cresc si eu puterea. multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now