ValiU

O fapta buna de craciun. Sa ajutam un copilas.

107 posts in this topic

Calculatorul il dau eu ;) .... dar am nevoie de putin ajutor de la cineva care are habar de montarea unui calculator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica? Ce trebuie facut la el.?

Ma ocup eu de el. Mai am si ceva piese pe acasa.

In ce stadiu e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este ok , doar ca acum il foloseste tatal meu ca sa corespondam prin skype .

Am doar nevoie de cineva care sa-i monteze tatalui meu altul (am toate piesele trebuie doar montate in carcasa) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nicio problema, ii montez eu calculatorul tatalui tau, cu asta m-am ocupat;

daca ValiU, vrea sa-l monteze el, ma dau la o parte, a fost primul; sau eventual

il ajut; am si cd cu WinXP SP3 si office ....

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am virat si eu banii acum, maine probabil vor intra in cont.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am virat si eu banutii on-line, o sa intre maine dimineata.

Si mie mi se pare o idee buna sa mergeti la aceleasi fetite ca si anul trecut.

Sa speram ca o sa iasa ceva cel putin la fel de frumos ca anul trecut...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sint de acord sa dam de pomana.

as fi de acord sa dam pentru viitor. pentru un copil amarit care e olimpic si n-are posibilitati.

pentru asta dau, pomana , nu !

sa incurajam performanta, nu sarcia !

sint de acord ca multi au nevoie, si pe buna dreptate, insa performanta e cea care ne va scoate din rahat. pentru asta dau.

fii-miu imi va plati pensia, aiurea ! fii-miu va trebui sa aiba grija de mine , aiurea ! fii-miu va trai cum va vrea el !

ca sa vrea sa traiasca ajutindu-si parintii trebuie sa-si respecte parintii. si, ca sa-i respecte, trebuie ca parintii sa merite asta !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx, bineinteles, fiecare are dreptul la o parere. Eu nu vad in asta o pomana, este doar o familie amarata pentru care orice ajutor este binevenit. De ce sa nu bucuram niste copii care nu au posibilitati chiar daca nu sunt olimpici, tot suflete sunt si ei, doar ca au avut o nesansa in viata. Eu voi ajuta acesti copii chiar daca nu sunt olimpici, si nu consider acest gest o pomana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aici, voi , va dati mari si va hraniti orgoliul. viitorul sta in competenta !

hai sa facem MACAR un copil sa aiba sansa sa fie competent !

intre doua suflete, il aleg pe cel care e destept ! si care va putea sa duca mostenirea de inteligenta mai departe.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bag de seama ca discutia asta cu tine, e un non-sens. Nimeni nu ti-a cerut nimic, pana la urma, este un gest benevol pe care fiecare decide sa-l faca sau nu! Chiar nu inteleg pozitia ta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate iulix. Eu iti dau dreptate insa.... mai am o parere.

Copiii aia, nu au nicio vina ca s-au nascut, nu ei si-au ales parintii.

De asta sunt si am fost de acord sa ajutam copiii amarati si nu adultii.

Un adult sanatos nu il ajut nici eu pentru ca se poate descurca, plus ca el si-a ales ce sa faca. Un copil..... face ceea ce i se cere/impune.

Si acum, sa te cert. De ce nu ai venit cu o propunere a unui caz asa cum spui tu? Stai acolo si ne critici.... ia misca-ti fundul si implica-te. Un caz social care merita.

De dat cu gura, ne pricepem toti, de facut e mai greu (asta e dusa la extrem si nu este adresata direct tie ci noua tuturor.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx : de unde stii ca una din acele fetite nu va ajunge o persoana "desteapta" ?

pentru ca nu au avut sansa multi copii dotati se pierd si ajung chiar sa fie dispretuiti,

fara educatie, s.a.m.d ... e gresit cum pui problema ... si nu se da nimeni "mare", e o

placere a noastra, facem asta din suflet, nici vorba din orgoliu; poza cu fata din afganistan

ar trebui sa te faca mai intelegator si un pic mai bland in aprecieri....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pana la urma nu facem decat sa aducem un zambet de craciun si nu ii umplem de bani

Pur si simplu dam de la noi ceva ca un copil sa zambeasca

.......

Dar sa nu ne abatem de la topic. Pana la urma, doneaza cel care doreste si poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-mi vine sa cred ca sunt discutii si pe topicul asta..:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu consider ca inițiativa este una buna....se poate conta și pe sprijinul meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe scurt, voi enumera doua puncte, ca sa incheiem aceste off-topic-uri

1). Iulirx, exact cum a spus si popeyestar, nu ai de unde sa stii ca acel copil nu are niste aptitudini extraordinare, iar ajutorul din ORICE parte il poate ajuta sa si le dezvolte. "Pomana" inseamna sa ii dai pe strada unuia care duce mai departe banii la taica-su', care i-a strambat picioarele si l-a pus la cersit, sa isi cumpere el mercedes si sa-si faca palat cu turnulete.

