iulirx

Vind Cocos orezar

33 posts in this topic

Cocosul orezar ( bifidus cioflendis)

cocos cu copite, fara gheare. in loc de pinteni are branhii, ceea ce il ajuta sa culeaga cartofi din cele mai inalte ramuri ale arborelui se cafea. face parte din grupa cotiledonate cu sertar, subspecia cu dobinda mica la termen.

a fost descoperit prima data in 1308 de cristofor bonaparte in timpul unei conferinte de presa, intr-un roi de orez californian.

pe scara evolutiei se regaseste intre foca metalica cu cili vibrativi si prostul pastelui chinezesc (fosta pasare colibri, actualmente, strutul alb de alaska).

provine din parinti campioni: ma-sa , campioana la spagat, tac'su necunoscut (campion si el, deoarece ma-sa a evoluat la birna intr-o unitate de campioni la aruncatul sulitei moi, deci si tac'su e campion). a ramas singur de mic pentru ca ma-sa a facut o schimbare de sex pe un pasaport si a taiat-o.

ca animal, n-are dusmani naturali in viata, singura lui teama este de foc : foc cu foc, foc incrucisat, benzina si alte produse de intins pielea.

se inmulteste prin diviziune, adica : din unul mare apar 2 mai mici. asta este si cauza din care , de la dimensiunile unui elefant, a ajuns la numai 17 cm. (acu' e momentul sa-l cumparati, pina nu devine microscopic)

in timpul WWII a fost folosit de cavaleria aeropurtata americana ca arma chimica de recunoastere in masa. era alintat enola ( de la ardelenescul : e, no lasa ca vin ei , americanii)

este unicul exemplar din tara, de aceea vreau sa-l vind unui roman patriot. are un comportament civilizat, maninca doar la ordin, ajuta la digestie si e blind cu timbrele sau cu orice alta vietuitoare plata. are un singur defect : nu sta la poze.

cine si-l doreste ma poate contacta la camera roz, fara aer din cadrul spitalului 9

accept si schimburi ( numai chilotei si camasute cu mineca scurta)

asa cum a spus si whiskeanu plinus cel flamind, un reputat academician american : "cine n-are un cocos orezar e ca bujia fara aripi"

ps. sa-l vedeti ce simpatic e cind sare pe asfalt ca o vrabiuta cu copitele lui , alea gingase....insa , asa cum am mai spus : nu sta la poze.....

poate am sa-l aduc cu mine la nationala sa va dati si voi cu el o tura. (asta doar daca nu se va reproduce prea repede si va deveni microscopic, dracu' stie.....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

???:banghead::blob8::blob9::blob8::blob9::hammer::excl:

Deci, pentru ce este acest topic deschis? :smile: Ce mesaj vrei sa imparti? :lol: Eu unul, sincer, nu te inteleg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca-ai avea si tu un cocos orezar, ai intelege.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concluzia e sa nu dai cu piatra in geam daca bicicleta nu-i a ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca-ai avea si tu un cocos orezar, ai intelege.... :smile:

Am cocos, chiar si gaina, plus inca 2 puisori de la ei :lol: Am avut 4, dar pe 2 i-a prins pisica :mellow:

Problema este ca sunt pitici :lol:

http://tomcezar.sunp...eze_Potarnichiu

http://tomcezar.sunp...rnichiu/pagina2

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei Iuli iti pot oferi cu EGR cu swirl pe lant, creste foarte mult puterea motorului si reduce consumul cu 150% .

Poate are cineva un Porcusor de sub-masa, este ruda mai mica a porcusorului de Guinea, de fapt e inrudit dar nu prea . Ofer bujie incandescenta fara filament .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ala negru'... de respira greu... era tat'su ma !...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mah Aline nu pui si tu la bataie un ou de melc cu vila si piscina ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar imi miroase a coliziune ciocnita de impact. hmmmmmm!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma ce se vinde aici ? :downtown::downtown::downtown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cocos orezar. vrei unul ?

acu' , repede ca deja am dificultati in a-l mai gasi prin casa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

cocos orezar. vrei unul ?

acu' , repede ca deja am dificultati in a-l mai gasi prin casa....

Niste puicute daca se poate :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule ia repede un cocos din asta pt Mihnea. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pui cu te se dau numai la pachet. la pachet cu 250g de spirit volvo.

altfel nu se pupa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care ai la vanzare, in sprijinul cocoseriei orezare a lu Iuli, submicroscop electrificat

si care mareste pana la nivelul sub-micro .. cuarcic, exact nivelul pana la care se

se subdivide prin impartire la doi sub-biti panarama aia de orezar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva opritor cuantic de particule diesel? Dau la schimb turbina cu palete de pimpong .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca nimeni nu a vrut sa cumpere cocosul orezar, eu zic sa-l aduci la Nationala si sa-l facem la protap cu usturoi :P . Ai spus ca ii este frica doar de foc, atunci, de foc sa fie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mai multe detalii. Cati proprietari a avut, km efectuati si bineinteles nu uita sa pui poze exterior si mai ales interior :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da mai stie iulirx care e originalul? toate celelalte exemplare sunt subdiviziuni subdivizibile; .... daca nu cumva le-a

vandut pe sest .... imitatiuni comerciale .... pline de ifose genetice orezare ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuliiiii il vreau eu!

Din pacate, nu sunt in tara...poti sa-l mai (re)tii macar 2 saptamani?

Te rog! E pentru "aia mica"... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi la restaurant am servit un orez cocosar de nota zece. Flambat si cu sos de vin ( sau plec, nu stiu exact...).

Bucatarul a alergat ceva sa prinda orezul, caci nu statea la taiat.

Pâna la urma tot a taiat ceva : sosul si degetul mic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now