feraru3333

accident

26 posts in this topic

Ce mai nea' Feraru,tanc in toata regula!laugh.gif

Ai scapat usor!Un strat de vopsea si e ca noua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se rezolva repede, nici n-ai sa zici ca ti-a atins cineva masina. Poate iti da Claudiu o mana de ajutor :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleoooo...nea Feraru....ai distrus bietul Renault :))

Imi pare rau pentru paguba ta, dar e bine ca se poate rezolva repede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasule, nasule....

baga mina-n buzunar si da bani la lautar

nasuleee, nasuleee.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se vede de ce iau aproape toate conservele de la Renault 5 stele NCAP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Ferarule tu ai ceva cu masinile cu volanul pe partea corecta ? laugh.gif

Dexter ai dreptate, sunt conserve, DAR cine plateste are stele, oricum testul lui Feraru a fost corect, 4 stele de Volvo VS 4 stele de Renault .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai eu nici macar nu eram in masina

si prima masina cind s-a facut avea volanul pe dreapta

voi il aveti gresit:blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-a sters azi o bicicleta in timp ce stationam pe prima banda, in coloana la un semafor. Mi-a zgariat cu ghidonul usa si oglinda stanga. Am strigat la biciclist sa se opreasca, dar a fugit mancand pamantul. Mi-a fost mila de masina sa o las singura si sa fug dupa el. Culmea e ca, la 20 de metri mai in fata era Politia Rutiera, cu masina pe dreapta si agentii afara. Am vrut sa opresc si sa le relatez, dar faceau semne disperate sa fluidizeze traficul. Am renuntat, in cele din urma si i-am urat de bine biciclistului ( un tanar fara minte, c are se fugarea cu un alt bicilist, printre masini ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce tanc e s80-ul. Ma uimeste pe zi ce trece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marius: eu as fi oprit la politie sa le spun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

As fi oprit, dar nu era legal acolo... Ma rog, mi-a fost teama sa nu se ia de mine ca opresc nelegal, de fapt, ei asta si cautau in zona... Azi dimineata m-am uitat mai bine si oglinda s-a sters bine, iar tabla sper sa iasa la polish. Niste idioti care faceau glume in trafic cu bicicletele. Cred ca celalalt biciclist l-a impins, caci radea de el cand s-a dezechilibrat. Imi pare rau ca nu " am avut sange" sa las masina vraiste si sa fug per pedes dupa el, caci il prindeam. Am facut si rugbi la scoala generala, poate il si placam :rolleyes:

Scuze domnu Nicu pentru poluarea topicului personal ! Oricum, accidentul dvs. e mai "frumos". As fi vrut si eu sa-i pot poza bicicleta aluia facuta opt :(

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt o pacoste Renault-urile astea...

Ieri dimineata, am oblit si eu un Megane in parcare. undecided.gif

Am dat cu spatele... ninsoare... graba sa ajung la munca... abia l-am atins un pic (proprietarul era la masina dadea zapada la o parte) si i-am crapat aripa; un far si bara pe un colt, cu suportii rupti.

Practic am oprit cu 1-2cm mai in spate decat trebuia, atat.

Asta e, iar o sa platesc RCA mai scump.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu la v40 platesc pe juma de an 436 de lei(1783cmc):rolleyes:

cu malus

la 244 320 pe jumatate de an :lol: (2383cmc)

la aceeasi soc. de asigurare

ii cam nasol

Share this post


Link to post
Share on other sites

O gramada de bani pe RCA-urile astea ! Eu am platit la 2401 pe un an de zile 380 lei ( este trecuta pe numele tatalui tocmai din motivul asta ) ;D;D;D

eu la v40 platesc pe juma de an 436 de lei(1783cmc):rolleyes:

cu malus

la 244 320 pe jumatate de an :lol: (2383cmc)

la aceeasi soc. de asigurare

ii cam nasol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat cu spatele... ninsoare... graba sa ajung la munca... abia l-am atins un pic (proprietarul era la masina dadea zapada la o parte) si i-am crapat aripa; un far si bara pe un colt, cu suportii rupti.

Practic am oprit cu 1-2cm mai in spate decat trebuia, atat.

Eeh, niste senzori de parcare ( pe care mi-i doresc si eu ) te scapau de beleaua asta. Oricum, manevra cu spatele e tare pacatoasa. Si eu am scobit, pe vremuri, o usa de Dacie cu spatele de Cielo. Va dati seama ca eu nu am avut nimic, iar usa Daciei s-a facut armonica !