2). La fel ca pe TOATE topicurile de donatii sau intrajutorare, CINE E DISPUS SA DEA, O SA DEA NECONDITIONAT. Cine n-are treaba cu subiectul, sa faca bine sa-si pastreze replicile contraproductive pentru o bere cu baietii de la bloc. Sincer, nici pe mine si nici pe NIMENI de aici de pe forum care doreste sa AJUTE, nu cred ca il intereseaza parerile contra, fie din partea ta sau a altora. Pur si simplu NU DAM DOI BANI PE ELE. Ia incearca sa te duci la biserica si sa opresti oamenii sa intre in ea, sa vedem cat succes o sa ai in a-ti impune ideile proprii in fata majoritatii.

Din acest moment ORICE off-topic va fi STERS, PUNCT.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neata

Pana acum avem:

Laura;

unknown01 intrat de la unicredit

unknown02 intrat de la ING

unknown03 intrat de la unicredit

:)

Sumele raman confidentiale pentru a nu crea o concurenta neplacuta dar daca apar probleme de incredere, pot veni cu extrasul la Polivalenta.

cei trei unknown sa dea pm cu suma sa ii pot identifica, daca doriti asta. Din ce citesc pe forum ar fi Marius, Popicu si Behu

Multumim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neata

Pana acum avem:

Laura;

unknown01 intrat de la unicredit

unknown02 intrat de la ING

unknown03 intrat de la unicredit

:smile:

Sumele raman confidentiale pentru a nu crea o concurenta neplacuta dar daca apar probleme de incredere, pot veni cu extrasul la Polivalenta.

cei trei unknown sa dea pm cu suma sa ii pot identifica, daca doriti asta. Din ce citesc pe forum ar fi Marius, Popicu si Behu

Multumim

Nu e nicio concurenta si nici nu se rusineaza nimeni, fiecare da cat poate; anul trecut au fost publice sumele, tocmai ca sa nu apara suspiciuni, parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu apreciez ca nu ar fi nicio problema sa fie publice sumele. Nu e necesar, dar nici neadecvat. Mie unul, nu mi-e jena sa recunosc cat am dat, chiar daca e mai putin decat as fi vrut, sau decat am pus anul trecut. Asta chiar nu conteaza. Important e sa participe cat mai multi prieteni de-ai nostri la aceasta onorabila actiune. Pic cu pic, se face marea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit donatiile de la:

Laura

Marius (MariusDaniel)

Sorin (Popicu)

Matrixx - pe el il las asa pentru ca imi place cum suna :P

Bogdan (Behu)

Ina + colegul care a pierdut pariul :D

Valiu

Multumim

Share this post


Link to post
Share on other sites

In cazul in care sumele depuse de fiecare si totalul nu sunt facute publice,

eu ma abtin si sfatuiesc pe cine mai vrea sa depuna bani sa se gandeasca

bine ! ce inseamna secretomania asta? suntem biserica, organizatie secreta,

partid, ... etc.? cum si cine verifica si de ce e secret? si e necesar sa fie la

lumina totul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este o secretomanie domnule Alex si deja ma simt jignit pentru remarca dumitale!

Am incercat doar, sa dau posibilitatea oricarei persoane sa doneze orice suma vrea fara sa se simta prost pentru faptul ca unii au donat mai mult.

Am lasat posibilitatea ca daca o persoana de pe forum, vrea sa doneze 10 roni, sa poata sa doneze 10 roni fara sa se simta prost.

Este singurul motiv pentru care nu am vrut sa fac sumele publice.

Si constat carcosenia oamenilor..... cred ca e ultima oara cand voi mai incerca sa propun vreun act de caritate pe acest forum.

In momentul in care cei care au depus banii vor cere sa fac publice sumele. O voi face..... si o voi face dupa ce ma voi sfatui cu cei care au depus.

De altfel, joi o sa ne vedem si la polivalenta cu extrasul

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am nimic impotriva sa fie afisate sumele, poate e chiar mai bine asa. In fond daca cineva da 10 lei, este foarte bine ca a facut acest gest, nu conteaza neaparat suma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept si confirmarea celorlalti si dupa aceea o sa pun un print screen cu ce s-a depus.

Vreau sa mai precizez ca tin la confidentialitate.

Din cauza neincrederii sunt nevoit sa depun sumele insa in functie de confirmarile voastre

Imi cer scuze ca va pun la munca prin a-mi confirma ca suma poate fi publicata dar .. e dreptul fiecaruia de a alege daca vrea sa puna public sau nu

Acestea sunt confirmarile:

Sorin 100 roni prin unicredit

Ina & Colegul 155 roni prin ING

Am primit si de la Victor Gheorghe.

Totalul este de 805 roni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now