alinbuga

Sondaj de opinie - BiriV

9 posts in this topic

Merita BiriV reintoarcerea FIZICA in acest club ?!!

...sensul intrbarii este : il putem ajuta sa isi refaca masina cu care sa participe la viitoarele intalniri Volvo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita BiriV reintoarcerea FIZICA in acest club ?!!

...sensul intrbarii este : il putem ajuta sa isi refaca masina cu care sa participe la viitoarele intalniri Volvo ?

Nu cred,Nici el nu mai vrea masina aia,poate sa-l vrajim sa-si ia alt volvo,lucru pe care nu-l cred posibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita BiriV reintoarcerea FIZICA in acest club ?!!

...sensul intrbarii este : il putem ajuta sa isi refaca masina cu care sa participe la viitoarele intalniri Volvo ?

rectific....

Il puteAm ajuta..........atunci , imediat dupa eveniment ?!!!!

Caci acum are o alta masina , foarte draga lui .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca inteleg unde bati, Alin... Nu stiu ce sa zic.... poate ai dreptate sa pui o astfel de intrebare... poate nu.

Pe de alta parte, faptul ca noi, ca si grup de prieteni putem sa ajutam pe unul sau pe altul, e, in sine, un lucru minunat. Nimeni nu se asteapta la reciprocitate, egalitate, masura pentru masura. Mai ales ca nici o actiune de acest gen nu a fost obligatorie. Hai sa ne bucuram de faptul ca mai exista inca placerea de a ajuta cumva un prieten, un om aflat la ananghie, sau o familie, de Craciun. Tot la aceasta categorie intra si curatarea unui colt de natura. Sa nu cautam sa punem pe cântar astfel de gesturi. E pur si simplu uman ca s-au putut petrece. Meritul este nu doar al celor care au participat, fie doar si cu o incurajare, ci al intregului grup numit Volv-Club. Am citit in ochii lui Zack bucuria cand, dupa eforturi conjugate, unul dintre ai nostri i-a deblocat usa masinii. Parafrazand o fraza celebra, un gest mic pentru un prieten, un pas urias pentru prietenie.

Tu Alin, care m-ai impresionat cum i-ai oferit o tigara unui cersetor, cu o eleganta rar intalnita, cu aceeasi atitudine cu care ia-i fi oferit-o si sefului Volvo din Suedia, daca ti-ar fi cerut-o, nu ai voie sa te gandesti la ce cred eu ca te gandesti. Gresesc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acest gen de sondaje - intrebari vor fi pe buzele tuturor de-acum inainte, degeaba incercam sa "poleim" situatia. Odata creat un precedent, vor exista o gramada de intrebari...

Nu este si nu va fi drept niciodata sa punem in balanta Oameni. Cind BiriV a patit boacana, nici macar nu s-a ajuns la un sondaj de opinie daca l-am fi putut ajuta cumva...Ne-am vaitat toti pe linga el, aoleo ce rau ne pare, etc. Nici macar acum nu si-a recuperat din vanzare (ce mai poate fi vandut) paguba materiala, nemaivorbind de cea sufleteasca...

Ok, ajutam. Cum ? Cine decide daca unul e sarac si altul are bani sa-si ia alta masina ? Noi ? Hmm... Se transforma usor forumul in...altceva decit i-a fost scopul, atunci cind 2 oameni l-au infiintat ?

Pina la urma, cine vrea ajuta, cine nu, nu.

Cred ca se va simti o oarecare reticenta in a crea un sondaj de genul: il ajutam pe X ?

Este foarte bun topicul, merita toata atentia acestei comunitati.

Cu bune si rele, acelasi Matrixxx care va iubeste.

Pe toti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce e rau in a ajuta ? nimic.

rau ar putea fi daca acest forum ar deveni un loc unde oamenii ar veni doar sa primeasca .

nu decide nimeni cine si cind si de ce va fi ajutat. singurii care decid sint cei care ajuta , sau nu.

a deschide o astfel de discutie acum , in timp ce este in curs o astfel de actiune, este , cu scuzele de rigoare, cinism.

spre deosebire de matrixx, consider acest tip de discutie malign.

cine intelege , intelege , in mod sigur, fara a avea nevoie de o discutie de genul asta, cine nu intelege, n-are nevoie de nici o discutie, nici de genul asta, nici de alt gen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stearga cineva topicul asta ... fara suparare dar este o aberatie .

BiriV a avut bani si si-a luat o alta masina . WTF ? Ce treaba are topicul asta cu cazurile celelalte ? si da poate ca daca Biri era intr-o situatie financiara dificila cineva ar fi deschis un topic asemanator .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu parere de rau dar subscriu la ce-a zis Vadim...este CU TOTUL alta situatie, in plus Biri s-a hotarat sa o dezmembreze la putin timp dupa eveniment...

Share this post


Link to post
Share on other sites

io inchid topicul asta. sa-l deschida biri daca are ceva de spus.

daca nu , asa sa moara !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.