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa platesti cu 150, maxim 200 lei in plus daca esti la prima dauna ! Stiam ca se plateste 30 % la prima dauna, 80 % la a doua si 200 % de la trei in sus !

Sunt o pacoste Renault-urile astea...

Ieri dimineata, am oblit si eu un Megane in parcare. undecided.gif

Am dat cu spatele... ninsoare... graba sa ajung la munca... abia l-am atins un pic (proprietarul era la masina dadea zapada la o parte) si i-am crapat aripa; un far si bara pe un colt, cu suportii rupti.

Practic am oprit cu 1-2cm mai in spate decat trebuia, atat.

Asta e, iar o sa platesc RCA mai scump.

Cielo sant renumite pentru spoilerele lor, ai vazut ce fagure au pe interior ?

Eeh, niste senzori de parcare ( pe care mi-i doresc si eu ) te scapau de beleaua asta. Oricum, manevra cu spatele e tare pacatoasa. Si eu am scobit, pe vremuri, o usa de Dacie cu spatele de Cielo. Va dati seama ca eu nu am avut nimic, iar usa Daciei s-a facut armonica !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut Cielo 9 ani. Toti care au facut cunostinta cu bara mea spate, au avut de suferit. O singura data am fost eu de vina, atunci cu Dacia, la o manevra cu spatele. In rest, si-au facut-o cu mana lor !:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa platesti cu 150, maxim 200 lei in plus daca esti la prima dauna ! Stiam ca se plateste 30 % la prima dauna, 80 % la a doua si 200 % de la trei in sus !

...

Din pacate am mai avut un astfel de incident si anul trecut. Circuli 10 ani cu utilaje mai serioase fara nici o problema si strici ratingul cu prostii din astea prin parcari, pentru care eu i-am iertat pe altii.

Si asta avea masina avariata anterior, m-a prins pe mine de fraier. A demonstrat clar expertul de la asigurari ca nu aveam cum sa ii fac eu toate daunele alea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ai scapat :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un tip cu un "septar" din '97 da in spate si imi sparge masca, eu stand pe loc. Totul sub ochii politistilor care dirijau accidentul de pe bvd. 1 decembrie de sambata noaptea. Se da jos, incearca sa insinueze ca si eu mergeam spre el, se lasa pagubas, imi zice ca nu-l intereseaza si ca oricum, a lui e "automata" si merge singura in spate. Ma duc la politistul care era la 30 metri de faza. Acesta imi spune sa ma duc la accidente usoare si sa-l declar ca ii ia carnetul. Ii explic asta lui "karty"(imi pare rau ca n-am avut si doua puncte sa pune deasupra la y), caci asa mi s-a recomandat confratele meu de accident si declara mai departe ca nu merge la nici o sectie, nu-mi da nici un ban si nici RCA. Dupa vreo cateva minute imi da totusi numarul de telefon, si scapa un "da-mi maine un telefon si spune-mi cat te costa boss, poate ne intelegem". Ma duc si comunic asta politistului care era in locul initial care imi spune din nou sa ma duc la accidente usoare si sa-l declar nefiind nicicum interesat de mica noastra pocneala.

Ma duc la politie si declar, si aflu ca in 2-3 zile este chemat la ei. Daca nu se prezinta, dupa 10 zile este chemat din nou. Dupa alte zile, nu mai stiu cate, dosarul este trimis nu stiu unde. Dupa acest nu stiu unde, urmeaza sa ne intalnim si sa cadem de acord asupra culpei daca am inteles eu bine. Eu n-am martori, el are 3. Nu vad ce-l poate impiedica sa spuna ca eu am intrat in el.

Concluzia ar fi sa nu mergeti in spatele BMW-urilor seria 7. Legea e de partea lor. :)

PS: Karty nu vrea sa vorbeasca cu mine la telefon. O fi suparat.

Edited by Sepukku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil nu are asigurare sau se crede smecher si crede ca scapa. Poate nu e prima data cand face asta. Daca cumperi piese neaparat factura cu chitanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca o data se dovedeste ca asigurarea CASCO ( nemaivorbind de RCA ) e sfânta ! Nu doar cand lovesti tu masina, sau cade vreun copac pe ea, dar si atunci cand dai de astfel de "jmecheri".

In rest, ce sa mai zic... iti doresc sa fii perseverent si sa nu renunti la plângerea de la Politie. Individul nu trebuie sa scape usor.

Subscriu la parerea celor dinaintea mea : reparatia cu acte. Face bine mai tarziu, chiar daca e mai scump.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now