mtudor

problema display/sunetetc

31 posts in this topic

La modelele mai vechi, in momentul in care intrii in pasaj ziua, luminozitatea ceasurilor si consolei se reduce, iar cand iesi din pasaj, revine la maxim. Poate asa este si la modelele mai noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este vorba despre senzorul twilight din bord.Ala citeste lumina si implicit scade/creste intensitatea la bord.

La S40<2005 tin minte ca se schimba contrastul:ziua era alb cu scris negru,iar noaptea negru cu scris alb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzorl asta , cel putin la mine nu a dat nici o eroare , sa nu fii pus ceva pe bord care sa-l acopere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu informatii la problema descrisa in iulie. Am schimbat IAM-ul. Problema s-a rezolvat, dar scump rau de tot .6500 RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze daca reinvii postarea asta din 2015, am si eu problema cu neafisatul pe display si am cautat pe forum sa vad daca mai sunt cu aceeasi problema.

Deci display-ul e negru, nu afiseaza decat partea de jos cu nivelul ventilatorului, incalzirea in scaune etc. Radio, Media, Navigatie, My Car nu sunt accesibile si ju merg. Cand dau marsarier in schimb, imi afiseaza camera de pe spate. Am tot asteptam sperand sa-si revina, sunt deja 3 zile de cand nu merge.

@Tetea ceva detalii la rezolvarea aceea de 6500 lei? Trebuie sa schimb IAM-ul? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine altul era defectul iar dupa schimbarea IAM-ului nu am mai avut probleme.

La tine s-ar putea sa fie din ICM...cel mai bine te duci la un service si iti spun ei ce erori da si ce trebuie sa inlocuiesti.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now